niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Konferencja "Nowoczesne technologie medyczne w polskiej służbie zdrowia" - TRANSMISJA

Dodano: 08.05.2017 [11:08]
Konferencja "Nowoczesne technologie medyczne w polskiej służbie zdrowia" - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: Kurhan/SXC
W poniedziałek, 8 maja, o godz. 11:00 zapraszamy na transmisję na żywo z konferencji "Nowoczesne technologie medyczne i ich wpływ na profilaktykę oraz codzienną praktykę kliniczną w polskiej służbie zdrowia". Konferencja odbędzie w sali Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Konferencja jest zorganizowana wspólnie z Marszałkiem Senatu RP – dr Stanisławem Karczewskim, jej inicjatorem jest prof. Henryk Skarżyński, a współorganizatorami są: Komitet Nauk Klinicznych PAN, Rada Główna Instytutów Badawczych i Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Celem Konferencji jest popularyzowanie w środowisku parlamentarzystów, polityków, a także w społeczeństwie, informacji o najnowszych technologiach stosowanych w różnych specjalnościach medycznych oraz wytworzenie właściwego klimatu w kręgach parlamentarnych dla potrzeb oceny i wspierania inicjatyw medycznego środowiska naukowego. Organizatorzy stawiają sobie za cel pokazanie potencjału naukowego i klinicznego młodych naukowców, których projekty dotyczące zdrowia mają największe szanse wpłynąć na profilaktykę i prewencję. Opracowane i wdrożone projekty, wykorzystujące innowacyjne technologie, zostaną zaprezentowane przez młode pokolenie polskich naukowców, czyli osoby przed 35 rokiem życia. Prezentacje te zostaną skomentowane przez dziennikarzy, którzy zajmują się od wielu lat tematyką medyczną i ochroną zdrowia. Taka forma dialogu „Naukowcy – Dziennikarze” została już sprawdzona w ramach kilku debat o działalności Komitetu Nauk Klinicznych PAN i bardzo pozytywnie odebrana przez środowiska medyczne i medialne. Dzięki temu pacjenci uzyskają informacje o najnowszych wdrożonych lub wdrażanych technologiach medycznych, w Polsce przekazane w przystępny i ciekawy sposób.

Start transmisji w poniedziałek o 11:00: 

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

..."popularyzowanie w środowisku parlamentarzystów, polityków"... A wa jakim języku będziecie do nich mówić panowie naukowcy?Przecież olbrzymia wiekszość tych osobników to są tak zwani(tfu!) humanisći.

Zawsze miałem słabe zdrowie. Nie palę nie piję uprawiam amatorsko sport i kilka lat notorycznie choruję, lekarze to d... wołowe. Nie wiem czym oni się kierują, pewnie dobrem karteli farmaceutycznych i ubezpieczeniowych. Ostatnio to mocno podejrzana działalność. Obawiam się że medycyna w Polsce się cofa albo stosuje bioterroryzm. Przy obecnej technologii bardzo łatwo jest wpędzać ludzi w różne choroby w tym przewlekłe i rak, które przynoszą największe zyski. Niedługo to już nie będzie leczenie tylko ludobójstwo. Medycyna jest na wysokim poziomie, ale nie dla podatników, oni tylko mają sponsorować chory i niesprawiedliwy system leczenia i dostępu.

dozylam juz slusznego wieku w zdrowiu (dzieki Bogu). Wiadomo ze sa pewne niedogodnosci zwiazane z wiekiem ale zawsze jestem dobrej mysli. Do lekarzy chodze bardzo rzadko, kiedy zapisuja mi leki wchodze na internet I sprawdzam skutki uboczne. Jezeli moja choroba nie jest warta skutkow ubocznych to albo ide do lekarza mowiac ze to lekarstwo mi szkodzi (wedlug internet) I zapusuje mi inne albo wogole nie biore. Staram sie 'leczyc' a wlasciwie zapobiegac poprzez na przyklad diete optymalna ktora kazdemu polecam (chyba ze tusza przewyzsza 100% wlasciwej wagi. Nie jem za duzo ale tez nie glodze sie. Chcialabym schudnac 10 kilo I zxabiore sie zaraz liedy zacznie sie cieplejsza pogoda. Jezeli jestes uzalezniony od antybiotykow ktore tak chetnie lekarze przepisuja a pacjenci czuja polepszenie to nie bede ci nic na to mowila bo kazdy rozsadny czlowiek wie co to znaczy. Rob sobie lekarstwa wedlug przepisow z dawnych lat , odzywiaj sie lepiej czyli zdrowe jedzenie, mniej a czesciej , rob sobie kwas buraczany, wlasnej produkcji kapuste kiszona, nie kupuj zamrozonych porcji obiadowych (gotowe i tylko do podgrzania w mikrofali) zwlaszcza spoza Polski. Nie jedz ryb ze sklepu tylko wlasnorecznie xlowione w polskich jeziorach i stawach. jak zimno zakladaj czapke i szalik. Jak masz bole w kosciach albo katar bol gardla uzywaj nalewki bursztynowej i szaliczkiem ochraniaj gardlo. Nie wsciekaj sie na lekarzy bo oni chca jak najlepiej i w naprawde powaznych przypadkach ci pomoga. Nie mozna jednak przesadzac . jak zobaczysz lekarza raz na rok to I tak za duzo. Rowniez wazne jest brac udzial w badaniach przesiewowych zwlaszcza darmowych ktore zdaje sie raz do roku przeprowadza sluzba zdrowia a ktore propaguje Ojciec Rydzyk.

Mój przypadek jest poważniejszy, ponieważ w dzieciństwie głodowałem miałem mnóstwo stresów, w domu, i w szkole, w rodzinie było dwóch alkoholików. Rodzice szybko się rozstali gdy byłem dzieckiem, źle to wpłynęło na psychikę dziecka. Dziadkowie prości niewykształceni dobrzy ludzie, niekumaci ślepo wierzący w jakąś istotę z innego świata. I gdzie wtedy był Bóg ? Gdy omal nie straciłem życia w stanie śmierci klinicznej, miesiąc kroplówek i podawania krwi. Wiem że dzieki lekarzom ocalałem, ludziom zawdzięczam życie, Bóg pozwala umrzeć, Jezus wręcz daje przykład by cierpieć. Wyrosłem z tych koszmarnych bajek jak o świetym Mikołaju. Śmieszy mnie gdy ludzie przypisują jakieś zasługi Bogu.

Zdobyłem tyle wiedzy na ten temat i zebrałem juz mnóstwo doświadczeń z życia że tego kitu nie trawię. Nie mam wątpliwości że Boga nie ma i Jezusa żadnego nie było, który rzekomo powstał z grobu niczym zombi. Jezus jeśli istniał to był zbyt zacofany, tak samo jak reszta ludzi w ówczesnych czasach.

Jeśli mówimy o zdrowiu to zgadzam się trzeba iść do lekarza i im ufać inaczej ludzie by chodzili do księdza po lecznicze modlitwy i wodę święconą jak w PRL. Dla mnie religia to tylko zasady moralne, dekalog, folklor, filozofia. Świat ciągle potrzebuje tego co działa naprawdę, wojska, policji, prawa, lekarzy, więzień, kodeksu karnego. W obecnym świecie nie ma miejsca na religię bo to urojenia i fantazje które miały początek w kanibalizmie i pogaństwie. To podobnie jak z ustrojami politycznymi, są gorsze i lepsze, religie jak islam dalej mają wiele cech pogańskich co źle świadczy o mentalności autorów.

”Wiem, że dzięki lekarzom ocalałem, ludziom zawdzięczam życie, Bóg pozwala umrzeć, Jezus wręcz daje przykład, by cierpieć”. Nie pomyślałeś ani przez chwilę, że Bóg cię uratował poprzez tych lekarzy.

Ty tak na serio ? Wierzysz w jakiegoś stwora ? Bajki przekazywane z pokoleń ? Zabobony też łykasz ? To powinno być max do lat 18, jak ze świętym mikołajem.

Dwie blondyny w telefonach buszują, rozglądają się i nie wiem po co one tam przyszły. Zaledwie parę osób. Służba zdrowia to tylko za pieniądze. Pokażcie korytarze na onkologii na Wawelskiej, bywam tam często. Zajmijcie chorymi co nie mają znajomości.

Współczesna medycyna nie ma pojęcia o leczeniu ludzi. Dowodem nie nie zmieniające się statystyki wyzdrowień i zgonów. Do tego dochodzi pokaźna liczba nieuleczalnych chorób oraz chorób o nieznanej przyczynie. Nie wyrzucać pieniędzy podatników na konferencje, które są potrzebne tylko biznesmenom medycznym.

cos masz z deklem czy z nogami lepiej przepic tak jak kopaczka przepic przekkkic i gra muzyka co za matoly wpisuja brednie ty i wyborca z PZPR

`Wy się lepiej zajmijcie jednym problemem, chorobami przewlekłymi z którymi nie potraficie od lat sobie poradzić, przecież z chorób przewlekłych zrobił się normalnie jeden wielki biznes, ludzie cierpią latami, ale co tam, ważniejsze są jakieś technologie medyczne. Jak zwykle od dupy strony te wasze pojmowanie.

Myślę, że zamiast tego niusa niezalezna.pl powinna polecić ministrowi zdrowia książkę "Mali bogowie". Przerażający obraz polskiej służby zdrowia, która jak niedługo pi.dolnie, to Polacy chyba wymrą...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl