niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

63 proc. Polaków chce reformy sądów

Dodano: 05.05.2017 [10:58]
63 proc. Polaków chce reformy sądów - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Większość Polaków uważa, że potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla se.pl i telewizji NOWA TV.

Na pytanie: "Czy trzeba zreformować sądy w Polsce" 63 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak", przeciwnych było 17 proc. badanych, 20 proc. Polaków nie ma wyrobionego zdania w tej sprawie - podaje piątkowy "Super Express".

Wyniki sondażu komentuje w gazecie prof. Antoni Kamiński socjolog z PAN. Jak ocenia, Polacy oczekują reformy sądownictwa w efekcie "ciągnących się latami spraw i wadliwych wyroków".

W sądach od lat panuje chaos i niedowład organizacyjny. Ludzie muszą czekać latami na rozstrzygnięcia. Szczególnie jest to odczuwalne w małych miejscowościach 

- powiedział prof. Kamiński.

Kontrowersje budzą również niektóre wyroki, które bywają wadliwe i ułomne. W Polsce wymiar sprawiedliwości odbierany jest również jako ta instytucja, w której na dobre zadomowiły się zaszłości dawnego systemu. Powinno się reformować sądownictwo, tylko pytanie, w jaki sposób

- dodał.

W czwartek wszedł w życie pierwszy etap reformy wymiaru sprawiedliwości. Zgodnie z nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych minister sprawiedliwości stał się zwierzchnikiem dyrektorów sądów.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pewnie ponad 63% nie umie czytać prawa ze zrozumieniem. Kiedyś w USA był test wyborczy dla słabo niewykształconych, osoby poniżej pewnego wyniku nie miały prawa głosu.

W dyskusji o prawie taki test by się przydał, bo jak za krytykę prawa zabierają się ludzi, którzy nie mają o nim pojęcia to naprawdę po chwili śmiechu zaczyna być strasznie bo oni są śmiertelnie poważni...

Chcesz powiedzieć przez to że CIA ma w swoich szeregach tumanów !!! Bo o ile sobie przypominam to chyba ocenili polskie sądy jako kompletnie niesprawne.

ARTHRON COMPLEX - "lek " który został kiedyś mi przepisany przez lekarza na poważne bóle kręgosłupa (okazało się że problem, skrajnie poważny, leży gdzie indziej). Jakież było moje zdziwienie, gdy po kilku latach okazało się, że to przepisywane jest wielu osobom (i widoczne na półkach z daleka) , zaś poważne dolegliwości kręgosłupa leczy się albo ruchem albo poważnymi specyfikami albo rehabilitacją.

Jeszcze zreformować środowisko medyczne równie zabetonowane i na usługach zachodnich koncernów farmaceutycznych, gdzie na ludziach a przede wszystkim dzieciach testuję się działanie szczepionek i innych magicznych "leków". Zmiany są wymagane - widać to choćby po tym ilu Polaków leczy się naturalnie lub na własną rękę - bo nie ufają temu skorumpowanemu środowisku, które nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje błędy za to karzą lekarzy skutecznie leczących niezgodnie z paragrafami mających swoje początki pod rządami ZSRR.

w 1989r p.Strzembosz deklarowal w imieniu środowiska,że oczyści sie samo;najważniejsza kasta tego nie uczyniła...najwyższy czas!ale "kasta" tego nie zamierza uczynić...broni się...wręcz atakuje.. dla niej Polska to "demokratyczne" panstwo prawników...takich kast jest więcej.

Reforma...to trzeba zbudować od podstaw!

Brawo AG wpis świetny!! Uzupełniłbym tylko o opinię seniora Tomasza Strzębosza o samo oczyszczeniu się środowiska sędziowskiego z TW. Dyskusyjny jest w tej sprawie pogląd czy był to efekt skrajnej naiwności,świadomego matactwa czy już demencji???

"Większość Polaków uważa, że potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości" - czyli 67% Polaków to ludzie w pełni świadomi,rozumiejący,myślący,potrafiący kierować się własnymi wnioskami z obserwacji tego wszystkowiedz co dzieje się w polityce i gospodarce od czasu największego oszustwa zwanego okrągłym stołem..

Nie jest źle, wynik jeszcze nie w pełni zadowalający, ale i to się zmieni na korzyść tych 67% godnych Polaków.
Postsowieckie bagno będzie wysychać wraz z tymi fałszywie zasłaniającymi się przy różnych okazjach obrazem Pani Jasnogórskiej, których przeszłość budzi wiele wątpliwości na zasadzie ówczesnej współpracy z reżimem PRL-u o którym jakoś nie wspominają! Tac7y właśni98e drążyli Kościół Powszechny czerpiąc zeń zyski a jednocześnie współpracowali z reżimem.

To znaczy, że tylko 37% to ubecy i inni ?????...coś za mało wiarygodne te badanie !!!!!!...Wystarczy przyjść do Prokuratury na Ciołka lub do Sądu na Kocjana aby przekonać się że OBŁUDA, KŁAMSTWO i PRZEKUPSTWO tam sięga 95% !!!!!!....ze Spółdzielnią Mieszkaniową "WOLA" włącznie !!!!!!!!!!!!!!!!!

sondażem nie ma się co kierowac...taki był program PiS i PiS dostał poparcie wyborców o czym swiadczyły wyniku wyników,podobnie jak sprawa 6-ciolatków,obniżenia wieku emerytalnego,program 500+,czy reforma oświaty/likwidacja gimnazjów,4 lata liceum/....program był znany i jest realizowany....czy każdy jego punkt ma być teraz zatwierdzany w referendum?już raz na niego głosowaliśmy!

W PIASECZNIE - poprzez zaoranie tego bałaganu

sam PG Seremet widział siebie w więzieniu "jak PiS dojdzie do władzy https://www.youtube.com/watch?... a tu szok, totalne zaskoczenie, bo po dojściu do władzy PiS dał Seremetowi wysoką emeryturę za te wszystkie przestępstwa jakich dopuścił się PG Seremet w sprawach ważnych dla Polski i dla zwykłych obywateli. W sprawie mojej matki to PG Seremet zrobił z siebie pośmiechowisko twierdząc że, prokuratorzy, sędziowie mogą całkowicie bezkarnie robić z siebie pośmiechowisko twierdząc, że 82 letnia kobieta mogła przekroczyć prędkość światła pokonując 2 metry w czasie 0 (słownie zera) sekund a po potrąceniu na 2 połamanych nogach "przejść" na 2 stronę ulicy i że było to zgodne z "zasadami logicznego rozumowania i doświadczenia życiowego" pozostaje pytanie sędziów idiotów czy totalnie skorumpowanych przestępców, okazuje się, że w "demokratycznym państwie prawa" normalnością są procesy w stylu sądów hitlerowskich czy stalinowskich, gdzie rażąco naruszając prawo odbiera się poszkodowanej prawo do wypowiedzi i prawo do obrony, po czym na 1 rozprawie bezczelnie i perfidnie oskarża się ją, że w miejscu niedozwolonym wtargnęła pod samochód sprawcy i po 1,5 rocznym cyrku procesem zwanym, przy pomocy rażącego udawania nieznajomości obowiązującego w Polsce prawa i bezczelnych kłamstw powołanych świadków, w tym głównie policjantów, uprzedzonych o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, "udowadnia" się winę poszkodowanej, tam gdzie dowody winy oskarżonego były bezdyskusyjne, sami sędziowie bezczelnie kłamali i okazało się, że kłamstwo sędziego nie jest przestępstwem poświadczenia nieprawdy, tylko SWOBODNĄ OCENĄ MATERIAŁU DOWODOWEGO PRZEZ NIEZAWISŁEGO SĘDZIEGO GWARANTOWANĄ MU TO PONOĆ W NASZEJ KONSTYTUCJI napisanej przez pijanego "magistra" do spółki z nie mniej chyba wówczas pijanym Rzeplińskim, tworzącej państwo totalitarne z absolutna władzą sędziowską, bez żadnej kontroli społecznej, bez żadnych wyborów.
TO MA BYĆ PROKURATOR GENERALNY DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWA

Ktoś kto urodził się śmieciem takim zejdzie!

dekomunizacje w sadach tez trzeba zrobic bo inaczej nie będzie. Niech Panstwo sami powiedza dlaczego sprawa o zasiedzenie przez moich rodzicow ciagnela sie az 9 lat !!!!
opieszalosc sadow i oragnow gmin.
Mamy unine prawo oa niektore instutucje panstwowe wcale jeszcze sie nie spiesza do zmian nie wiem dlaczego tak jest!

Reformy? Tu Erdogana trzeba aby ta sedziowska mafie rozpedzic na cztery wiatry.

Dzisiaj, problem sądownictwa w Polsce stał się w rzeczywistości problem technicznym, bowiem stopień wynaturzenia sądownictwa i zupełnej degeneraracji ogromnej ilości sędziów, głównie tych pochodzących z klanów rodzinnych rządzących sądownictwem od czasów Bieruta, podobnych Stefanowi Michnikowi i Bristingerowej wymaga natychmiastowego wydalenia z zawodu 100% sędziów i przywracaniu ich do wykonywania zawodu po głębokiej lustracji opartej o ich sędziowskie poczynania i podporządkowanie służbom, a to jest poprostu niemożliwe!

Lustracja jest potrzebna! Żadnych TW, SB orz ich potomstwa w sądownictwie polskim! Przekrętasy, zbiry, zdrajcy, szpicle won! Tego się domagam.

reforma ale połączona z weryfikacją sędziów!!!

te 17% to te złodzieje co głosują na PO, a reszta elektoratu PO to w takim razie PO prostu lemingii...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl