Zaangażujmy się wszyscy

Uczciwe wyjaśnienie tego, co stało się w Smoleńsku zależy od dwóch ludzi: od Jarosława Kaczyńskiego oraz Antoniego Macierewicza. I tylko wtedy, kiedy będę wiedział, że obaj zaakceptowali konkretne ustalenia, będę pewny, że ta sprawa nie padła ofiarą jakiejś gry politycznej i medialnej lub też geszeftów różnych cwaniaków, którzy zawsze kręcą się przy obozie władzy.

Dlatego od samego początku, od dnia tragedii, specjalnym wsparciem naszych mediów zawsze cieszyły się te dwie osoby. Wiedzieliśmy, że bez silnego wsparcia ze strony mediów, przynajmniej tych, które chciały cokolwiek uczciwie w tej sprawie wyjaśniać, nie będą oni mogli się przebić w morzu kłamstw, intryg oraz pomówień. Dzisiaj mamy szansę, żeby pokazać już pierwsze ustalenia, które podkomisja MON-u poczyniła i przedstawiła, także ogromny materiał badawczy. Teraz wszystko zależy od nas. Propagujmy tę wiedzę na wszystkich możliwych forach medialnych, internetowych, w mediach społecznościowych. Wysyłajmy esemesy znajomym, przyjaciołom, członkom rodzin. Teraz więcej zależy od Państwa niż od nas. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w specjalnej zakładce na Niezależna.pl.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Postkomunistyczna parodia chrześcijaństwa

Władimir Putin wcielił się ostatnio w rolę kogoś, kto jest zarazem religioznawcą i filozofem, jak też wyrocznią i autorytetem moralnym. W rozmowie z rosyjską telewizją państwową „nauczał”, że komunizm tak naprawdę niewiele różnił się od chrześcijaństwa, bo opierał się na tych samych wartościach: braterstwa, wolności, równości czy sprawiedliwości. Lenin zaś jest jak święty, a kult jego mumii jest jak kult relikwii w chrześcijaństwie.

Cóż, są tacy naiwni w Polsce i na Zachodzie, którzy zwracają się życzliwie ku Rosji zniechęceni relatywizmem moralnym Zachodu. Rosja ma być w ich logice obrońcą chrześcijańskich wartości.

Wykładnia Putina jednak nie pozostawia wątpliwości, że w Rosji też panuje relatywizm oraz pomieszanie dobrego i złego, tylko innego rodzaju. Ten relatywizm „russkiego miru”, poza usprawiedliwianiem demonicznego komunizmu, ma też inne oblicza. Na przykład posowiecka moralność charakteryzuje się niechęcią do homoseksualistów, ale nie widzi większego problemu w rozbitych rodzinach, przemysłowej skali aborcji, pijaństwie, przemocy i wyzysku wobec słabszych czy seksualnym poniżaniu kobiet.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl