Jest nowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Klaudiusz Pobudzin, Twitter.com@kpobudzin

pb

Kontakt z autorem

Dziś wieczorem zarząd Telewizji Polskiej odwołał dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotra Lichotę. Jego obowiązki przejął Klaudiusz Pobudzin. O sprawie poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Na razie nie podano oficjalnych powodów tej decyzji. TAI nadzoruje wszystkie treści informacyjne Telewizji Polskiej, głównie serwisy i pasma informacyjne w TVP Info oraz „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”.

W latach 2006-2011 Piotr Lichota był dyrektorem TVP Szczecin, współpracował też z Radiem Szczecin i kilkoma tytułami prasowymi. Wcześniej, od 1999 roku pracował w RMF FM, kolejno pełniąc funkcje dziennikarza, wydawcy i szefa szczecińskiego oddziału tej rozgłośni radiowej. Został szefem TAI w sierpniu ubiegłego roku.

Obowiązki dyrektora agencji przejął Klaudiusz Pobudzin. Gratulacje na Twitterze złożył mu Jacek Łęski, dziennikarz TVP Info.

W latach 2003–2014 Pobudzin pracował w Telewizji Trwam. Był tam reporterem przygotowującym materiały do serwisów informacyjnych, a także dziennikarzem prowadzącym program „Polski punkt widzenia”. Później pracował dla portalu Osowa.com. Współtworzył lokalną telewizję internetową Gdańsk.TV, gdzie zajmował się głównie relacjonowaniem meczów trójmiejskich drużyn sportowych. Od stycznia do sierpnia 2016 roku był reporterem Wiadomości nadawanych na antenie TVP1, gdzie przygotowywał materiały o tematyce społeczno-politycznej.

Czytaj też: Lider KOD ucieka przed reporterem TVP. Jakich pytań boi się Kijowski?

8 sierpnia 2016 roku został redaktorem naczelnym „Teleexpressu”.

Zastępcą Klaudiusza Pobudzina w TAI ma być Dawid Wildstein.
Źródło: wirtualnemedia,org.wikipedia,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kodziarze nie mogą pogodzić się z sukcesem Marszu Niepodległości. Odlot Frasyniuka

Władysław Frasyniuk / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Partie „totalnej opozycji” i środowiska je wspierające postanowiły po raz kolejny pokazać, co sądzą o największym patriotycznym marszu w Europie - tego, który odbył się 11 listopada w Warszawie. Zorganizowali protest przeciwko „narastającej fali faszyzmu i rozrastającego się rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii”. Jak daleko się jeszcze posuną w obrzydzaniu Marszu Niepodległości?

Demonstrację przygotowały organizacje Wroclawdlademokracji.pl, Ogólnopolski Strajk Kobiet, KOD Wrocław, Obywatele RP, Inicjatywa Demokratyczna oraz partie: Razem, Zieloni, Nowoczesna i SLD.

Wszystkich połączyła jedna idea.  „Nie ma naszej zgody na wydarzenia, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie i we Wrocławiu” - podkreślili organizatorzy.

Organizatorzy tej inicjatywy włączyli się tym samym w antypolską kampanię, która rozpoczęła się w lewicowych mediach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Holenderska gazeta, która kolaborowała z Hitlerem, zarzuca Polakom... neonazizm 

Demonstranci zgromadzili się na placu przed Dworcem Głównym PKP. Mieli ze sobą transparenty z napisami „Polska bez faszyzmu” czy „Moją ojczyzną jest człowieczeństwo”. Skandowano m.in. „Faszyzm nie przejdzie”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest reakcja ambasady RP w USA ws. obrzydliwego, oczerniającego Polaków artykułu Grossa

W manifestacji uczestniczył m.in. Władysław Frasyniuk, który podzielił się ze zgromadzonymi swoimi obserwacjami. 

Według niego w Polsce trwa proces „jednoczenia się faszystów z oddziałami militarnymi”

To jest śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa (…) My, społeczeństwo musimy pokazać, że nie ma w Polsce zgody na faszyzm i na rasizm

- mówił.

Potem Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet tłumaczyła zgromadzonym, że faszyzm i nazizm nie są poglądami do dyskusji w debacie publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Goebbelsowskie kłamstwa niemieckich mediów

Możemy rozmawiać o tym, czy jesteśmy prawicą, lewicą, konserwatystami, ale nie będziemy rozmawiać o tym, że faszyzm i nazizm to są poglądy, które mają prawo istnieć w debacie publicznej. To są zbrodnicze ideologie

- oznajmiła. 

Dodała, że Wrocław to miasto, które „ma być dla wszystkich”.

Nie chodzi o to byśmy się ze sobą zgadzali, ale o to, aby w momencie, kiedy się nie zgadzamy, nie dochodziło do przemocy

- mówiła Lempart.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruszyła akcja demaskująca kłamstwa Grossa. Ujawniono też niechlubne fakty z jego młodości

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl