Jest nowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Klaudiusz Pobudzin, Twitter.com@kpobudzin

Dziś wieczorem zarząd Telewizji Polskiej odwołał dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotra Lichotę. Jego obowiązki przejął Klaudiusz Pobudzin. O sprawie poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Na razie nie podano oficjalnych powodów tej decyzji. TAI nadzoruje wszystkie treści informacyjne Telewizji Polskiej, głównie serwisy i pasma informacyjne w TVP Info oraz „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”.

W latach 2006-2011 Piotr Lichota był dyrektorem TVP Szczecin, współpracował też z Radiem Szczecin i kilkoma tytułami prasowymi. Wcześniej, od 1999 roku pracował w RMF FM, kolejno pełniąc funkcje dziennikarza, wydawcy i szefa szczecińskiego oddziału tej rozgłośni radiowej. Został szefem TAI w sierpniu ubiegłego roku.

Obowiązki dyrektora agencji przejął Klaudiusz Pobudzin. Gratulacje na Twitterze złożył mu Jacek Łęski, dziennikarz TVP Info.

W latach 2003–2014 Pobudzin pracował w Telewizji Trwam. Był tam reporterem przygotowującym materiały do serwisów informacyjnych, a także dziennikarzem prowadzącym program „Polski punkt widzenia”. Później pracował dla portalu Osowa.com. Współtworzył lokalną telewizję internetową Gdańsk.TV, gdzie zajmował się głównie relacjonowaniem meczów trójmiejskich drużyn sportowych. Od stycznia do sierpnia 2016 roku był reporterem Wiadomości nadawanych na antenie TVP1, gdzie przygotowywał materiały o tematyce społeczno-politycznej.

Czytaj też: Lider KOD ucieka przed reporterem TVP. Jakich pytań boi się Kijowski?

8 sierpnia 2016 roku został redaktorem naczelnym „Teleexpressu”.

Zastępcą Klaudiusza Pobudzina w TAI ma być Dawid Wildstein.
Źródło: wirtualnemedia,org.wikipedia,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mocny głos biskupów przeciwko gender

/ fot. Etereuti/ pixabay.com

Hierarchowie z południowej Hiszpanii wyrazili swój zdecydowany sprzeciw po tym, jak rząd Andaluzji zatwierdził ustawę dotyczącą równouprawnienia osób LGBT oraz ich rodzin.

Biskupi podkreślają, że nowe rozporządzenie zagraża wolności myślenia, sumienia, edukacji i wolności religijnej. Dodają, że prawo powinno gwarantować sprawiedliwość, a nie narzucać określone idee moralne, zaś państwo, które postępuje w ten sposób, promuje totalitaryzm.

Jak informuje Radio Watykańskie, nowa ustawa narzuca konkretną i ideologiczną wizję człowieka, domaga się wyeliminowania pojęcia kobiety i mężczyzny, oddzielenia tożsamości od cielesności.

Biskupi zachęcają wszystkich – a w szczególności chrześcijan – do przyjęcia aktywnej postawy wobec zagrożeń, które stwarza rozpowszechnianie ideologii gender.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl