niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Facebook: niemal 2 mld użytkowników, potężny zysk

Dodano: 04.05.2017 [18:24]
Facebook: niemal 2 mld użytkowników, potężny zysk - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
Zyski amerykańskiego serwisu Facebook przekroczyły w pierwszym kwartale 2017 r. 3 mld dol., a liczba użytkowników, którzy korzystają z serwisu co miesiąc, wzrosła do 1,94 mld - wynika z danych opublikowanych przez firmę.

Według opublikowanych danych, z serwisu korzysta każdego dnia prawie 1,3 mld osób. Większość nowych użytkowników pochodzi spoza Europy i Stanów Zjednoczonych. Jak podkreśliło BBC, od kilku tygodni amerykański potentat działa jednak pod silną presją z powodu m.in. pojawiającej się w serwisie mowy nienawiści. W środę, jak przypomniało BBC, szef Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił, że zatrudnia 3 tys. dodatkowych pracowników, którzy mają moderować treści zamieszczane na stronach serwisu.

Po ogłoszeniu wyników Mark Zuckerberg, cytowany przez BBC, powiedział, że „wielkość bazy użytkowników umożliwiła zwiększenie roli serwisu” i jego rozwoju w takich obszarach jak telewizja, ochrona zdrowia czy polityka.

Mając takie podstawy, skoncentrujemy się na budowaniu społeczności. Pracy jest przed nami wiele

- dodał Zuckerberg.

Facebook zawdzięcza wzrost przychodów głównie wpływom reklamowym. Jak wynika z opublikowanych danych, w pierwszym kwartale wzrosły one o 51 proc. do 7,9 mld dol. Jednak, jak podało BBC powołując się na wypowiedź dyrektora finansowego firmy Davida Wehnera, „wzrost przychodów reklamowych znacznie spowolni w kolejnych miesiącach 2017 r.”

Wehner powtórzył wcześniejsze obawy, że Facebook zbliża się do granicy możliwości, jeśli chodzi o liczbę reklam, jakie może „upchnąć” na strony użytkowników. Według analityków, na których powołuje się BBC, Facebook musi więc zacząć udowadniać, że potrafi zarobić więcej pieniędzy na swoich innych produktach, takich jak Instagram, Whatsapp czy Messenger.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

2 miliony + 3 moje konta

jakich użytkowników??? 2 mld założonych kont, to może i tak - a wielokrotnie jeden użytownik ma po pare kont

Ps. facebook to szajsbok i nie wim po co w ogóle o nich piszecie.

Dzieki pasywnej obserwacji mojego konta na facebooku, wiem jak bliski kontakt utrzymuje srodowisko potomkow zydokomuny warszawskiej i jak bardzo sa aktywni i powiazani ze srodowiskiem PO i KOD-u.
To namacalne dowody jak funkcjonuje IIRP, ktora obecnie z "salonu" na pietrze zeszla do parteru, ale ani mysli o zejsciu do piwnicy, o czym sie jeszcze wielokrotnie przekonamy. Piwnice szykuja oni dla tych co sie obecnie wychylaja ze swoim brakiem milosci do lewako-liberalow i nie przylaczaja sie do kipiacych wybuchow nienawisci dla srodowisk patriotyczno- chrzescijanskich. Ostatnio weszli w faze zadowolenia i pewnosci siebie, ze wszystko jest na dobrej drodze i trzeba akceptowac krotka koniecznosc przeczekania tej "zarazy".
A wiedza o tym , ze maja tam swoich "braci", udajacych "zadzumionych", ktorych serce, w tajemnicy, bije dla innego boga.

a ja używam FB w taki sam sposób w jaki używają te znane trzyliterowe "służby"... słucham, dołączam się, na ogół się nie wypowiadam chyba że na tematy neutralne.. dzięki FB dowiedziałem się że niektórzy moi dawni koledzy ze szkoły średniej i studiów w PRL to bezgraniczni kretyni z KOD-u... inaczej bym nie widział... a to samo w sobie jest bezcenne...
Możliwości "gry operacyjnej" przeciwko tym pajacom są niczym nieograniczone... Dobrze jest posiadać taką wiedzę nawet jak się jej nie wykorzysta... Nigdy nie wiadomo, codziennie trzeba mieć przy sobie prezerwatywę i Glocka, lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć... jak piszę te słowa.. to mam Glocka pod biurkiem a kondomy w beczkach...obok kiszonej kapusty (to nie jest żart!) Tyle. Mam też zapas solonego mięsa w skrzyniach, złoto w sztabach i sporej garści bitcoin zakupionych jak były po mniej więcej $50 za BTC... teraz są po są po $1500...
Miałbym więcej BTC ale znajomi mi POlacy małej wiary mówili mi : "a po to nie wiadomo, panie, różnie o tym mówią"... w sumie to moja jednak wina bo ci sami pajace mówili w latach 80-tych jak się uczyłem języka C, "że różnie o tym mówią..."
Dzięki językowi C, zarobiłem w Stanach w czasie ostatnich 30 lat prawie $3 miliony.. oczywiście odłożyłem niecały $1 milion.. na pewno nie wydam go w POlsce, krainie Uśmięchnietych Łosi...

Rewelacja, facebook natychmiast usuwa stad komentarze mowiace zbyt wiele prawdy o nich. W tempie minutowym?

Zludzenie optyczne i bzdura. Przepraszam za mylaca uwage.

Jeden z najwiekszych sukcesow WNO - Facebook. Operacja przejecia kontroli nad ludnoscia swiata zatacza coraz szersze kregi.
Ludziska nie zauwazyli, ze jest jak swietny srodek na przeczyszczenie. Dziala cicho, skutecznie, nawet nie przerywajac "snu". Tylko przebudzenie bedzie "niesmaczne".

ja sam mam 3 konta na tigera bonzo :) a hejkerów jest więcej pod kilkoma kontami

Od dwóch lat nie korzystam z tego "narzędzia do czegoś innego, niż wszyscy myślą" i czuję, że mam więcej wolności. Polecam!

Ja tam czosnkowemu Zuckermanowi to nie dam na sobie zarobic w ten sposom na pewno !!!!

Konto musialem na "Pejsbuku" zalozyc, bo mialem przedmiot o nazwie "Social Media", ale konto jest puste - a zalogowalem sie do niego tylko jeden jedyny raz, jak je zakladalem, aby nauczyciel mogl to sprawdzic.

Od tamtej pory moja noga u pejsatego nie stanela :o)

Pozdrawiam .... I zapewniam was wszystkich, ze bez Pejsbook-a da sie spoko zyc, a zycie jest bardziej barwne i komunikatywne od wirtulanej rzeczywistosci :o)

ENDE

Nie mam, nikt mnie nie cenzuruje, mam się dobrze, co by tu niby jeszcze dodać ....

Dziwne. Jestem użytkownikiem facebooka od kilku lat i nie mogę sobie przypomnieć ani jednej reklamy, ani jednego produktu reklamowanego w tym serwisie. Coś na mnie nie działają.

Na Ciebie nie, bo po co? Lepiej się dowiedz, co i kto wie o Tobie.
Takie coś jest więcej warte niż jakaś tam reklama, którą wyłączy byle adblock.

Nie ma to jak darmowy wywiad.

FB to narzędzie do inwigilacji i matrycowania.

No i co z tego wynika???

by goje, we własnym interesie, trzymali się od tego z daleka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl