niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Dziennikarz TVN skazany. Chodzi o naruszenie miru domowego

Dodano: 04.05.2017 [14:12]
Dziennikarz TVN skazany. Chodzi o naruszenie miru domowego - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Zdaniem Sądu Okręgowego w Białymstoku ekipa telewizji TVN dopuściła się naruszenia miru domowego w trakcie przygotowywania materiału interwencyjnego na zlecenie stacji. Chodziło o wejście na prywatną posesję wbrew woli właścicielki. W konsekwencji dziennikarz TVN ma zapłacić grzywnę, wobec dwóch pozostałych członków ekipy postępowanie warunkowo umorzono.

Proces miał związek ze sprawą 68-letniego mieszkańca jednej ze wsi k. Sokółki (Podlaskie), oskarżonego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad czworgiem dzieci konkubiny. Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał go za winnego znęcania się nad nimi w latach 2011-2013, również za winnego grożenia niektórym świadkom w tej sprawie. Jednocześnie przyjął, że nie ma wystarczających dowodów na to, iż owo znęcanie się doprowadziło 13-letniego syna konkubiny oskarżonego do samobójstwa.

Kiedy sprawa samobójstwa nastolatka i zatrzymania jego ojczyma została nagłośniona, tematem zainteresowały się media, w tym redakcja jednego z programów interwencyjnych TVN. Dziennikarze, aby nakręcić zdjęcia, przyjechali na miejsce i weszli na posesję.

Prokuratura sprawę podejrzeń naruszenia przez nich miru domowego umorzyła. Ostatecznie jednak sąd zajmował się tym wskutek tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia, wniesionego przez właścicielkę nieruchomości. Sąd w Sokółce dziennikarza skazał na 2,5 tys. zł grzywny, wobec dwóch pozostałych osób z ekipy telewizyjnej postępowanie warunkowo umorzył. Sąd Okręgowy w Białymstoku zajmował się apelacjami obrońcy oskarżonych oraz pełnomocnika oskarżycielki i jej córki. Oba odwołania uznał za bezzasadne i wyrok w piątek utrzymał. Jest on prawomocny.

Sąd ocenił, iż do naruszenia miru domowego doszło (chodziło zwłaszcza o wejście do budynku gospodarczego), a nie było okoliczności, które mogłyby wyłączyć odpowiedzialność karną.

Przywołując m.in. zapisy nagrań, których dokonali oskarżeni na posesji i wyjaśnienia ich samych sąd ocenił, że motywem działania ekipy telewizyjnej była „chęć zdobycia atrakcyjnego materiału”.
Odparł też argument obrony, iż dziennikarze działali w stanie wyższej konieczności.


 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Spróbujcie wejść na prywatną posesję bez zgody właściciela w Arizonie albo w Texasie... :))))

Jas bym go przerznał na ulicy albo w bramie, bo jezdem homo nie wiadomo.

A zdaje się, że Mir domowy to nic innego jak sowiecki pokój, czy wieczny spokój.

Dziennikarz dziennikarzem. Wdzieranie się na posesję to rzecz karygodna i słusznie poniesie karę. Ale ja chcę także pociągnąć ten drugi wątek - co jest robione w sprawie tego człowieka oskarżonego o znęcanie nad rodziną? Czy ten człowiek jest już skutecznie odizolowany od rodziny?

A "wuj" cię obchodzi co ten człowiek robi w swoim domu!!!!! Dość lewackiego mieszania się w sprawy rodzin!

A co cie to obchodzi? Jestes lewakiem ze wtracasz sie w sprawy rodzinne? Maz i ojciec ma prawo do rzadzenia swoja rodina podlug wlasnej woli, to prawo nadane przez Boga. Patriarchat istnial tysiace lat poki nie nastalo lewactwo - pewna odmiana choroby neurologicznej, umyslowej.

To chyba w islamie takie prawo boskie, że żona należy do męża i on może nią dowolnie rozporządzać. Chciałbyś cruxie, żeby naszą panią Premier jej mąż lał za to, że obiadu nie dostał bo ona w Warszawie siedzi, zamiast w kuchni?

Juz niedlugo bedzie mozna strzelac do takich niby dziennikarzy...Dzieki ci Zbyszku

Czy jest jakiś sposób na napastowanie obywatela przez dziennikarza TVN na ulicy, zachodzenie drogi i obrażanie w formie chamskich pytań? Proszę o podpowiedź.

Ostentacyjne wykonywanie telefonu na Policję, że jest się napastowanym przez zboczeńca w miejscu publicznym.

A ja chcialabym wtargnac na POsesje tego dziennikarza z tvn i nagrac jego zycie intymnych scen nie wykluczajac....

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl