Pamiętajmy o Smoleńsku!

Zabijanie pamięci jest równoznaczne z wymazywaniem z debaty publicznej zdarzeń oraz ich okoliczności. To właśnie dlatego tak szybko chciano zakończyć śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. I właśnie dlatego w czasie rządów Donalda Tuska nie pozwolono otworzyć trumien, jak również starano się ośmieszyć wszelkie działania zmierzające do wyjaśnienia tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna: aparat państwowy z całą powagą podszedł do wyjaśnienia tej największej po 1945 r. tragedii narodowej. Śledztwo, które prowadzi prokuratura, ujawnia szokujące fakty – przede wszystkim związane z pochówkami ciał ofiar. Podkomisja MON-u do ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej pod kierunkiem dr. Wacława Berczyńskiego wykonała gigantyczną pracę. Jestem przekonana, że nic się nie zmieni po zmianach personalnych – teraz na jej czele stanął prof. Kazimierz Nowaczyk – tym bardziej że dr Berczyński nadal jest członkiem tego zespołu. Czekając na kolejne wyniki śledztwa i kolejne ustalenia naukowców, przypominajmy o dotychczasowych wynikach ich prac. Nie możemy dopuścić, by zwycięstwo odnieśli kłamcy smoleńscy.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Wiadomo, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest priorytetem obecnej władzy. Musimy się dowiedzieć, jak zginęli polski prezydent i towarzysząca mu elita. Jednak w zdobyciu tej wiedzy nie pomogą ludzie, którzy byli ekspertami MAK-u i współpracownikami Tatiany Anodiny czy stałymi komentatorami mediów takich jak Russia Today i agencja Sputnik. Ludzie, którzy byli przeciwni instalowaniu w Polsce tarczy antyrakietowej, którzy we współpracy z Władimirem Putinem nie widzieli niczego złego. W tej sytuacji rodzi się pytanie: kto chce skompromitować prokuratora Marka Pasionka, a docelowo ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę? Komu się nie podoba twardy kurs resortu sprawiedliwości? Kto prowadzi grę, która ma się zakończyć katastrofą?

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl