Pamiętajmy o Smoleńsku!

Zabijanie pamięci jest równoznaczne z wymazywaniem z debaty publicznej zdarzeń oraz ich okoliczności. To właśnie dlatego tak szybko chciano zakończyć śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. I właśnie dlatego w czasie rządów Donalda Tuska nie pozwolono otworzyć trumien, jak również starano się ośmieszyć wszelkie działania zmierzające do wyjaśnienia tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna: aparat państwowy z całą powagą podszedł do wyjaśnienia tej największej po 1945 r. tragedii narodowej. Śledztwo, które prowadzi prokuratura, ujawnia szokujące fakty – przede wszystkim związane z pochówkami ciał ofiar. Podkomisja MON-u do ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej pod kierunkiem dr. Wacława Berczyńskiego wykonała gigantyczną pracę. Jestem przekonana, że nic się nie zmieni po zmianach personalnych – teraz na jej czele stanął prof. Kazimierz Nowaczyk – tym bardziej że dr Berczyński nadal jest członkiem tego zespołu. Czekając na kolejne wyniki śledztwa i kolejne ustalenia naukowców, przypominajmy o dotychczasowych wynikach ich prac. Nie możemy dopuścić, by zwycięstwo odnieśli kłamcy smoleńscy.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Polska atakowana, bo nieposłuszna

Organa Unii Europejskiej nadal atakują Polskę, tak jak czynią to od dwóch lat – od czasu, kiedy w wyniku demokratycznych wyborów polski parlament wyłonił nowy rząd.

W tym tygodniu mieliśmy kolejną rozprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu w związku z Puszczą Białowieską, a także zapowiedź posiedzenia Komisji Europejskiej w najbliższą środę poświęconego ocenie praworządności w naszym kraju. Już za cztery dni KE może postanowić o uruchomieniu artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej, która to procedura może zakończyć się sankcjami wobec kraju członkowskiego.

Nie ma żadnych szans, aby sankcje przeciw Polsce weszły w życie, bo potrzeba na to jednomyślności krajów UE, a wiele państw będzie broniło Polski, kierując się zasadą „Dziś Warszawa, jutro my”. Bardzo trudno też będzie zebrać większość potrzebną do uruchomienia artykułu 7., czyli 22 państwa w Radzie Europejskiej lub dwie trzecie głosów w europarlamencie.

Nasi wrogowie w UE wiedzą, że przegrają, ale wytaczają propagandowe działa po to, żeby psuć wizerunek Polski w świecie. A praworządność, Puszcza Białowieska czy Trybunał Konstytucyjny są tylko pretekstami, aby atakować Polskę – kraj, który przestał słuchać Brukseli czy Berlina.
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl