niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Niemcy o... represjach wobec polskich dziennikarzy. Gdzie byli za rządów PO?

Dodano: 03.05.2017 [20:16]
Niemcy o... represjach wobec polskich dziennikarzy. Gdzie byli za rządów PO? - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Niemiecki tygodnik „Der Stern“ dziś, w Światowym Dniu Wolności Prasy, wymienia Polskę wśród krajów, w których nasilają się represje wobec dziennikarzy. Apeluje przy tym o poszanowanie zasady wolności prasy na świecie. Gdzie byli Niemcy, gdy za rządów PO aresztowano dziennikarzy, służby specjalne wkraczały do redakcji, a przedstawiciele prasy byli inwigilowani przez tajniaków?

Tygodnik wydawany przez hamburskie wydawnictwo prasowe Gruner + Jahr zaznaczył, iż "naciski na wolną prasę dawno nie były tak duże jak obecnie". Według autorów apelu do krajów, w których "nasilają się represje wobec dziennikarzy", należą m.in. Turcja, Rosja, Węgry, Stany Zjednoczone oraz Polska.

Odwołując się do deklaracji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1993 r. o ustanowieniu dnia 3 maja Dniem Wolności Prasy - tygodnik podkreślił, że "każdy dziennikarz ma prawo do swobodnego relacjonowania bez strachu". "Stern" zwrócił w związku z tym uwagę na znaczenie wolnej prasy dla demokracji.

Autorzy apelu powołali się na raport wolności prasy w 2017 r., który został sporządzony przez międzynarodową organizację pozarządową Reporterzy bez Granic (RSF). W rankingu włączonym do raportu Polska zajęła 54. pozycję (spadek o siedem miejsc w porównaniu z rokiem 2016).

Tymczasem to za rządów PO-PSL dziennikarze byli podsłuchiwani przez służby specjalne, ABW wkroczyła do redakcji "Wprost", a policja aresztowała Tomasza Gzella z PAP i Jana Pawlickiego z TV Republiki. Wtedy jakoś jednak nikt w niemieckich mediach nie protestował...

Dodajmy, że ofiarami ówczesnych represji padło także środowisko "Gazety Polskiej". Usuwano związanych z "GP" dziennikarzy z mediów publicznych, Tomasz Sakiewicz miał zakaz wstępu do telewizji, a sąd wydał nakaz aresztowania dla niego i dla Katarzyny Gójskiej-Hejke. Były również przeprowadzane u dziennikarzy "GP" rewizje.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma żadnego prześladowania - za PO było - to element gry o czym wiedzą rozumni i uważni obserwatorzy!

oglądałem wiadomości francuskiej TV2;pojawił się nowy prowadzący;przedstawił się i rozpoczął wiadomości;zastąpił poprzedniego prezentera z kilkuosobowej grupy....nic nie mówiono,że ta zmiana to "represje" wobec kogoś;u nas byłaby wrzawa!nie ma takze jednego z kilku cyklicznych programów kulinarnych-Francuzi bardzo interesują sie kuchnią,gotowaniem-to ma u nich status sztuki;czyżby prowadzący był "przesladowany"niczym Makłowicz?protestów nie było!a moze skończył się cykl?

DOICZLAND dojczland iber alles - buuuuuuuuuuuhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaha .
Sie sklada ze znam kilkunastu helmutuw prywatnie i urzedowo - 100% z nich to fuhrery albo szurnieci !!!

Byli tu gdzie są. Swoich się nie rusza.

O jakiej "wolnej" prasie mowia te niemieckie szuje? Niech spojrza na siebie, bo9 ich "rerdaktorzy" nie moga sie doszukacv "wolnosci" slowa i prasy! Wszystko zamiata sie pod dywan, pokazujac jakies bzdurne martsze ubekow i mowiac, ze to "opozycja" "polska" protestuje przeciwko polskiemu konserwatywnemu rzadowi! Smiechu warte, ale gebbels by< sie tych wszarzy nie powstydzil!

W demokratycznym państwie zawsze jest jakaś opozycja, ale ta jest wyjątkowo płytka, denna, powtarzalna oraz bez pomysłu i polotu.

Co to za kraj, w którym nie wolno pisać,z ę morderstwa, zamachy to nieznani osobnicy lub wszyscy psychicznie chorzy? Gwałty ,na ulicach napastowanie seksualne, przemoc seksualna ? TAK TO NIEMCY ANGELI MERKEL, prasa milczy MA ZAKAZANE O TYM PISAĆ!
Przecież to ta stara demokracja, w której mordowano żydów, wyrzucano z kamienic,zsyłano do obozów zagłady, bito na ulicach gdy żyd sie bardzo nisko nie pokłonił nawet małemu hitlerowcowi z hitlerjungend likwidowano im sklep.Gazowanie żydów to byla rozrywka dla rasy "panów" nadludzi-Niemców Dziennikarze nie mogli pisać nic złego o wodzu , partii nazistowskiej. TAK TO NIEMCY wzór demokracji, praw człowieka, praw środowiska dziennikarskiego , tak ale mieli prawo i maja je takie nadal MILCZEĆ PISAC TYLKO TO NA CO ZEZWOLI ANGELA MERKEL.
Nie będę tu wyliczał zbrodni POPSL na dziennikarzach za ich bandyckich nierzadów bo sość już opisaly to niezależne media nie będę sie więc powtarzał.
Proszę tu kilka linków do mediów tak niemieckich jak angelskich piszcie wyłuszczajac im jak to dziennikarze są tłamszeni w ich krajach . Nie mogą pisac nic o "gościach" Merkelowej prawdy , mogą jedynie KŁAMAC i WYBIELAĆ ICH ZBRODNIE W EUROPIE.

ktion@sueddeutsche.deobserver.letters@observer.co.ukkontakt@reporter-ohne-grenzen.dekontakt@prosiebensat1digital.deinfo@DasErste.deguardian.letters@theguardian.comenquiries@peoples-press.comdtletters@telegraph.co.uk

Niezależna, my Polacy o tym wiemy i nas nie uświadamiajcie. Piszcie list otwarty do rządu, by pozwał Der Stern za szerzenie nieprawdy i zniesławianie Polski a także że jest to dziennik sterowany politycznie gdzie dziennikarze nie maja wolności słowa. I gigantyczne odszkodowania za zniesławianie.

A czy niemiecki tygodnik wspomniał może o wytycznych niemieckich właścicieli dla polskojęzycznej prasy?

Skoro w Polsce wg KOD jest dyktatura (mimo demokratycznych wyborów), to jak nazwać fakt, że Europą rządzi garstka niewybieralnych urzędników?

KOD, spora część opozycji, środowiska Gazety Wyborczej oraz byli komuniści od 1,5 roku nieustannie utyskują, że w Polsce panuje dyktatura. "Reżim PiS" ma ich zdaniem dokonywać "gwałtu na prawie i zasadach na jakich oparto III RP", tylko dlatego, że zaczął realizować swój przedwyborczy program, który wyniósł go w demokratycznych wyborach do władzy. Skoro to ma być "dyktatura", to powstaje pytanie - jak nazwać sytuację, w której Europą rządzi garstka niewybieralnych przez społeczeństwo urzędników, posiadających uprawnienia, które sami sobie nadają?
Pytanie postawione w powyższym akapicie jest o tyle zasadne, że na czele Unii Europejskiej stoi obecnie Jean-Claude Juncker - człowiek uchodzący za pijaka, oskarżony w swoim kraju o dokonywanie potężnych przekrętów podatkowych, których celem była maksymalizacja zysków kosztem innych państw Europy. Ów człowiek, mający wyraźną słabość do alkoholu, nie został wybrany na swoje obecne stanowisko w drodze powszechnej i demokratycznej elekcji. Fakt, iż Europą rządzi obecnie garstka niewybieralnych przez społeczeństwo urzędników, posiadających uprawnienia, o których sami sobie decydują, najbardziej chyba zniechęca przeciętnego Europejczyka do idei wspólnej
Ci niewybieralni w demokratycznych zasadach urzędnicy podejmują dziś decyzje o kluczowym charakterze dla wszystkich mieszkańców Europy. To oni są odpowiedzialni za poważne kryzysy (zadłużenia, migracyjny), które niszą dziś Europę od środka. Pretensje i żale Jean-Claude Junckera o to, iż "premierzy państw członkowskich za bardzo słuchają swoich wyborców" tylko pogłębiają negatywne dla UE tendencje. Przypomnijmy, że podczas debaty na temat stanu Unii Europejskiej, jaka odbyła się w maju ubiegłego roku w Rzymie, przewodniczący KE wypowiedział następującą opinię:
"Zbyt wielu polityków słucha wyłącznie opinii własnego kraju. A jeśli słuchasz swojej opinii krajowej nie rozwijasz się, co powinno być wspólnym europejskim dążeniem i poczuciem konieczności połączenia starań wszystkich polityków. Mamy zbyt wiele Europejczyków w niepełnym wymiarze czasu."
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - im więcej tego typu wypowiedzi będzie padać z ust czołowych eurokratów, tym pewniejsze będzie to, iż Unia się rozpadnie. I to szybciej niż nam się wydaje. Jeśli chcemy, aby ta w sumie piękna idea wspólnej Europy przetrwała, musimy dążyć do jak najszybszego "udemokratyzowania" Brukseli oraz obowiązujących tam procedur. Bez tego niechęć do unijnych instytucji reprezentowanych twarzami Junckerów, Timmermansów i Tusków z miesiąca na miesiąc będzie coraz większa.

Chciałbym, żeby wreszcie dyktatura, skoro jest, zaczęła robić to co do niej należy. Wyłapać dysydentów lewackich a potem ich torturować, rozstrzelać lub powiesić. Wtedy lewactwo musiałoby przyznać, że przedtem to nie było żadnej dyktatury, a tylko pieprzyli bez sensu i okłamywali świat.

Jak to gdzie, tam gdzie zawsze za zachodnią granicą Polski. Słuchali i obserwowali. Teraz widzą, że dalej się nic nie zmieniło to opisują.

Wojciech Sumliński powinien opisać KRÓTKO swoją historię dziennikarza w III RP i wysłać do redakcji niemieckich gadzinówek. Oczywiście w wersji ang. i niem. powinna być rozprowadzona w PE, o co można prosić europosłów PIS.

Zastanawiam sie kiedy wreszcie przebije sie do swiadomosci, ze media radzieckie i niemieckie laczy wspolny mianownik-FejkNonStop. Demokraci....

Nie wiem o co chodzi z tymi dziennikarzami?. Co, bedą ich wsadzać do wiezień za to, ze pracowali w PRL?. Za to, że pracowali dla komuny, dla ZSRR?. Dzisiaj to jakieś niedobitki chyba. Chociaż znam jedną panią z Wyborczej, ale kto by chciał ją zamykać?. Po co?. Znowu pewnie wyolbrzymiono do granic problem, który natychmiast podchwyciła Unia. A PO nadal donosi, ale po cichu, bo zobaczyli, że tracili w sondażach. Teraz to samo robią, ale po cichu i sondaże lecą w górę. Rozwalili KOD, bo też punktów im nie przybywało. No i jest jak jest. Wzwyż w sondażach dla PO. Jak szybko zapomnieli ludzie do czego doprowadziły te rządy, do bezprawia, z urzędasami w roli głównej. Liberałom na całym świecie powinno zakazać startowania w wyborach, bo dbają tylko o własny tyłek, budują państwa dla bogaczy, z resztą robiąc co chcą. Zazwyczaj wsadzają albo do wariatkowa albo pod most.

polskie-echo.com // polskie-echo.com // Tusk, Polak chciał wyrzucić Polaków z wysp. Wyszło szydło z wora. Oto ta informacja prosto od Posła do Parlamentu Brytyjskiego.
https://danielkawczynski.pl/20...

Na stronie internetowej posła do Izby Gmin Daniela Krawczyńskiego , jest to poseł pochodzenia z Polski Partii Konserwatywnej, który został wybrany, czytamy zatrważającą informację.

Okazuje się ze to Polak Donald Tusk były polityk Platformy Obywatelskiej nie chciał się zgodzić z Premier May aby gwarantować emigrantom na wyspach w tym prawie milion Polaków życia spokojnego i pobierania zasiłków na rodziny.

Propozycje w listopadzie złożyła Premier May.

Oto co czytamy :

W toku negocjacji pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, Premier Theresa May w listopadzie 2016 wyszła z propozycją do Szefa Rady Europy Donalda Tuska i Kanclerz Merkel, aby prawa Brytyjczyków w UE oraz prawa Europejczyków w Zjednoczonym Królestwie były zagwarantowane i nie były częścią negocjacji.

Przewodniczący Donald Tusk wraz z Angelą Merkel odmówili jednak Premier May wcześniejszych gwarancji.

Wściekli spod tęczowej szmaty szczują i płacą wielkie pieniądze, aby wszędzie tam gdzie jeszcze są kraje i narody chcący żyć wg. PRAWA BOŻEGO, aby je niszczyć wszystkimi metodami łącznie lub na czele poprzez prasę, RTV i wszystkie inne jakie są na rynku i w przestrzeni publicznej. Nie na darmo mówi się że jest już na ziemi diabeł i zamiata ogonem co słabsze. Mocniejsze musi wydać nawet wojnę temu diabelskiemu kopytnemu, gdyż inaczej będzie nękał i mieszał w głowach milionom słabych psychicznie i moralnie osobnikom. Zapewne do końca świata będą tacy co przyjmować będą srebrniki tylko i tak nie zmogą zdrowego "jądra" ludzkości tylko niepotrzebnie będą ginąć ludzie. Historia świata powtarza się już nie jeden, dwa razy ale pewnie jest to potrzebne, aby w sposób choć brutalny to się oczyszcza z tzw. plew. Wszystko wskazuje że w najbliższych dekadach to nastąpi po raz kolejny ! Szczęśliwi Ci co tego nie będą widzieć, a nawet uczestniczyć w tym procesie !!!

Całe szczęście, że Wujek Sam trzyma całą tę bandę nazistów za ryj!!! .. i przenosi dowództwo wojskowe do Polski! Szwab zawsze knuł z kacapem przeciwko Polsce!

Amen bracie, amen!!!

Ten program TVP powinna ponownie nadać o 20.15 w TVP-1
https://vod.tvp.pl/27030704/12...
a ten materiał jest jawny.
III-Konferencja Smoleńska.
https://www.youtube.com/watch
Internet spowodował że Polacy mogą ocenić manipulacje obcych mediów i służb w Polsce.

Niemcze,tyle zła i niegodziwości wyrządziłeś naszej ojczyźnie,dlatego powiem Ci w twoim języku...lass uns in Ruhe und die Schnauze zu.

Chciałam zadać pytanie Panu ministrowi spraw zagranicznych. Co Pan zrobił w tej sprawie aby niemieckie media podały, którzy to dziennikarze zostali aresztowani, bądź odsiadują wyroki za swoją pracę!!!!! Za mało dzieje się w tej sprawie.

Najpierw był wściekły atak na prof.Cieszewskiego.
Tydzień temu zaatakowano dr Berczyńskiego.
Pani konsul honorowy Szonert-Binienda jest żoną znakomitego profesora Biniendy.
Media głównego ścieku celują w tym ataku najbardziej.
https://www.youtube.com/watch?...
http://pressmania.pl/prof-chri...
Polska jest zdominowana przez obce media.
Te media lansują Tuska.
W sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 obce media w Polsce
powielały dezinformacje.

i taki przekaz idzie w swiat ! wczoraj w glownym wydaniu wiadomosci o 19.00 na ZDF/Niemcy w zwiazku z dniem" Pressefreiheit na swiecie" mowiono o tym, ze w Polsce dziennikarze sa represjonowani, skazywani, wiezieni... Wymieniono nas razem z Turcja gdzie naprawde dziennikarze siedza w wiezieniach ! Te wiadomosci oglada cala niemieckojezyczna Europa ( np. Austria, Szwajcaria). Oczekuje, ze polski MSZ zapyta niemcow o konkretne nazwiska osob z mediow w Polsce , ktorzy aktualnie sa represjonowani. Takie klamstwa nie wolno zostawiac aby dalej byly powielane i pokazywaly Polske w takim klamliwym swietle -" brak demokracji". Oczekuje reakcji !

A powinno się co najmniej napiętnować folksdojczy na służbie w niemieckich mediach. Ale bardziej tych POlaków co ich czytają.

Herzlich willkomen unsere
Kameraden von Informationskampf !!!

Witamy was serdecznie / i ciule /
Towarzysze od Wojny Informacyjnej
czyly
Łgarze Krajów UE łączcie się !!! -:)

Mam to głęboko w ... poważaniu, gdzie byli Niemcy. Gdzie jest moja władza, która ma wykaz dziennikarzy inwigilowanych za rządów tej przestępczej szajki PO-ZSL i co...? Czy postawiono komuś zarzut, wszczęto proces i ...skazano ? Proszę więc nie odwoływać się gdzie byli Niemcy, niech ich szlag trafi szwabskie pomioty. Ja domagam się od mojej - jeszcze od mojej - władzy, by doprowadziła do publicznego skazania winnych tej inwigilacji. Tylko tyle.

Niemcy robią wszystko byśmy ich znienawidzili. Ale przypomnę im, że zło wraca zawsze tam skąd wyszło Oni uczynili tyle zła co Rosja i nadal czynią zło. Wszystko do czasu.

Oni ciągle wyznają tę komunistyczną zasadę rządzenia a mianowicie dziel i rządź. Kiedy społeczeństwo nie jest skłócone to Państwo jest silne i trudno sobie go podporządkować a przecież odwiecznym celem szkopów jest panowanie nad Polską to też ciągle czynią rożne sztuczki propagandowe aby nas podzielić w czym bardzo im pomagają ich zausznicy w naszym kraju. Wiadomo, też że propaganda opiera się głównie na łgarstwie bo jak powiedział mistrz propagandy ich rodak gebels, kłamstwo sto razy powtarzane staje się prawdą

Codziennie onet i wp swoimi manipulacjami piorą mózgi milionom czytelników. Kłamstwo i manipulacja jest fundamentem działalności tych agenturalnych brukowców. One stanowią dużo większe zagrożenie dla Polski niż ta niemiecka prasa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl