niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Debata Gazety Polskiej: „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”

Dodano: 25.04.2017 [09:07]
Debata Gazety Polskiej: „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych” - niezalezna.pl
foto: Kurhan/SXC

We wtorek 25 kwietnia o 9:30 w imieniu Gazety Polskiej zapraszamy na debatę „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”. Debata odbędzie się w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.

Podczas spotkania wspólnie z zaproszonymi ekspertami postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest przyszłość polskiej hematologii oraz zastanowimy się nad tym co Polacy wiedzą na temat  optymalnej i wczesnej diagnostyki oraz skutecznego leczenia najczęstszych nowotworów krwi dorosłych.
 
Nowotwory hematologiczne z każdym kolejnym rokiem dotykają coraz liczniejszą grupę Polaków, świadomość społeczna na ich temat jest wciąż niska. Niespecyficzne objawy sprawiają, iż są one często mylone z przeziębieniem, zmęczeniem czy oznakami starzenia się organizmu. Warto podkreślić również, iż nowotwory hematologiczne to choroby niezawinione, dotykające osób dbających o swoje zdrowie, unikających używek czy ryzykownych zachowań zdrowotnych. Wyzwanie stanowi również ich leczenie – w odróżnieniu od pozostałych chorób onkologicznych, nowotwory krwi mogą być leczone głównie farmakologicznie.  Jednak jak pokazują wyniki ostatnio przeprowadzonych badań, aż 70% leków onkologicznych i hematonkologicznych, zalecanych zgodnie z aktualną wiedzą medyczną jest w Polsce niedostępna lub jest dostępna ze znacznymi ograniczeniami.

Obserwując niepokojące dane mówiące o różnicach w standardach opieki oraz leczenia pacjentów hematoonkologicznych w Europie i w Polsce, czujemy potrzebę rozpoczęcia dialogu, który pomoże nam wypracować rozwiązania dedykowane coraz liczniejszej grupie chorych na nowotwory krwi w Polsce.
 
Aby móc spojrzeć na problem nowotworów krwi z wielu perspektyw, do udziału w debacie zaprosiliśmy zarówno decydentów w ochronie zdrowia: przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, AOTMiT, jak również  ekspertów – hematologów, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się  pacjentami z nowotworami krwi, a także liderów wybranych organizacji pacjenckich oraz parlamentarzystów, zajmujących się ochroną zdrowia.
 

 

 

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przed chwila byłem z matka w przychodni onkologicznje
-30 osób na korytarzu
-czesc krzeseł
-wsyzscy umóiemni na te sama godzine
-pan dr spózniony o godzine
-ILE EJESZCZE TRZBA MILIARDOW Z NFZ
zeby dokupic krzeseł?
no panie ksiąze...

Po prostu zaprzestać:1.Produkcji toksycznej żywności i opakowań,2. Zaprzestać zbrodniczych oprysków typu ,,CHEMTRAILS" 3.Leczyć ,a nie truć!!4.Kasa za wyleczenie ,a nie za trucie.5.Zbrodniarzy dopuszczających toksyczną ,żywaność,chemtrailsów -Powiesić !!

Choroby "przewlekłe" wynikające z nadmiaru substancji szkodliwych, lub braku substancji koniecznych w organizmie to najlepszy biznes.
Tym bardziej, że naturalny system obronny człowieka jest poważnie upośledzany, lub niszczony w wyniku szczepionek i zawartych w nich toksyn.
Taki mamy "klimat"

Zauważcie że Żydzi nie umierają na raka ! Jest on w pełni wyleczalny ,przeszkodą jedyną są fundusze na to przeznaczone.
I pomysleć że oni żyją wśród nas ,i oni mają prawo do takiego leczenia ,podczas gdy Polak musi umierać ?!

"przeszkodą jedyną są fundusze na to przeznaczone"
Nie, mylisz się. Nie jest to kwestia kasy, tylko wiedzy.
W Izraelu wykorzystują wszystkie dostępne substancje naturalne w leczeniu tzw. "raka" z marihuaną włącznie.
Leczą całego człowieka, a nie "zabijają raka"
Komórki nowotworowe powstają często, a zdrowy organizm je "naprawia" lub "niszczy".
Wlew vit C to koszt 20zł, często kilka wlewów wystarcza do eliminacji nowotworu.
Jedna chemioterapia to czasem 50 000zł i więcej, zabija raka wraz z nosicielem. (Kwestia czasu, kto pierwszy)

I pewnie chcesz, by polski rząd przeznaczył większe pieniądze na leki. Tak ? No to już wiemy w czyim imieniu piszesz. Na pewno nie chorych. Pokaż mi jednego człowieka wyleczonego z raka przy pomocy leków medycyny konwencjonalnej. Brak. Natomiast cmentarze są pełne ludzi po chemioterapii, radioterapii itd. Medycyna się rozwija, dlaczego więc rośnie liczba szpitali i pieniędzy wydawanych na leczenie ? To nielogiczne. Przecież emeryt wydający całą emeryturę na leki powinien być zdrów jak ryba skoro te leki są wynikiem wielu lat badań i mają człowieka wyleczyć. Oczywiście nie wyleczą go. Ludzie powoli się połapali o co chodzi, wpływy koncernów spadają. Więc udają "pacjentów" narzekających na braki refundacji. Większe pieniądze na leczenie nie poprawią sytuacji chorych. Za to poprawią sytuację branży medycznej, szczególnie firm farmaceutycznych.

zmiejszyc roznice miedzy diagonza
- kliniczna a patologiczna,

tylko prawidlowa diagnoza moze wyleczyc
- badac przyczyny, a nie nabijac kase leczacym
- modele finansowania, zarabiania decyduja o wyborach , nie etyka
- kto mierzy ten wie.....

"Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych" - powiedzieć ludziom prawdę o chorobach i przemyśle farmaceutycznym. Ujawnić wyniki badań, których nigdy nie pokazano ( np na temat kofeiny i cukru ). Zakazać prowadzenia zamkniętych badań medycznych. Medycyna nie powinna być w rękach prywatnych koncernów. Zdrowie to towar, którym się handluje. A medycyna jest ukierunkowana na zysk, a nie na zdrowie.

A czy ktos sie zajal zaleznoscia zachorowan od wzrastajacej intensywnosci rozpylania nad Polska tzw.smug chemicznych???? Pokratkowane smugami chemicznymi niebo nad Polska pojawia sie niepokojaco czesto, moze ktos z waznych oficjeli uswiadomilby wreszcie spoleczenstwo co jest grane?????

A gdzie Pan Jerzy Zięba??? Mogliby się od niego doktorki i profesorki czegoś mądrego nauczyć!
Jeśli ktoś nie słuchał w radio Katowice konferencji z udziałem Pana Jerzego i profesorków różnej maści to polecam bo w przypadku choroby może się przydać. Świadomości nigdy za wiele...

Prosty sposób - tak jak w przypadku "leczenia" cukrzycy TYPU -1 ,utrudnić dostęp do insuliny - ciągłe trudności z zakupem Actrapidu - uniemożliwić dostęp do pomp insulinowych (cena ,koszty ekspl zaporowe - całkowity brak refundacji) - ograniczyć "leczenie" u specjalistów diabetologów do wypisywania recept na insulinę i paski (żadnej innej terapii,badań,leków nawet osłonowych) - ograniczyć wysokość rent na poziomie uniemożliwiającym prawidłowe leczenie,niech orzecznik pomimo zaniku trzustki na tle autoimmunologicznym i częstej utraty przytomności orzeka zdolność do pracy - czyli wszystko tak jak w moim przypadku i problem SAM się rozwiąże.A wy sobie spokojnie dalej nic nie róbcie i dyskutujcie.My umieramy.

Najpierw polecam głodówkę leczniczą a potem zapoznać się z publikacjami Pana Jerzego Zięby. Właściwe trawienie i kondycja układu pokarmowego to punkt wyjścia do leczenia wszystkiego. Od tego się zaczyna a co dalej to już trzeba doszukać i doczytać. A lekarzy to (a raczej sprzedawców farmaceutyków - w większości) omijać szerokim łukiem!

Skończyć z wciskaniem ludziom kitu o zbawczym działaniu chemii za miliony dostarczanej przez koncerny, a zacząć wprowadzać zwalczane przez te koncerny metody, które naprawdę są skuteczne. Rak to grzyb. Rozwija się w kwaśnym środowisku. Chemia proponowana przez tych medycznych zakapiorów zwiększa kwasowość, niszczy wszystko jak leci. Opatentowana chemia kosztuje krocie. Środki, które naprawdę działają kosztują niewiele.

„Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych” -
A no tak!....pozbawic obywateli przymusowych szczepien,w

ktorych sa wirusy choroby!

Zero GMO!

Zlikwidowac Chemioterapie, bo nie pomaga wrecz zabija!

Zlikwidowac Radiologie!

A przede wszystkim pogonic oszustow lekarzy!

Jak rozwiazac problemy chorych?

Zreformowac polska tzw sluzbe zdrowia i zmienic lekarzy!
Co robi minister Radziwill? Nic! Chce podwojnie lupic ludzi - raz zeby placili w formie podatkow ze swoich pensji, drugi raz idac po porade czy do szpitala! Innych pomyslow nie ma.
Zenada!

A lekarze w Polsce sa straszni, zadnej empatii, myslenia, a czesto wiedza niewielka.

I jak to sie dzieje, ze inne panstwa np. Niemcy, Wlochy, Portugalia potrafia negocjowac z firmami farmaceutycznymi ceny lekow tak by byly atrakcyjne dla pacjentow, a Polska zawsze bierze najwyzsza cene?
Dlaczego leki przeciwnowotworowe w Niemczech moga byc refundowane przez panstwo, a w Polsce te same leki trzeba zdobywac samemu i NFZ decyduje kto moze sie leczyc i miec szanse na zycie, a kto nie?!

Dlatego, że Państwo szanuje pieniądze podatników i nie będzie płacić firmom farmaceutycznym za leki które nie działają i jedynie nabijają kasę firmom farmaceutycznym. Firmy te bardzo lubią jak coś jest "refundowane" ( tak naprawdę i tak płaci podatnik, ale zrzuca się większa ich liczba ). Wtedy pacjent nie widzi prawdziwej ceny leku i ma wrażenie, że jest on "za darmo". Nie jest. Każdy podatnik się zrzuca na ten lek. A firma farmaceutyczna podnosi cenę. Bo wie, że jak napiszą tekst typu "państwo nie dba o chorych" to rząd zapłaci każdą cenę by nie wyjść na tego który "nie dba o chorych". Natomiast leki nie działają, pokażcie mi listę wyleczonych. Są tylko leczeni ( bo na nich się zarabia ), nie ma wyleczonych. Jak można robić leki na choroby których przyczyn nie znają. Można tak mnożyć pytania. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl