niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Ahmadineżad skreślony z listy kandydatów na prezydenta

Dodano: 21.04.2017 [18:57]
Ahmadineżad skreślony z listy kandydatów na prezydenta - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Irańska telewizja państwowa poinformowała, że były prezydent Mahmud Ahmadineżad został skreślony z listy kandydatów na prezydenta.

Powołując się na oświadczenie irańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, media podały, że o stanowisko będą ubiegać się prezydent Hassan Ruhani oraz szyicki kleryk Ebrahim Raisi, zwolennik najwyższego duchowego przywódcy szyitów Ajatollaha Alego Chamenei.

Komisja zdyskwalifikowała również zastępcę Ahmadinedżada Hamida Bakeji.

Nawet dla konserwatywnych Irańczyków Mahmud Ahmadinedżad pozostaje kontrowersyjną postacią.

Podczas swojej prezydentury w latach 2005 do 2013 Ahmadinedżad zasłynął ze skandalicznych wypowiedzi na temat Izraela, kwestionował Holocaust oraz był gorącym zwolennikiem irańskiego programu nuklearnego.

W ostatnim wywiadzie udzielonym dla Euronews (18 kwietnia), były przywódca Iranu odniósł się krytycznie do prezydentury Donalda Trumpa. Według niego, polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych „doprowadzi do wybuchu wojny”, a w konsekwencji „klęski Ameryki jako światowej potęgi”.

Decyzja Ahmadineżada o ubieganie się o reelekcję wywołała szok w Iranie. Irańskie media przypominają, że ajatollah Ali Chamenei nalegał, aby były prezydent nie startował w tegorocznych wyborach.

Wybory prezydenckie w Iranie odbędą się 19 maja.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No nareszcie liliputin znalazł kurdupla, od którego jest wyższy na zdjęciu! A może to tylko taka perspektywa, albo liliputin zwyczajnie przywdział wysokie obcasy, tak jak inny "wielki" kurdupel kacapski, malwersant mmiedwiediew?

Ahmenidedżad powiedział o starszych braciach w lichwie mniej więcej tak : wy wstrętne eskimosy! nie było żadnego holokaustu !wyście sobie to wszystko sami wymyślili ,żeby wyłudzać pieniądze o takich krajów jak Polska , Czechy i inne kraje !

czyli krotko mowiac Ahmenidedzad jest idiota ... zapros go kiedys do muzeum w Birkenau ...

No to wytłumacz w jaki sposób z 3 mln Żydów jakie zostało udokumentowane, że przed 1939 r. żyło w Europie Niemcy wymordowali 6 mln i 3 mln pozostało?
https://www.youtube.com/watch?...

no to wytlumacz mi w jaki to sposob moj kolega z roboty, Zyd, stracil w komorze gazowej w Birkenau prawie cala rodzine;
czyzby mial az tak wyjatkowego pecha ze tylko jego najblizsi sie na nia zalapali? ...

I będzie szopka, bo USA i Izrael z definicji poprą Raisiego, który znowu - jak kiedyś Chomeini - cofnie Iran o 1000 lat.

eeeee tam, lepsza szopke masz na zdjeciu powyzej: tani alfons z Leningradu sciska grabe idiocie ktory twierdzi ze Zydzi sami sie gazowali tylko po to azeby pozniej wyciskac kase od kogo tylko sie da

A jakaz to komisja ma takie uprawnienia, chyba nie europejska?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl