Ahmadineżad skreślony z listy kandydatów na prezydenta

kremlin.ru

Irańska telewizja państwowa poinformowała, że były prezydent Mahmud Ahmadineżad został skreślony z listy kandydatów na prezydenta.

Powołując się na oświadczenie irańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, media podały, że o stanowisko będą ubiegać się prezydent Hassan Ruhani oraz szyicki kleryk Ebrahim Raisi, zwolennik najwyższego duchowego przywódcy szyitów Ajatollaha Alego Chamenei.

Komisja zdyskwalifikowała również zastępcę Ahmadinedżada Hamida Bakeji.

Nawet dla konserwatywnych Irańczyków Mahmud Ahmadinedżad pozostaje kontrowersyjną postacią.

Podczas swojej prezydentury w latach 2005 do 2013 Ahmadinedżad zasłynął ze skandalicznych wypowiedzi na temat Izraela, kwestionował Holocaust oraz był gorącym zwolennikiem irańskiego programu nuklearnego.

W ostatnim wywiadzie udzielonym dla Euronews (18 kwietnia), były przywódca Iranu odniósł się krytycznie do prezydentury Donalda Trumpa. Według niego, polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych „doprowadzi do wybuchu wojny”, a w konsekwencji „klęski Ameryki jako światowej potęgi”.

Decyzja Ahmadineżada o ubieganie się o reelekcję wywołała szok w Iranie. Irańskie media przypominają, że ajatollah Ali Chamenei nalegał, aby były prezydent nie startował w tegorocznych wyborach.

Wybory prezydenckie w Iranie odbędą się 19 maja.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wszystkie kłamstwa koalicji przeciwko Polsce”. Nowy numer „Gazety Polskiej”

/ fot. Gazeta Polska

Już od jutra w sprzedaży najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska”.

W nim m.in.: 

Grzegorz Broński „WSZYSTKIE KŁAMSTWA KOALICJI PRZECIWKO POLSCE”

WYWIAD NUMERU „UNIA NIE ZABIERZE NAM PIENIĘDZY”

O RZĄDZIE, REFORMIE SĄDÓW I PERSPEKTYWACH GOSPODARKI Z JERZYM KWIECIŃSKIM, MINISTREM INWESTYCJI I ROZWOJU, ROZMAWIA ANDRZEJ RATAJCZYK

A ponadto:

Piotr Nisztor „KOLEJOWA TAJEMNICA ZNANEGO EKSPERTA”

Piotr Lisiewicz „PORAŻKA PROTESTU SĘDZIÓW, KOMPROMITACJA ŻURKA”

oraz wywiad „Chętnie spotkam się w sądzie Z PANIĄ RÓŻĄ…”  z europosłem Ryszardem Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego rozmawia Grzegorz Broński.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl