niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Wykradziono dane klientów z hoteli InterContinental

Dodano: 21.04.2017 [17:54]
Wykradziono dane klientów z hoteli InterContinental - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Sieć hoteli sieci InterContinental ostrzega swoich klientów. Jak się okazało, hakerzy wykradli informacje hotelowych gości o ich kartach płatniczych.

Mogły wyciec informacje klientów, którzy nocowali w hotelu InterContinental w USA, Kanadzie czy Portoryko w dniach 29 września a 29 grudnia 2016 r. Właściciel sieci hoteli zatrudnił specjalistów od cyberbezpieczeństwa, aby dokładnie sprawdzili jak dochodziło do pobierania opłat. Eksperci mają wskazać, czy są miejsca tzw. luk.

Sieć hoteli InterContinental zaleca, aby osoby, które korzystały wtedy z noclegów, dokładnie prześledziły operacje płatnicze dokonywane właśnie za pomocą karty. Jeśli zauważą  podejrzane operacje, aby jak najszybciej zgłosiły się do swojego banku. W ostateczności należy zastrzec kartę.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To nic nowego Norwegia była wcześniej, to już całkowita kontrola społeczeństwa, czy każdy musi wiedzieć np. jaki krawiec szył mi suknię albo gdzie robili mi protezę itp.?

A p. Morawiecki dąży do tego, żeby zlikwidować płatność gotówką, a wprowadzić wyłącznie kartą. Panie Morawiecki!!! Nie tędy droga!!! Czy wypłaci pan odszkodowanie w razie kradzieży danych??? Nie sądzę.

Słuszna uwaga Pani "marlena".... ale to już się dzieje w Polsce. Mieszkam w Kanadzie i co roku odwiedzam Ojczyznę a w ramach odwiedzin funduję sobie pełnopłatną profilaktykę sanatoryjno-uzdrowiskową. Dotąd wystarczyło wpłacić depozyt przelewem bankowym za rezerwację pobytu. W tym roku szok...prawie wszystkie sanatoria i uzdrowiska w Solcu Zdroju wymagają dokonania rezerwacji na odległość płacąc depozyt kartą kredytową, dyktując jej numer recepcji uzdrowiska poprzez zwykłe łącza telefoniczne. Jedno z uzdrowisk w Solcu Zdroju dodatkowo wymaga numeru PESEL. Czy to normalne? Totalne "bezhołowie i olewanie" kwestii bezpieczeństwa finansowego obywateli..... przecież hakerzy tylko na to czekają i do końca swojego życia będę płacił za swój pobyt sanatoryjny w Ojczyźnie.
Ciekawy jestem co na to moja dobra zmiana na którą głosowałem?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl