niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Policja przejęła tony tytoniu

Dodano: 21.04.2017 [15:09]
Policja przejęła tony tytoniu - niezalezna.pl
foto: policj.pl
Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który w jednym z budynków gospodarczych przetrzymywał prawie trzy tony nielegalnego tytoniu. Zatrzymanemu grozi więzienie oraz wysoka grzywna.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach otrzymali zgłoszenie, że na terenie posesji w miejscowości Wojska, z pojazdu ciężarowego wylewane są nieczystości. Przez ogrodzenie policjanci zauważyli mężczyznę, który kilka razy przechodził z samochodu dostawczego do garażu.

Gdy mężczyzna otworzył bramę posesji, policja interweniowała. W metalowym garażu znaleziono susz oraz krajankę tytoniową. Ich łączna waga to aż trzy tony. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 1,5 miliona złotych.

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec powiatu gliwickiego. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym i zakazał opuszczania kraju. Grozi mu nawet trzy lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A został zatrzymany na sprzedaży czy postawicie mu zarzut z domniemaniem winność ? Może zrobił sobie dożywotni zapas? A w ogóle dotrze do was że co piąty Polak ma gdzieś prawo i taki tytoń kupuje!Ja również ! Bo jak tu szanować Prawo które uprzywilejowane grupy łamią na oczach milionów i jeszcze bezczelnie się nam w twarz śmieją! Polska średnia realna pensja to ok 1500 zł paczka papierosów ok 15zł ,paliwo ON ok 4,75zł Pb95 ok 5zł ,chleb ok 5 zł
Niemiecka średnia realna pensja ok 1700€ paczka papierosów 6€ paliwo ON ok 1.15€ Pb95 ok 1,25€ chleb ok 1,20€

"Nielegalny" tytoń, różniący się od "legalnego" brakiem kilkunastu wbitych pieczątek.

Może to chciał użyć jako nawozu, kiedyś na pola wysypywano "machorkę",taki odpad powstający w procesie obróbki tytoniu.

"nielegalnego tytoniu"? Myślałem że nielegalna to jest marych i inne takie a tytoń legalny. Nielegalne zaś tylko wprowadzanie go do obrotu....

Wiele razy pytam dlaczego Państwo Polskie dba o interes OBCYCH KONCERNÓW TYTONIOWYCH???????

no bo dba o zdrowie platnika podatkowego, ktory ma palic i pic tylko to swinstwo , ktore ONI pozwalaja aby przed uplywem wieku emerytalnego ogladal trawe( nie marihuane) od strony ukorzeniania!!!

Akcyza i VAT. Proste. Jeśli Polcy chcą produkować papierosy i płacić legalnie podatki to chyba nie ma przeszkód. Były kiedyś Sporty, Giewonty i Mewy.

No chyba właśnie nie. Jest MONOPOL koncernów tytoniowych!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl