niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Biały Dom wysyła broń dla Peszmergów

Dodano: 21.04.2017 [12:19]
Biały Dom wysyła broń dla Peszmergów - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Amerykański Departament Stanu wyraził zgodę na sprzedaż w ramach programu Foreign Military Sale (FMS) sprzętu wojskowego dla kurdyjskich Peszmergów działających w Iraku, którzy to walczą z tzw. Państwem Islamskim.
 
Jeśli umowa zostanie zaakceptowana przez Kongres pozwoli to na sprzedaż uzbrojenia i sprzętu do Iraku, który zostanie później przekazany kurdyjskich bojownikom walczącym z tzw. Państwem Islamskim. Warto przypomnieć iż Kurdowie cieszą się olbrzymią autonomią w powołanym do życia Kurdystanie Irackim.  Dzięki tej dostawie Peszmergowie będą mogli wyposażyć w pełni dwie lekkie brygady piechoty oraz dwa bataliony artylerii. Dostawa zawierać ma m.in. 4 400 karabinów maszynowych M16A4, 186 M240B oraz 46 karabinów M2, pojazdy kołowe HMMWV, pojazdy o zwiększonej odporności na miny i wybuchy MRAP, kamizeli kuloodporne, hełmy a także 36 lekkich haubic M119kal. 105 mm, w tym części zamienne do nich a także pozostały sprzęt wojskowy. Agencja amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency) szacuje wartość sprzętu wojskowego jaki ma trafić do oddziałów Peszmergów na 295.6 milionów dolarów. Podmiotami, które odpowiedzialne byłyby za realizację tej umowy, to AM General, Oshkosh Defense, Navistar Defense, Harris Radio oraz Colt Corporation.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czyli po ostatecznym upadku IS to właśnie ci biedni Kurdowie będą kolejnym kandydatem na destabilizatora regionu.

Broń, przemoc, agresja nie są dobre, nie są godne człowieczeństwa / łaski Bożej ale skoro ludzie nie potrafią sobie bez niej poradzić, to należy powiedzieć; Wreszcie . Trzeba było zdeptać te lewackie watachy zaległe w Białym Domu aby stało się zadość lepszego . Kurdowie to prawy naród, potrafiący żyć w zgodzie z innymi religiami i przede wszystkim walczący o swoją niepodległość jak Polacy w dziejach . Walczący z potęgami, a przez lewactwo i USA było nieoficjalnie przeciw Kurdom. Obawiam się jeszcze o Irańczyków, którzy są nad wyraz niezwykłym narodem .

Wreszcie, dawno to było zrobić. Kurdowie są dumnym narodem, pro-amerykańskim. Kiedyś odzyskają swoje państwo i będą liderem regionu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl