niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

PGZ odpowiada „Faktowi”. Spółka dementuje informacje tabloidu

Dodano: 21.04.2017 [10:16]
PGZ odpowiada „Faktowi”. Spółka dementuje informacje tabloidu - niezalezna.pl
foto: osce.org; creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/
W dzisiejszym wydaniu „Fakt” informował, że były wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Radosław Obolewski, którego nazwisko pojawiało się również w kontekście nagonki na Bartłomieja Misiewicza, nadal jeździ służbowym samochodem. W związku z publikacją spółka PGZ prostuje nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w tekście.

Z publikacji „Faktu” wynika, że Radosław Obolewski, który 25 października ubiegłego roku stracił stanowisko wiceprezesa PGZ S.A., po zakończeniu okresu wypowiedzenia złożył spółce propozycję wykupienia służbowego auta. „Fakt” donosi, że Obolewski proponował cenę znacznie poniżej wartości auta, a reporterzy tabloidu twierdzą, że z nieoficjalnych informacji wynika, iż na propozycję byłego wiceprezesa przystał prezes PGZ Błażej Wojnicz. Do transakcji ostatecznie nie doszło, co również stało się pretekstem do spekulacji dziennikarzy „Faktu”.

W związku z publikacją tabloidu, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Wystosowała komunikat, w którym dementuje zawarte w tekście informacje. Poniżej zamieszczamy komunikat PGZ S.A. w całości:

W  związku z pojawieniem się w niektórych mediach nieprawdziwych informacji, dotyczących użytkowania służbowego samochodu przez byłego Członka Zarządu PGZ S.A., informujemy, że:
1) Nie jest prawdą, że Prezes Zarządu PGZ S.A. Pan Błażej Wojnicz zaakceptował jakąkolwiek propozycję Pana Radosława Obolewskiego w zakresie użytkowania i ceny wykupu samochodu, który został Panu Radosławowi Obolewskiemu przydzielony jako auto służbowe.

2) Nie jest prawdą, że Pan Radosław Obolewski złożył ofertę wykupu od PGZ S.A. auta, które zostało mu przydzielone jako służbowe – oferty takiej nie złożył również Zarząd PGZ S.A. Zatem nie jest prawdą, że Prezes Zarządu PGZ S.A. Błażej Wojnicz zaakceptował ofertę. Takie decyzje nie są w PGZ S.A. podejmowane jednoosobowo, tylko kolegialnie przez Zarząd Spółki.

3) PGZ S.A. od wygaśnięcia prawa do korzystania z samochodu przez Pana Radosława Obolewskiego prowadzi postępowanie, które ma doprowadzić do realizacji zapisów kontraktu, czyli zwrotu samochodu bądź odkupienia go przez Pana Radosława Obolewskiego w terminie. Pan Radosław Obolewski został również poinformowany, że w przypadku nie uregulowania powyższej sprawy, zostanie ona skierowana na drogę postępowania sądowego.

4) Prezes Zarządu PGZ S.A. Pan Błażej Wojnicz oczekuje od Pana Radosława Obolewskiego bezzwłocznego zwrotu kosztów, wynikających z użytkowania przez niego samochodu.

5) Karta paliwowa przyporządkowana do samochodu użytkowanego przez Pana Radosława Obolewskiego jako służbowego została zablokowana przez PGZ S.A. po objęciu funkcji Prezesa Zarządu PGZ S.A. przez Pana Błażeja Wojnicza. Zatem nieprawdą jest, że Pan Obolewski korzystał z niej jeszcze dwa tygodnie temu.

6) PGZ S.A. nie informowała o roku produkcji samochodu.

Z uwagi na fakt, że dwa kolejne artykułu zamieszczone w dzienniku „Fakt”, pomimo współpracy ze strony PGZ S.A., zawierały wiele kłamstw i pomówień, Spółka zdecydowała się podjąć odpowiednie kroki prawne.

Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy Pan Obolewski w dalszym ciągu pełni funkcję członka rady nadzorczej PCO S.A (część PGZ) i czy pobiera z tego tytułu wynagrodzenie? Wg KRS(nr0000169830) tak . Może ktoś dopytałby Pana Prezesa Wojnicza o ten szczególik?

Dziwie sie ze ludzie kupuja szmatlawce takie jak FAKT ktore pisza o takich bzdurach !

Kogo to obchodzi, i jaki to ma wplyw na zycie obywateli?

Dziwie sie że Prezes Zarządu PGZ S.A. Pan Błażej Wojnicz czyta takie bzdury i traci czas na odpowiudz!

FAKT ta pruska szczekaczka powinien juz dawno zniknac z polskiego rynku Zamknac ta gazeta za informowanie polskiego spoleczenstwa o nieistniejacych ""faktach" czyli KLAMSTWEM

Pamietamy z tasm prawdy jak KULCZYK rozmawial z POwskim szmaciarzem w sprawie wywalenia niewygodnego redaktora tej gazety z pracy I......przychyli sie do prosby

co z ustawa likwidujaca zagraniczny capital w polskich mediach

no ale uzywa bezprawnie to auto czy nie ????cała ta reszta mniej istotna

Szwaby dywersjie robią,
Do tego samego dążą,
Co przed wojną!
Czyż nie widać,
To na Ślonsku,
Lub na Pomorzu?
PO z PSL ich popiera,
Zastawiająć się samorządem!
A to tylko pionta kolumna,
Uważajcie Polacy
I liczcie ilu mamy zdrajców?
Nie tylko sowietów!

Szwaby dywersjie robią,
Do tego samego dążą,
Co przed wojną!
Czyż nie widać,
To na Ślonsku,
Lub na Pomorzu?
PO z PSL ich popiera,
Zastawiająć się samorządem!
A to tylko pionta kolumna,
Uważajcie Polacy
I liczcie ilu mamy zdrajców?
Nie tylko sowietów!

A Polska miała kupić Francję i Niemcy ale do transakcji nie doszło. Nie piszcie że to tabloid, bo to jest szmatławiec dla przygłupów.

Gdy złodzieje oszuści i aferzyści z PO/PSL biesiadowali w najlepsze to niemiecki fakt był nie zainteresowany ich nadużyciami tak jak i obecnie nie jest zainteresowany próbą napiętnowania działaczy PO\PSL za ich niecne czyny.

Minęła kolejna rocznica gdy 03.02.2015 w Jastrzębiu Zdroju rząd PO zezwolił na strzelanie do robotników aby bronić posadki prezesa zagurowskiego z PO który bezkarnie działał na szkodę spółki i jej pracowników
https://www.youtube.com/watch?...

Jak tusk fruwał służbowym samolotem po całej Polsce, i woził kochanka swojej córki do chirurga, szwabskie tabloidy tym się nie interesowały, a jak ten drugi nazwiska nie pamiętam bo nie warto latał wyprowadzać psa na spacer codziennie też ich to nie obchodziło. Nagle teraz tak troszczą się o wydatki te szmaty szkopskie?
Dobry szkop to martwy szkop. Tak samo jak kacap.
I tyle w temacie, wara szwaby od Polaków i Polski bo wam z tyłków zrobimy wiatraki które tak lubicie.
Jak czytam teksty o frycach i kacapach dostaję nerwówki i oczopląsów, a nóż sami mi się w kieszeni otwiera. Tym bardziej jak oglądam na fotkach fryce które z taką ochotą nam tu niezalezna serwuje, demony we mnie wstępują.

Proszę czytać precyzyjnie odpowiedź PGZ. Fakt napisał że Obolewski dalej jeździ służbowym samochodem. Natomiast PGZ w sprostowaniu nieprawdziwych informacji NIE PODAJE, że Obolewski nie jeździ już tym samochodem, czyli nie prostuje informacji Faktu, tylko skupia się na wycenie i karcie paliwowej... Ciekawe jak jest naprawdę?

Nie wiemy jaki miał okres wypowiedzenia i czy w okresie wypowiedzenia nie przysługiwał mu samochód. Różnie są napisane umowy o pracę, szczególnie wtedy, gdy firmie zależy na pracowniku. Może być również tak, że jako zwykły pan X wynajmuje przez jakiś czas od firmy samochód ( i otrzymuje fakturę za którą płaci), zanim go odda. Przecież my nie znamy dokumentów.

do "słoneczna" -gdyby były jakiekolwiek dokumenty potwierdzające te bajdurzenia byłyby teraz na pierwszej stronie tego portalu. Od tego sprostawania by się zaczynały. a teorie ...pan X wynajmuje od firmy samochód..... / państwowej/ ,cóż fantazja nie ma granic. pracowałem w 4 firmach / zagranicznych/ gdzie miałem słuzbowy samochód. Odebrany natychmiast, wraz kartami / płatniczą, paliwową, opieka medyczna/ po rozwiazaniu umowy. Nawet urlop tego nie przedłuża.Wypowiedzenie tym bardziej/ poza tym on już przecież od dawna nie pracuje/ Tak więc pytanie dalej otwarte - używa bezprawnie limuzynę czy nie ???- reszta niby sprostowań nieistotna.

W różnych firmach pracowaliśmy. Ja piszę to ze swojego doświadczenia i firm które znałam , w tym z kapitałem zagranicznym. I miałam dostęp do pełnej dokumentacji w tym finansowej. I przenigdy nie pozwoliłabym na wydanie jakichkolwiek dokumentów do prasy, bo to nie bazar, że muszę wszystko wszystkim pokazywać.

Słuszna uwaga - ale można to wszystko było wyprostować i próbować wytoczyć sprawę dla Faktu... a tak to dalej nic nie wiadomo na pewno.

Co to za pier%$#lenie? Jeżeli napisali nieprawdę to się wytacza proces i żąda 1mln zł na Caritas. Tłumaczy się winny. Najwyraźniej mają coś za uszami jak piszą 'komunikaty'.

To nie jest tak jak myślisz. Zawsze nieprawdziwe wrzutki są w piątek. Psychika ludzka jest tak skonstruowana, że jeśli nie sprostujesz czegoś w ciągu 72 godzin, to kłamstwo przyjmowane jest jako prawda i późniejsze tłumaczenia nic nie pomogą, chyba że przedstawisz fakty wstrząsające lub bardzo ważne, które wzruszą kłamstwo uznane przez psychikę jako "prawdę". Wiedzą o tym PRowcy, którzy wrzucają taką informację w piątek rano, że do poniedziałku jest już "pozamiatane" i wiedzą o tym PRowcy drugiej strony, że mają możliwość sprostowania do poniedziałku tylko przez komunikat. Bardzo chciałabym, żeby było w Polsce dobrze i sprawiedliwie i jeśli ktoś jest winien to ma ponieść karę. Ale również widziałam zmowę przedsiębiorców (korporacji), żeby zniszczyć firmę, która była dla nich konkurencją. Potrzebne spokojne patrzenie na wiele spraw. W wielu wypadkach widać, że opozycja chce wciągnąć nas w emocjonalne pyskówki, w których jest lepsza, bo w chamskich wypowiedziach nie ma zahamowań. Jak się nie dajemy prowokować tylko odpowiadamy merytorycznie , to na chwilę zamilkną, żeby nie ciągnąć tego tematu, tylko szukają innej zaczepki na pyskówkę. Spokojnie. Powoli, konsekwentnie i systematycznie trzeba czyścić to bagno, żeby Polska była ładniejsza dla naszych dzieci. I nie dać się prowokować i ponosić emocjom, choć nie jest to takie łatwe i sama nie raz bym niejednemu przywaliła.

W takim razie ciebie powinien syndzia Tuleya.

Polskojęzyczni propagandyści z niemieckich szmatławców płatni Judasze za garść srebrników bezustannie atakują Polaków....

No bo co tam afera Amber Gold i wszystkie pozostałe, których ogromu przeciętny Kowalski nie obejmie swoim umysłem, bo taka kasa jest poza zasięgiem jego wyobraźni. Ważne żeby pisać, że teraz są dopiero afery takie jak jeżdżenie służbowym samochodem , choć nie wiadomo czy nie był wzywany do oddania mienia i dopiero po wyczerpaniu tych procedur można podjąć kroki prawne. Taką "aferę" zwykły Kowalski obejmie swoim umysłem, bo są to korzyści w zasięgu jego wyobrażenia. Widać, że jest to celowa robota, żeby świadome ogromne złodziejstwo przykryć sprawą w toku załatwiania i przedstawić to społeczeństwu jako "aferę". I

Czytanie gadzinówki Fakt i oglądanie TVN, powoduje trwałe uszkodzenia mózgu i okaleczenie osobowości .Lepiej w tym kierunku nie eksperymentować , bo można skończyć w KODzie, czyli rynsztoku

iz niektore artykuly,opierane sa na informacjach," potwierdzonych przez bliskich politykow PRAWA I Sprawiedliwosci"?
A poza tym,gdy czytam tytul,dotyczacy Ministra MON-u,inny Minister wyraza sie o nim (Tego faceta)?o czym to moze swiadczyc,w "swiecie dyplomatycznym"?Co do opinii Fakt.pl widac jaki cel maja histo-ryjki,jest to czerwone swiatlo aby zmienic prawo prasowe,(na cito),aby zakonczyc z plotami,ktore czesto sa nieprawdziwe,przez co maja negatywny wplyw na opinie publiczna,na polskim terenie.

(Tego Fotela),przepraszam za blad.

Dla pracowników faktów fałsz i kłamstwo jest ich codziennym chlebem.Oni stawiają kłamstwo na piedestale i ono jest ich przewodnikiem również w ich życiu prywatnym,bo tak nasiąkli fałszem i kłamstwem,że bez nich już żyć nie potrafią.Takim ludziom nie podaje się ręki.

Niemieckie media , jak Fakt, WP, Onet i wiele innych celowo podaje fałszywe wiadomości aby poruszać oipiniuą publicznbą w Polsce, alew Polacy nie daja się na nabierać.

Gadzinowy szmatławiec bazgrze ,zgodnie z rozkazami od niemieckiej centrali Springera D e k a n a Marka.

JESLI SZMATLAWIEC KLAMIE TO GO NATYCHMIAST DO PROKURATURY odszkodowanie w milionach to jest gebelsa szmatlawiec puki szmatlawce zasilane przez SS nie beda zniszczone puty polska nie bedzie krajem polakow 80% media to SS faszysci szmaty ryzego ma tam wielkie udzialy tak rudy ma udzialy w mediach niemieckich w polsce wiec czyja jest polska TW OSKARA STASI puknijcie sie w glowe rzadzie nierzadzie kiogo tu trzymacie ADOLFA RYZEGO MA UDZIALY W SPOLKACH niemca ma udzialy ruda morda w niemieckich sklepach tu w polsce sprzedal niemcowi wszystko.

Takie sprostowania niewiele dają nie można kłamców z Faktu brać za łby i stawiać przed sądami domagając się solidnych odszkodowań za publikowanie kłamstw? To dopiero by ich zabolało.

dziwaczne jest to,ze PGZ musza sie tlumaczyc z klamstw gazety a nie odwrotnie. Dopuki pismidla moga bezkarnie wypisywac dowolnie wymyslone klamstwa i trzeba im udowadniac nie bedzie spokoju w Polsce.Gasety powinny pisac tylko wtedy gdy maja dowody na temat inacze powinnoto byc karane i to z urzedu.

Czyli co?
Pan O. nadal jeździ samochodem PGZ, ale płaci ze swojej kieszeni, czy tak?

Pracownicy Faktu dbają o swoją pracę i intensywnie starają się zeszmacić polski rząd i firmy, żeby ich niemieccy pracodawcy ich nie zwolnili, a może nawet dali podwyżkę!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl