niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Znamy nowe szczegóły programu Mieszkanie plus. Do dyspozycji jest już 5 mld zł

Dodano: 21.04.2017 [08:12]
Znamy nowe szczegóły programu Mieszkanie plus. Do dyspozycji jest już 5 mld zł - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Prezes BGK Nieruchomości, Mirosław Barszcz informuje, że w tej chwili do dyspozycji w ramach programu Mieszkanie plus jest już 5 mld zł. To dopiero początek. Z szacunków BGK wynika, że potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

BGK Nieruchomości S.A., jest on spółką zależną Banku Gospodarstwa Krajowego, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków. BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu Mieszkanie plus. Do tej pory BGK Nieruchomości podpisał ponad 70 umów na budowę mieszkań w ramach programu. Budynki powstaną na łącznym obszarze 220 ha, chodzi o prawie 20 tys. lokali. Pod koniec tego roku przewidywane jest oddanie pierwszych mieszkań w jednej z gmin.

Jak zapowiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński na początku kwietnia w Sejmie, „intensyfikacja tego programu nastąpi w przyszłym roku”.

Zgodnie z programem Mieszkanie plus, powstaną m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za mkw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za mkw.

W programie preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Zgodnie z założeniami programu Mieszkanie plus, inwestycje mieszkaniowe będą realizowane na gruntach pozyskanych z trzech źródeł: jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych.
 
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jaki czynsz 20 złotych?

Za 60m2 trzeba będzie zapłacić 1200 złotych? Kogo będzie na to stać? I co to jest 60m2 dla np. czteroosobowej rodziny?
Jeśli mieszkania mają być tanie, czynsz powinien wynosić 10 złotych za metr. To spokojnie pokryje koszt budowy. Nie licząc działek, bo te mają gminy. Niby dlaczego obywatel miałby płacić państwu za działkę, skoro sam jest państwem.

cytat: "Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za mkw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za mkw".

Mój wnuk po studiach i po ślubie, w Poznaniu wynajmuje kawalerkę płacąc 1400 złotych miesięcznie plus prąd i woda. Kawalerka to 24 mkw. A ten czynsz to zarazem spłata kredytu po którym staje się właścicielem. Nie narzekaj!

Będzie jak z 500+, wezmą to najbardziej zagorzali kodziarze, a przygnieceni kredytami frankowymi których nie stać na drugie dziecko i tak nic z tego nie mają. PiSowi od tego nie przybędzie, a nawet ubędzie

Rozumiem, że jesteś i jednym i drugim i swoje roszczeniowe wypociny wypisuj na onecie tam dostaniesz zrozumienie i upust frustracji. Co najmniej 60% frankowiczów zyskało kasę 500+ na spłatę kredytów i nie szukaj głupców ,którzy uwierzą że to kłam i ze dzieci z tego korzystają. POzostali tylko skamlą żebrzą cwaniaki i hejtują bo tak trzeba i może się coś uda wycyckać a nie jest u nich żle z spłatą kredytu . Spłacają bez wysiłku ale co im zależy wycyckać głupich psiaków ? Znam takich cwaniaków aż 5 rodzin i słyszę ich wypowiedzi nie zdradzając się z tym ,że mam im to za złe . Są i rodziny i ludzie starsi które żyją w ciężkich warunkach oszukani przez ekipę lewaków ! Ci siedzą cicho nie wnosząc ani hejtu ani roszczeń przestali wierzyć w Boga i kolejne ekipy rządowe bo dla nich to wszyscy oni jedna i ta sama ekipa o tych samych zamiarach . Nie ma nie było sprawiedliwości ale gdy czytam takie bzdety taki kłam że na odległość wyczuwa się fałsz to mnie szlag trafia. A taki PIS jest bee żadna ekipa dotychczas nie dała tyle narodowi bez względu na wyznania partyjne jak obecny rząd ale przyznać trzeba ,że są to trochę nie przemyślane decyzje i powinni zweryfikować w taki sposób by nie mieli roszczeniowcy fałszywych pomówień . Cwaniaki ,którzy bazują na tych dobrach też powinni być wyeliminowani z tych dobroci bo jest ich nie mało . Nie potrafię sobie wyobrazić następstw gdy obecny rząd nie wygrają wyborów i ci co wygrają odbiorą każdą pomoc stworzoną przez obecny rząd . Będzie się działo dopiero te 60% o których wspominam wyżej doceni to co stracą a na bank stracą .

Leszku, napisałeś: " Nie potrafię sobie wyobrazić następstw gdy obecny rząd nie wygrają wyborów i ci co wygrają odbiorą każdą pomoc stworzoną przez obecny rząd . Będzie się działo dopiero te 60% o których wspominam wyżej doceni to co stracą a na bank stracą ." A ja myślę, sądząc po okresie ostatnich lat rządów PO/PSL, że się mylisz.Oni nie docenią. Część z nich, mając pewne koneksje, "warując" przy "stole pańskim", będą czekać na "ochłapy ze stołu pańskiego" Następna część, ta mniej zaradna, "zamknie dziób" i będzie dziękowała Bogu, że demokracja w wydaniu tej ekipy ogranicza się tylko do cenzury, a nie "praniu po gębie" lub większych represjach, takich, jak np "akcja widelec". Polacy to dziwny naród. Być może mają we krwi wielowiekowe, historycznie uzasadnione podporządkowanie, zwłaszcza obcym i nie wierzą, że mogą być wolni i nie umieją żyć całkowicie wolnymi. Jeśli tak jest, to robią wszystko, żeby ponownie wejść w zależność. Lubią dostawać po łbie i żeby ktoś im grzebał w kieszeniach. Wtedy, ponarzekają, ale tak naprawdę są szczęśliwi. Bogu dziękować trzeba, że takich Polaków jest coraz mniej, choć jeszcze ich wiele.

Nie mam krytycznych ocen ~ena o Polakach wręcz odwrotnie . Wszelkimi sposobami ich bronię bo to naród uciemiężony przez całe wieki . Podnosimy się zawsze z kolan trwa to dziesiątki lat . Ale żaden kraj na świecie nie był tak spopielony jak Polska i naród polski po tak okrutnej wojnie a podnieśliśmy się jesteśmy istniejemy . Nie jest prawdą ,że nie potrafi się bronić czy jesteśmy ciemnym narodem . Technika przekazu zmieniła się a konkretnie pranie mózgów jest łatwiejsze i skuteczniejsze, bo uzależnia nie pozwala na samo myślenie . Kiedyś nas tłukli , gnębili w więzieniach trzymali dziś wystarczy internet . Ja zauważyłem już zmiany u przeciwników partyjnych mimo potężnej dezinformacji wrogich nam ludzi ci ludzie są też Polakami i okazanie im odrobinę uwagi przynosi tylko korzyści . Sprawiedliwości nie ma i nie będzie ale jak się okazuje można kochać ludzi i ojczyznę i działać tak by zyskać i nie być hipokrytą . Kolejny raz ludzie nie wytrzymają oszustw i aż mnie ciarki na plecach mrowią by znów czegoś złego nie być świadkiem jeżeli ludzie mają wątpliwości to nie bez Kozery bo mają złe doświadczenia mnożone całe wieki, lata . Nigdy nie byliśmy wolni i nie będziemy nie jesteśmy . Jestem całym serce z obecnym rządem i dlatego boję się by nie popełniali błędów . Idą dobrą drogą i oby najświętsza matka częstochowska im pomogła bo to królowa Polski . pozdr.

"nie stać na drugie dziecko" - masz popieprzoną hierarchię wartości. Dzieci się nie kupuję. Nie stać cię co najwyżej na obniżenie poziomu życia, razygnację ze zbytków, bo masz zryty beret. Drugie i kolejne dzieci to inwestycja w twoją przyszłość, no ale jak ktoś już za młodu jest krzyżówką lenia z emerytem... Kochany kolego frankowiczu, biorąc kredyt w CHF zapewne nie myślałeś, że obciążysz nim swoje jedyne dziecko. Pomyśl więc może teraz.

Rząd tylko po to forsuje budowanie nowych mieszkań,żeby zarobić na podatkach od producentów materiałów budowlanych,wykonawców i pośredników.Gdyby mu naprawdę zależało na ludziach stworzyłby system ulg dla ludzi pragnących kupić mieszkania nowe bądź na rynku wtórnym,uprościł prawo budowlane i podatkowe.No ale co wtedy by robiły rzesze darmozjadów różnych szczebli na rządowych stołkach?...

Stary....a głupi. Wybacz, że tak zaczynam, ale ignoranci bez wiedzy nie mogą pisać takich głupot. Poszukaj w statystykach jaki jest koszt budowy 1 m2 nowego budynku i porównaj go z ceną za jaką łaskawie developer ci go sprzeda. Resztę wniosków wyciągnij sobie sam. Na zachętę wierszyk dla ciebie;

Powstaje w Polsce dziejowy mus
Trzeba budować więzienia "plus"
Ogrom roboty dziś przed nami
Tysiące więzień z "plus" celami
Wiele się krzywd już namnożyło
Ćwierć wieku naród się doiło
A on nie świadom swojej roli
Udawał że go to nie boli

Tak dla przykładu mieszkalnictwo
O którym wiem dokładnie wszystko
Które podstawą jest do życia
Gdzie lody kręcą nie od dzisiaj
Milczeniem zbywam tych przestępców
Co hurtem kradli kamienice
Śladami idąc ich następców
Developerów się uchwycę

Budowa metra trzy tysiące
A przy sprzedaży prawie dychę
Stawiam więc hasło pytające
Czy developer jest oprychem?
Czy zysku circa dwieście procent
To jest zarobek czy też lichwa?
Niechaj odpowie mi ad vocem
Developerska super sitwa

Do tego w banku przy kredycie
Znowu dwa razy przepłacicie
I w taki oto prosty sposób
Jesteście ofiarami losu
Co w niewolników was zamienia
Nim truchło wasze wchłonie ziemia
I wiek za wiekiem rok po roku
Szabrują was na każdym kroku
Cóż więc zostaje wam rodacy?
Społecznie chwycić się do pracy
I szybko sprawnie na wesoło
Więzienia stawiać na około

Puentę napiszcie sobie sami
Wszak nie jesteście matołami
I chyba wiecie do cholery
Że dwa plus dwa równa się cztery

Zapraszam na wierszem33.blog.pl

litera mocna jest

dosadnie i pięknie
brawo 33

Ale mi rarytas, cena najmu tyle co od osoby prywatnej. Dalej kicha...

słusznie !

Bank Światowy mówi wprost:
Polska gospodarka dynamicznie przyspiesza! Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o ponad 11% r/r. To najlepszy wynik od 6 lat!!! Oto owoce rządu Beaty Szydło! Jednym słowem - PiS rujnuje III RP !!!
prod. przemysł +11,1%
budowlanka +17,2%
sprz. detal +9,7%
VAT +40%
CIT +14%
opł. paliw. +18%
bezrobocie 8,2%
PKB 3,5%-4%
ubóstwo dzieci -94%

uwierzę w ten wzrost gdy polskie zarobki dogonią wysokością greckie zasiłki dla bezrobotnych

Pożyj sobie w tej Grecji za 600-800 ojro, bo takie są zasiłki i emerytury, zobaczę na co ciebie będzie stać ekonomiczny pustaku. Wartość nabywcza waluty w danym kraju się liczy a nie przelicznik którym ty tu operujesz. Jesteś wręcz modelowym przykładem, że należy jak najszybciej reformę szkolnictwa przeprowadzić z uwzględnieniem nauczania matematyki. Zalecam ci powrót do 3 klasy powszechniaka.

A ja myślę, że nacisk w reformie szkolnictwa, trzeba położyć również na ekonomię i logiczne myślenie.

zapomniałem o tym napisać, cieszę si ę, że mnie wyręczono. Niestety na dziś większość to wykształciuchy czyli tłumoki przeliczający ojro czy dolary na złotówki, jakby te tam osoby w Polsce żyć miały.

Podstawy SENSOWNEGO programu rozwoju mieszkalnicta.

1) uwłaszczenie działkowców z odrolnieniem gruntów i możliwością budowy małych domów na działkach. (program PiS 2006r.)

2) automatyczne odronienie wszystkich gruntów w obrębie miast (program PiS 2006r.)

3) przekazanie/wyprzedaż nieużytków skarbu państwa pod cele mieszkaniowe z rozłożeniem spłaty gruntu na 40 lat

4) zniesienie vat na usługi i materiały budowlane

5) przywrócenie ulg podatkowych na budowę lub zakup pierwszego mieszkania/pierwszego domu.

A urzędasy za co będą żyć? To kraj dla rasy panów.

Na urzędasów przeróżnej maści miesięczni idzie przeszło 10 miliardów złotych na wypłaty. Do tego dochodzą inne koszty ich funkcjonowania. Normalnie sukces że wykrzesano ta piątkę...

Tu się zgodzę - urzędasów trzeba wyciąć - za Gierka było 100 tyś i nie mieli komputerów (inna sprawa że na wypis z księgi wieczystej dziadek czekał pół roku)

za jaruzela było 180 tyś.

za poprzedniego kaczyzmu 540 tyś

po tusku odziedziczyliśmy armię 800 tyś nierobów.

Budrzetowców na garnuszku podatników jest ok. 2 milionów

WOW! Pozdrawiam.

Za 24 m2 mieszkania własnościowego w spółdzielni mieszkaniowej koszt to 160 zł. miesięcznie. Ciekawe kto te pieniądze rozkrada skoro nawet okna trzeba na swój koszt wstawiać.

Założę się,że te pieniądze rozkradają ci : śmieciarze wywożący i utylizujący twoje śmieci, sprzątaczki sprzątające twoje brudy z klatki schodowej i w piwnicy, elektrownia,która oświetla twoja kl.sch. i korytarz piwniczny,budcowlańcy remontujący wasze powierzchnie wspólne,administracja pilnujaca tych wszystkich czynności itp złodziejaszki.

Za śmieci osobno się płaci, na klatce i w piwnicy mieszkańcy sprzątają, za prąd osobno się płaci.

to ile ty masz lat że nie wiesz co wchodzi w skład opłaty czynszowej(160 zł)? to wstyd że takie rzeczy wypisujesz.

republikanin to ty się ośmieszasz skoro nie wiesz,nie płacimy czynszów,tylko opłaty zaliczkowe na rzecz utrzymania i eksploatacji poszczególnych nieruchomości .Podstawowa działalność spółdzielni mieszkaniowej eksploatacja i utrzymanie nieruchomości jest zwolniona z podatku dochodowego a więc bezwynikowa po zakończeniu roku obrachunkowego SM winna ci zwrócić nadpłatę lub to masz dopłacić gdy jest niedopłata,trzeba chodzić na walne zgromadzenia SM i pilnować swe własności

Oświeć mnie proszę na co idą pieniądze mieszkańców zbierane co miesiąc, bo to w Polsce chyba tajemna wiedza przeznaczona tylko dla złodziei.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl