niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

FORUM RKW - co z ordynacją wyborczą?!

Dodano: 20.04.2017 [22:18]
FORUM RKW - co z ordynacją wyborczą?! - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Ruch Kontroli Wyborów Ruch Kontroli Władzy organizuje w najbliższą sobotę (22 kwietnia) FORUM RKW, które ma być poświęcone koniecznym zmianom w ordynacji wyborczej.

"Serdecznie zapraszamy na spotkanie omawiające sprawę fundamentalną dla naszego ustroju" - podkreśla Marcin Dybowski, który zaznacza, że wkrótce skończy się ustawowy termin na zgłaszanie zmian w ordynacji wyborczej, a członkowie Ruchu są zbulwersowani brakiem debaty w tej sprawie.

FORUM RKW zaplanowane jest na sobotę 22 kwietnia, rozpocznie się o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5.

"Odbędzie się FORUM RKW na temat koniecznych zmian w ordynacji wyborczej gwarantujących prawidłowy przebieg wyborów samorządowych w 2018 roku" - wyjaśniają organizatorzy.


Proponowane przez Stowarzyszenie RKW zmiany przedstawi Marcin Dybowski.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mimo, że nie udało się zapewnić w 100% uczciwość wyborów w 2015, to jednak wystarczyło, aby skalę fałszerstw znacznie zmniejszyć.
Nie jestem stałym członkiem RKW, ale mam tam wielu Przyjaciół i w 2015 byłem przewodnikiem obserwatora zagranicznego.
Niezależnie od tego, jak wiele osób żyje w oderwaniu od rzeczywistości i nie wie jak ogromna skala fałszerstw wykrytych, ale przede wszystkim nie wykrytych decydowała o końcowych wynikach wyborczych, tak tych z 2007 i 2011, musimy naszym działaniem objąć całość kraju - wszystkie komisje obwodowe i okręgowe.
Nie ma takiej ordynacji, z którą klany ubeckie przywiezione w 1944 nie poradziłyby sobie.
Musimy pilnować. Ostro i odważnie pilnować.

Konieczna zmiana ordynacji wyborczej bo nie do obrony jest fakt,że partia PIS wygrała wybory a na stołkach wciąż zasiadają albo mierni i zero pracy albo stary czy PO-wski pragmatyzm.Trzeba wprowadzić możliwość zmian,ukrócić targowicę i wprowadzić odpowiedzialność.Wciąż urzędnik nie odpowiada za swoje oszustwa a jeszcze takiego urzędnika utrzymuje petent ze swoich podatków.Mało taki urzędnik pośrednio winny potrafi przykleić się do tej "zupełnie nadzwyczajnej kasty" występując jako Sędzia Pierwszej Instancji i orzekać w swojej sprawie -kuriozum a jednak.

- zakaz pelnienia stanowisk komunistom na wszystkich szczeblach przez minimum 50 lat (tyle ile trwal komunizm).Przypominam że tylko Polska tego nie zrobila bo czerwoni bandyci wmówili Polakom że w 1991 roku bylo za wcześnie na dekomunizację a teraz wmawiają że jest za późno.Wybory się zbliżają a drugiej okazji może nie być bo czerwone ścierwo zawsze falszowalo wybory od 1945 roku i tak będzie i teraz.

Nie wiem dlaczego tak cicho o zmianach w ordynacji wyborczej. Przecież zmiany są konieczne a jest to być albo nie być dla Polaków.Znów zwolennicy peło zaczną fałszować wybory.

Tak jest! Ostatnie wybory zostały sfałszowane przez peło!

Oczywiście bo PIS miał dużo większe poparci. Teraz też fałszują sondaże do sondażowniami kierują ci sami, pupilki dawnej epoki. Jak wasze służby czasami nie dopilnują to wynik jest tak jak w zrobionym przez gazetę Lisa - PIS ma 60%. Tak tego samego lisa vel lisienko.

Towarzyszu komunisto, spier..... w takim wypadku do Korei Północnej która jest ostatnim bastionem twojej "wolności".

moze o to chodzi , moze przestali wierzyc w Boga i swoje zdolnosci?

malo slychac o Ruchu Kontroli Wyborow (Wladzy) . Uwazam ten ruch za bardzo dobry, kompetentni uczciwi polscy patrioci mogliby rzadowi pomoc , bo rzad tez moze nie rozumiec wielu rzeczy po czasie przestaja rozumiec prawdziwe zycie.

O ile sie nie myle, to powstalo toto po upadku PO. Ta swolocz miala 8 lat na to aby zmienic organizacje wyborow, przestac korzystac z rosyjskich serwerow i przede wszystkim przestrzegac prawa (wynoszenie glosow z lokali wyborczych bez policzenia, przywozenia glosow w policyjnych samochodach..itp oszustwa, itp podobnych oszustw). "kompetentni uczciwi polscy patrioci mogliby rzadowi pomoc" - spadaj z tym belkotem, znamy waszych "kompetentnych patriotow". Czy ty uwazasz ludzi za idiotow? Ta wladza wie jak zmienic organizacje wyborow aby zminimalizowac mozliwosc oszustw nawet gdybyscie jakims cudem wy rzadzili. Ale nie licz na to, ludzie wam raz pokazali palec i pokaza w nastepnych wyborach.

Sam komuchu jesteś swołocz.

Sam spadaj, jeden wielki bełkot. Chyba niewiele rozumiesz w tym temacie albo jesteś trolem i twoim zadaniem jest mieszać ludziom w głowach. Każą wam pracować od 5 czy jesteś ten nadgorliwy.

Spadajcie wy moskiewskie pacholy. Koniec wasz jest bliski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl