niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Rosyjscy miliarderzy coraz bogatsi

Dodano: 20.04.2017 [21:11]
Rosyjscy miliarderzy coraz bogatsi - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Rosyjskie wydanie magazynu "Forbes" opublikowało w czwartek ranking najbogatszych ludzi biznesu 2017 r. w Rosji. Wartość majątku 200 najzamożniejszych z nich w porównaniu z r. 2016 wzrosła o 100 mld dolarów. Na liście znalazło się 12 nowych miliarderów.

Podobnie jak w zeszłym roku ranking otwiera Leonid Michelson. Wartość jego majątku w 2017 roku wzrosła w porównaniu z 2016 r. o 4 mld dolarów i wynosi 18,4 mld dolarów. Michelson jest współwłaścicielem największej po Gazpromie firmy produkującej gaz - spółki Nowatek. Rosyjskie media zaznaczają, że poważnym udziałowcem firmy jest Giennadij Timczenko, przyjaciel prezydenta Władimira Putina; od momentu zakupu akcji przez Timczenkę koncern zaczął się rozwijać w błyskawicznym tempie. 61-letni Michelson posiada również 34 proc. akcji holdingu chemicznego Sibur (partnerem w holdingu jest także Timczenko).

Drugie miejsce na liście, awansując o 4 pozycje, zajął Aleksiej Mordaszow, przewodniczący zarządu koncernu Siewierstal. Jego majątek oszacowano na 17,5 mld dolarów.

Miejsce trzecie należy do Władimira Lisina, właściciela Nowolipieckiego Kombinatu Metalurgicznego, którego aktywa są warte 16,1 mld dolarów.

Najbardziej wzrosła wartość majątku Arkadija Rotenberga, właściciela koncernu Strojgazmontaż; Rotenberg awansował o 36 pozycji i obecnie plasuje się na 39. miejscu. Wartość jego majątku w ciągu roku wzrosła o 2,6 mld dolarów.

W tym roku próg wejścia na listę był najwyższy z dotychczasowych i wyniósł 500 mln dolarów - podaje "Forbes". W ubiegłym roku było to 350 mln dolarów. Łączna wartość majątku dwustu najzamożniejszych biznesmenów wynosi 460 mld dolarów.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pieniądz przy oligarchach, to w narodzie bieda z nędzą. Bogacz ma wszystko, nie inwestuje. Kasa leży i puchnie na super kontach w złodziejskich bankach. Gdy naród ma kasę to więcej kupuje. Mieszkania, samochody , wyposażenie i przede wszystkim lepiej je. Podróżuje i zwiedza, rozwija się, kształci.Państwo kwitnie, gdy znajduje przyzwoitą równowagę pomiędzy bogatymi , a resztą obywateli. Nasi bogacze pierwszy milion ukradli /jak kazał Bolek Walesa/ ale się nie zatrzymali i dla narodu przez 27 lat nic nie było.

Śmierdzi niepranymi onucami ruSSkich trolli ale i POgrobowców komunistycznych. Od pewnego czasu obserwuję nieustanne i systematyczne ataki na fora o tematyce narodowej. Wojna informacyjna wkroczyła w nową fazę. Precz z sowietami, komuną i Nowoczesną POstkomuną !

Miliarderzy rosyjscy to finał rozprawy z panami, kułakami i kapitalistami. To jedyny sukces i wypadkowa komunizmu i socjalizmu. Różnica taka, że panowie, kułacy, kapitaliści ryzykowali swoim majątkiem, kiedy przez wieki dochodzili do bogactwa. Niektórzy wzbogacili się, bo ich rodziny wspierali ich kraje w wojnach. Oligarchowie przejęli znacjonalizowane po panach i kapitalistach majątki za pomocą dekretu.

a jak tam kasa upainskich milionerow wspierajacych nacjonalistow???

Sadzac po nazwiskach, ci najbogatsi do zydzi.
Ale rowniez typowo rosyjskie nazwiska tego nie wykluczaja.
Tam gdzie mozna zarobic takie pieniadze, czosnkowi stoja juz w kolejce.
A pozniej swiat sie dziwi, ze ludzie, a zwlaszcza zydzi posiadajacy takie majatki kombinuja, jak tu uksztaltowac swiat wg ich zyczenia.
Jedynym rozwiazaniem: przepedzic te holote do Izraela, a ich majatki znacjonalizowac.

Ilość wytworzonych dóbr jest ograniczona. Po matematycznemu to zbiór zamknięty. Skoro jedni się bogacą, to inni muszą biednieć. Kapitał zmienia właściciela tylko w jedną stronę. Dlaczego w jedną? Trzeba się zapytać wielkich banksterów jak zrobić biznes pożyczając pieniądze, których się nie ma.
Jeszcze więcej kart kredytowych...

Rotenberg tak dalieko? Chyba, że przed nim, to poukrywani bracia plemienni z trokami przy pasku.

To co. po Europie taki gaz!!!!! Gdzie od każdego kubika 4razy odsyp?????? Tak się rabuje przyssanym do rury!!!! A potem mszy o podzieleniu Bałtyku! A obywatele udają ze nic się nie stało!!!

W Rosji biznes mocno hula _ rynek ruszył z kopyta - informacje sprawdzone.

wyczuwam że pewnego dnia dojdzie do ponownej rewolucji w Rosji. Biedni zbuntują się bogaczom I apiat od nowa.

AKA: Rewolucja Październikowa 2.0. Tyle że nie dojdzie do skutku i będą dalej biedę klepać.

Eee tam, będą wciskać te ich jabłoczka, które są na wielkość jak u nas węgierki i bić głową pokłony.

Mało mnie to obchodzi, ale to zwykłe pasożyty!

biedny oszukany i okradziony narod .... ciekawe kiedy wyprostuje plecy i wstanie z kolan????

Miliarderzy, hmmmm
Ruskie kacyki na smyczy kremla robiące czarną robotę dla Moskwy za granicą aby się na zachodzie nie czepiali, niby wolny rynek, naprawdę?
To ma swoją nazwę nazywa się nowy faszyzm w Rosyjskim wydaniu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl