Seul buduje tarczę antyrakietową

flickr.com

Działająca na zlecenie Korei Południowej Agencja Rozwoju Obronności ADD (Agency for Defense Development), poinformowała iż prace nad systemem obrony powietrznej średniego zasięgu M-SAM wchodzą w ostatni etap – informuje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

Według informacji podanych przez Yonhap ostatnie testy systemu obrony powietrznej średniego zasięgu, które mają sprawdzić gotowość do misji bojowych planowane są na maj b.r . Później pozostaje jedynie faza produkcyjna oraz dostarczenie systemów M-SAM do Sił Zbrojnych Korei Południowej. Masowa produkcja ma się rozpocząć już w 2018 roku. Tak szybka realizacja programu wynika z zagrożenia jakie stanowi rozwijany program rakietowy Korei Północnej. M-SAM, jest kluczowym elementem obrony przed wrogim lotnictwem oraz wojskami rakietowymi. Daje możliwość niszczenia celów oddalonych o 40 km i znajdujących się na pułapie około 20 km. M-SAM uzupełni system obrony powietrznej Korei Południowej, na który składają się już rakietowe systemy ziemia-powietrze PAC-2 oraz PAC-3 oraz amerykański rakietowy system balistyczny THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), który jest na wyposażeniu sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Korei Południowej (USFK).
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Sprzeczka Sikorskiego na Twitterze z gwiazdorem „Gazety Wyborczej”. Poszło o podsłuchy

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Do zdumiewającej wymiany zdań doszło między byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a Pawłem Wrońskim, dziennikarzem "Gazety Wyborczej". Chodziło o ujawnienie podsłuchów dotyczących polityków i zarejestrowanych w knajpach, w których biesiadowali ministrowie z rządu Donalda Tuska.

Radosław Sikorski – jeden z bohaterów tzw. afery taśmowej – stwierdził na Twitterze, że słynne nagrania z rozmów polityków powstały nielegalnie. Odpowiedział mu dziennikarz "Gazety Wyborczej" Paweł Wroński. Odpisał, że polityk to "zwierzyna łowna" i musi się pogodzić z takimi konsekwencjami.

Pretekst do tej dyskusji wprawdzie był inny, ale później akcja rozwinęła się.

Przypomnijmy, że wczoraj policję zaatakował na Twitterze Ryszard Petru. Mundurowi domagają się przeprosin od lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru za jego wpis. Jak twierdzi policja, lider Nowoczesnej, odnosząc się m.in. do śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie podał niesprawdzone dane i pisał o "oprawcach".

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl