niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Rosyjski krążownik rakietowy z wizytą w Manili

Dodano: 20.04.2017 [17:31]
Rosyjski krążownik rakietowy z wizytą w Manili - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Okręt flagowy rosyjskiej Floty Pacyfiku, krążownik rakietowy Wariag wraz z towarzyszącym mu zbiornikowcem Pieczenga zawinął w czwartek do portu w Manili.

Jak zaznacza Reuters, wpisuje się to w "niezależną politykę zagraniczną", którą deklaruje nowy filipiński prezydent Rodrigo Duterte, nieukrywający swojej niechęci do USA i uznający za priorytet zbliżenie z Rosją oraz Chinami.

Jest to już druga w ciągu trzech miesięcy wizyta okrętów rosyjskiej marynarki wojennej na Filipinach.

W przyszłym miesiącu w Moskwie w obecności Duterte i prezydenta Rosji Władimira Putina mają zostać podpisane dwustronne porozumienia dotyczące kwestii związanych z obronnością. Filipiński prezydent zlecił swojemu ministerstwu obrony zbadanie możliwości uzyskania z Rosji nowoczesnego wyposażenia wojskowego, takiego jak samoloty bezzałogowe, sprzęt do obserwacji nocnej, karabiny snajperskie i nawet śmigłowce.

Jak oświadczył dowódca Wariaga, komandor porucznik Aleksiej Uljanienko wizyta jego okrętu na Filipinach stanowi "istotny wkład" w umacnianie stosunków dwustronnych i utrzymanie stabilności w regionie.

Wariag wszedł w skład marynarki wojennej ZSRS w 1989 roku i przez pierwsze sześć lat służby nosił nazwę Czerwona Ukraina.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie trzeba ruszać tego krążownika, wystarczy walnąc w zbiornikowiec jako zapalnik to i krążownik dalej nie popłynie.

rzucam urok na ten sowiecki krazownik - niech jutro zardzewieje i zatonie w porcie

rzucam takze urok na milujacego Wowe z Kremla oczadzonego Rodrigo Duterte - niech dostanie zaparcia i przesiedzi w wychodku caly najblizszy piatek sobote oraz niedziele

no i wreszcie rzucam urok na kamandira Aleksieja U. - niechaj go roza wiatrow zawsze w doopsko kole

tfuuuuu!

urok rzucilem JA, Chochlik Puk

Pik.pik w lepetyne te twe uroki swiadcza,ze ...........co ty masz do zaoferowania , no co ?. glupote I hejt

hi hi ... rzucam takze urok i na ciebie - niechaj z rana cie wysypie na posladkach, twarzy oraz klacie

tfuuuuuu!!!!

urok rzucalem JA, Chochlik Puk

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl