niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Tak dobrych wyników gospodarczych dawno nie było. TVN powinno o tym trąbić całą dobę

Dodano: 20.04.2017 [16:11]
Tak dobrych wyników gospodarczych dawno nie było. TVN powinno o tym trąbić całą dobę - niezalezna.pl
foto: Piotr Lewandowski/freeimages.com
W 2017 roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 proc. z 2,8 proc. w 2016 r., dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z opublikowanych dziś najnowszych prognoz Banku Światowego. Także dane z Głównego Urzędu Statystycznego napawają optymizmem. Oceny bieżącej koniunktury wśród konsumentów oraz przyszłej poprawiły się w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS.

W ogłoszonym dziś komunikacie podano, że w styczniu ekonomiści Banku Światowego zakładali, iż wzrost Polski w roku 2017 wyniesie 3,1 proc., a w latach 2018-2019 odpowiednio 3,3 i 3,4 proc.

Polska gospodarka, po spowolnieniu w 2016 r., znów przyspiesza, ponieważ ruszyły inwestycje finansowane ze środków unijnych i rośnie konsumpcja prywatna dzięki bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy oraz programowi Rodzina 500+

– powiedział Carlos Pinerua, przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie.

Dodał, że wciąż dużo jest niepewności co do przyszłej sytuacji gospodarczej na świecie, która będzie miała wpływ także na wzrost gospodarczy Polski i jej sytuację fiskalną.

Dlatego też Polsce potrzebne jest sprawne wdrożenie reform zapowiedzianych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ze szczególnym naciskiem na reformy poprawiające warunki prowadzenia biznesu oraz wspierające innowacyjność

– stwierdził Carlos Pinerua.

Budżet wspierać będą większe wpływy z podatków dzięki szybszemu wzrostowi gospodarczemu, a także działaniom Ministerstwa Finansów i nowo powołanej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na rzecz poprawy ściągalności danin, w tym ograniczenia luki w VAT

- napisano w komunikacie.

Bardzo dobre dane i nastroje konsumenckie potwierdza GUS.

Najbardziej poprawiły się oceny dotyczące obecnej sytuacji ekonomicznej kraju (wzrost o 2,6 pkt. proc.), a w dalszej kolejności obecnej możliwości dokonywania ważnych zakupów i przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju (wzrost odpowiednio o 1,4 i 1,1 pkt. proc.)

- napisał Główny Urząd Statystyczny w swoim komentarzu.

Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem - o 17,6 proc. Działo się tak w 29 działach przemysłu na 34 - poinformował GUS. Z kolei spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku, wystąpił w pięciu działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 7,9 proc. oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 5,0 proc.

Natomiast wzrost zrealizowanych robót budowlanych odnotowano we wszystkich działach budownictwa, zarówno w porównaniu z marcem ubiegłego roku, jak i lutym.

Ceny produkcji przemysłowej w marcu wzrosły rok do roku o 4,7 proc., a w ujęciu miesięcznym ceny spadły o 0,1.


Sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym - o 16,5 proc. Najbardziej dotyczyło to sprzedaży paliw (w ujęciu rocznym o 23,6 proc.), odzieży i obuwia (o 20,3 proc. rdr), mebli, AGD i RTV (18,1 proc. rdr) oraz prasy i książek (o 17,8 proc. rdr). Z kolei sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych spadła o 0,7 proc.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Parę dni temu siedział u mnie kolega, tuż po powrocie z zakupów. Siedział z rachunkiem w ręku , wgapiał się w niego i w kółko powtarzał: "za co tyle, kur..a , za co?"
Cały mój komentarz do powyższego artykułu.
Przestańcie pier...ić tą propagandę bo sklepowe kasy weryfikują ją na bieżąco.

No i po co ten tvn w tytule..? Jeżeli dla kogos tutaj celem samym w sobie jest tak dzialac, żeby dopie..ic tvenowi(albo komukolwiek)...to ja w to nie wchodzę, nie bierze mnie to wcale.
Jako zywo, zaczyna to przypominać POprzednia epoke, gdzie robiono rozne rzeczy aby tylko komus do..ic.
To się bardzo zle kojarzy..chyba nie musze tlumaczyc dalej..?

Jeżeli bedzie 15% wtedy pogratuluję. Wtedy Polska zacznie się rozwijać gospodarczo.

Nie ma to jak propaganda. Wszystko fajnie, że jest tu napisane o wzroście i w ogóle, szkoda tylko, że zapomnieliście wspomnieć, że po dojściu PiS'u do władzy PKB zmalało z 3,9 do 2,5. Oczywiście informacja pochodzi z danych tego samego banku. Co z tego, że osiągnie 3,3, skoro i tak będzie to mniej niż za poprzedniej władzy.

Nie ma to jak propaganda TVN. Zapomniałeś wspomnieć, że po dojściu PO do władzy wzrost PKB zmalał z 6,7 % w 2007 r. do 4,8% w 2008 r.,a później było już tylko gorzej. Najniższe wzrosty: w 2009 r. 1,8 %, w 2013 r.1,6%.

Na TVN nie ma co liczyć. trąbić powinny o tym wszystkie media publiczne, Radio Maryja, TV Trwam, TV Republika, cała NASZA prasa. To duży zasięg, sporo ludzi się dowie. NASI politycy powinni odmawiac mediom wywiadów jeżeli nie będą mogli przedstawiać osiągnięć NASZEJ władzy. Inaczej to wszystko o kant d..y potłuc.

tusku jesteś królem i nie grzmisz że pis łamie demokrację ukradli już prawie wszystko tk sejm tv teraz biorą się nawet za żulię sędziowską tusku musiszobalić kaczystowską Polskę

Idź wyć kundlu do gwiazd!
Ponadto naucz się pisać po polsku łachu!

"Tak dobrych wyników gospodarczych dawno nie było. TVN powinno o tym trąbić całą dobę"
NIE, TVN nie POwinno trąbić tylko TVN już NIE powinno być w Polsce!!!
TVN powinno mieć odebraną koncesję, zakaz nadawania, szkalowania i szkodzenia Polsce!!!

To nie jest zle.
Tylko,ze ze wzrostem 3,5% NIGDY nie dogonimyz krajow rozwinietych.

TVN to anty Polska stacja. I nie tylko, bo łżą jak szewcy, manipulują jak Goebbels, przeinaczają znaczenie podstawowych prawd i pojęć,... to najgorsza stacja na rynku polskim. Zastanawiam się dlaczego oni jeszcze tutaj nadają? Przecież to jest sprzeczne z interesem Polski i Polaków. Zlikwidować, ziemię wypalić do korzeni, zaorać i posypać wapnem. Ile tam jest sowieckich interesów? Czy Polacy muszą się orientować kto to finansuje i w czyim interesie opluwają nas?

Polska ma w węglu TRYLIARDY m3 gazu i tym sposobem zdemolujemy złodziejski gaz ' PAWLACZKA ' i jeszcze energia GŁĘBOKIEJGEOTERMII ' i jądrówki na śmietnik !!!

Wewnętrzni Moskale, ćwierć inteligenci i różnej maści lewactwo takich dobrych informacji nie przyjmuje. Na sukcesy obecnego rządu są głusi i ślepi. Dobrze jest tylko wtedy, gdy ich mafia rozdaje karty i doi z Polski i Polaków w sposób nieograniczony i swobodny.Demokracją potrafią tylko wycierać sobie gęby. Pijar jest istotą ich politycznej gry. Poza tym cechuje ich nieróbstwo i gotowość do zaprzedawania polskich interesów.Gdyby totalna opozycja była u władzy Polska byłaby tylko państwem istniejącym teoretycznie. Tego wulgarnego porównania wypowiedzianego u Sowy już przytaczać nie będę.

Z tym państwem teoretycznym i in. to prawda. Natomiast w bardzo wielu dziedzinach nie jest dobrze(żeby nie powiedzieć mocniej) i wcale to nie sa lukratywne "pola maku" uprawiane przez były establishment.

Natomiast..myślisz, ze ten styl agresywnej pyskowy przekona kogos i będzie toto czytal i się nad tym zastanawial...?

Ten styl skads znam...i POprzednikom nie przyniosl szczęścia..no..chyba, ze taki jest wlasnie cel - zniechecic...

Obniżenie LUKIPODATKOWEJ , obniżenie CIT i obrotowego do ZERA - przyniesie Polskiemu PKB minimum 70-miliardów w tym roku nadwyżki - już do maja mamy 100% obłożenie i nie ma mejsc noclegowych w okolicy nawet już w gospodarstwach - zawiązaliśmy straż obywatelską i żaden darmozjad ciapaty się nie prześliżnie.

Nic dodac nic ujac, Kroluj nam Chryste.

Wskaźniki ekonomiczne w gorę, a tymczasem III RP zdycha.

Dlaczego jeszcze żyjesz?

NIe chce byc zlosliwy, ale z wykresu wynika ze juz w 2015 zaczalo mocno isc w gore. NIemeniej jednak historia (Tez z wykresu), pokazuje ze jak poszlo w gore to potem spadnie, takze spodziwalbym sie teraz kilu last stagnacji/stabilizacji.

Jest jakaś mała wzmianka na dole strony,wolą pisać o pogodzie niż niewygodnych dla nich tematach.

Rodziny zamiast płacić windykatorom i komornikom , już w 90% spadło zadłużenie w czynszach , a w to miejsce kupują i kupują +500 spłacą to progresywnie w zakupach . W naszej ekipie od początku roku wzrost o 30% i teraz dopiero zaczynamy inwestować w zakupy.

Zalosne. Wzielibyscie sie w ekipie do roboty, a nie wyciagali lape po zasilek.

Lepiej TE ' ŁAPĄ' nie bazgrol TOTALLEBIEGO, na traderach dzisiaj więcej wpadło niż wy wybazgrzecie przez tydzień na dotacjach z czerskiej::)))!!!' aaarrNUGUSIE'

Większa inflacja to większa sprzedaż detaliczna. Rząd się cieszy bo ma wyższe dochody z podatków ale mnie wyższe ceny wcale nie cieszą.

Z tego co obserwuję to w tym roku będzie 4% , bo nikt z nas i ze środowisk nie planuje wyjazdów w wakacje za granicę - a to 10-milionów konsumpcyjnych dni zostaje w kraju.

Wszystko to dzięki PO.
I rozważnej polityce Tuska i Kopacz :))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... i kamieni kupa.

Na calym swiecie gospodarka bardzo dobrze stoi tzn.jest hossa ,wiec teraz zamiast sie chwalic rzad powinien zaczac oszczedzac! ,zeby byly pieniadze gdy przyjdzie kryzys a to ze kryzys przyjdzie predzej czy pozniej jest pewne jak amen w kosciele ! A Rzad sprawdzi sie tak naprawde jak przyjdzie krytys !!!

ja myślę, że trzeba schładzać????? ha ha ha, lekcje brane u balcerka?

Na WIG 20 już osiągnęliśmy na obrotach 2650 punktów , widzę na codzień wzrost konsumpcji , śmietniki są wskażnikiem wzrostu konsumpcji , a nie wypocone wskażniki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl