niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

POLECAMY: „Sanatorium pod Klepsydrą" Schulza na deskach Teatru Żydowskiego

Dodano: 20.04.2017 [18:47]
POLECAMY: „Sanatorium pod Klepsydrą" Schulza na deskach Teatru Żydowskiego - niezalezna.pl
foto: Kolekcja „I ciągle widzę ich twarze” Fundacji Shalom, Gołdy Tencer-Szurmiej
28 kwietnia aktorzy Teatru Żydowskiego w Warszawie wystąpią w niezwykłym projekcie jednej z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia Agaty Dudy-Gracz. Przywołają w pamięci niepowtarzalną magię świata Brunona Schulza i staną się pacjentami jego „Sanatorium pod Klepsydrą”. Wstęp na spektakl jest wolny.

Aktorzy Teatru Żydowskiego tym razem wezmą udział w widowisku opartym na „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza. Reżyserem całego przedsięwzięcia jest ceniona w środowisku Agata Duda-Gracz. Wszystko rozgrywać się będzie w jednym z gmachów nowej siedziby partnerującej widowisku Sinfonii Varsovia, w którym do niedawna mieścił się Instytut Weterynaryjny SGGW. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić to miejsce z wieloletnią historią na chwilę przed remontem i odbyć wraz z artystami niezwykłą podróż na pograniczu jawy i snu.

Performance odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 19.00, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

mam pytanie - dlaczego swego rodzaju ambasadorem żydowskiej kultury powstającej na ziemiach Polski jest akurat B.Szulc?

Czemu nie znacznie wybitniejszy i coraz bardziej zapomniany Janusz Korczak? (przypomniało Go ostatnio "Nowe Państwo" - i chwała im za to).

Dlaczego przy okazji rocznicy powstania w getcie znów wałkuje się ŻOB i Edelmana - zamiast oddać wreszcie honor bojownikom Żydowskiego Związku Wojskowego?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl