niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Rusza budowa największego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej

Dodano: 19.04.2017 [22:02]
Rusza budowa największego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
W Mszczonowie rozpoczyna się budowa pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, Suntago Wodny Świat - poinformował inwestor. Koszt inwestycji to 150 mln euro; ma powstać ok. 600 miejsc pracy.

W środę przedstawiciele inwestora uroczyście wbili pierwszą łopatę pod budowę parku wodnego, ale zapowiedzieli, że prace ruszą 4 maja.

"Pozwolenie na budowę zaczyna się od 29 kwietnia, ale ze względu na dni wolne robotnicy zaczną kilka dni później" - powiedział przedstawiciele inwestora, Mooky Greidinger z firmy Global City Holdings. Podczas środowej konferencji zorganizowanej na miejscu przyszłej inwestycji Greidinger dodał, że Suntago Wodny Świat ma zostać otwarty "przed końcem 2018 roku".

Suntago będzie pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Obok powstanie 100-hektarowe jezioro.W obiekcie zaplanowano 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun.

Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria. Wszystkie atrakcje pogrupowane zostaną w trzech strefach: Relax (baseny, 700 drzew), Saunaria (strefa fitnes) oraz Jamango (wodna dżungla ze zjeżdżalniami).

Inwestycja warta 150 mln euro ma się zakończyć w ciągu dwóch lat i stworzyć około 600 miejsc pracy. "W sposób pośredni kolejne 1 tys. osób także będzie dla nas pracowało" - dodał Greidinger.

Inwestor, firma Global City Holdings, znany jest w Polsce m.in. z sieci kin Ciemna City. Projekt powstanie we współpracy z niemiecką Grupą Wund, która prowadzi pięć podobnych projektów. "Jeden z tych projektów, w Monachium, rocznie generuje 100 mln euro" - powiedział Greidinger.

Jak przekazał inwestor, Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Czynny codziennie, będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Inwestorzy spodziewają się miliona gości rocznie.

Park wodny powstanie na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago zaplanowano 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8000 szafek dla gości. Całkowita powierzchnia parku wodnego wyniesie 67 tys. m kw.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przepraszam, a czy to będzie miało dach nad głową, bo jeżeli będzie to odkryty obiekt, to majątku nie będzie. A to z powodu wiecznego zimna w naszym kraju.

Absurd. kolejny przewal

hulaj duszo piekla nie ma

Na co to nam ?
by zatruwać polska wodę przez obcych ?,
gdyz Polaków nie stać na takie luksusy
Wyrzucanie kasy w błoto ,
czyżby ta ziemia przeznaczona na te dziwolągi została sprzedana obcym ?

Nie podaliście najważniejszego: gdzie właściciele tego obiektu będą płacili podatki?

Nie będą płacić bo to inwestycja kościelna

Debilu,koscielna?Cinema City jaki ma związek z kosciołem?!!
Zdegenerowany leming jesteś!

Dokładnie, inwestorzy noszą mycki. Jedyny plus, że powstaną nowe miejsca pracy. Sam Park gównie przeznaczony dla Warśawki.

ciekawe za ile czasu zwróci się ta investycja, przecież ze względu na klimat przez pół roku ten obiekt nie będzie używany.

Koszt inwestycji 150mln €,przychód podobnego obiektu w Monachium 100mln€/rok.
U nas pewnie będzie drożej i przychód będzie większy!
Przy rentowności minimum 20% po 7 latach jest gratis.
Do tego pewnie Cinema i niemiecki inwestor dostanie dotacje...?

Dobrze , że to w bezpiecznej odległości od mojego regionu bo tu baseny srednio co 20km i straciły by rentowność. W tej branży to wysysanie kapitału przez obcych. Nie chodzę też do zagranicznych molochów rozrywki lecz małych kin.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl