niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

40 lat temu Queen wydał legendarny album. Jesienią grupa zagra w Łodzi. WIDEO

Dodano: 19.04.2017 [16:08]
40 lat temu Queen wydał legendarny album. Jesienią grupa zagra w Łodzi. WIDEO - niezalezna.pl
foto: www.queenvault.com
 Na wydanym w 1977 r. krążku „News of the World" znajdziemy takie hity jak „We Will Rock You" czy „We Are the Champions", które na stałe wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. W listopadzie tego roku grupa Queen zagra w łódzkiej Atlas Arenie, a partie wokalne wykona ceniony muzyk i wokalista Adam Lambert.

"News of the World" to szósta studyjna płyta zespołu Queen. Znajdują się na niej takie hity jak "We Will Rock You" czy "We Are the Champions".  W 2009 r. w Polsce krążek pokrył się platyną, a w USA sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy. W tym roku mija 40 lat od ukazania się legendarnego wydawnictwa, w związku z tym grupa wyruszyła w trasę promująca jubileuszowy repertuar. Partie, które wykonywał nieodżałowany Freddie Mercury, zaśpiewa ceniony wokalista Adam Lambert. Muzycy wystąpią 6 listopada w łódzkiej Atlas Arenie. Sprzedaż biletów na koncert zostanie otwarta już 26 kwietnia.

Queen + Adam Lambert to formacja, która powstała w wyniku połączenia sił brytyjskiego zespołu Queen (Brian May i Roger Taylor) oraz amerykańskiego wokalisty Adama Lamberta. Pomysł współpracy narodził się w 2009 roku, gdy May i Taylor gościli w programie American Idol, którego Lambert był uczestnikiem. Od 2011 roku formacja występowała okazjonalnie, jednak w 2014 roku ogłoszono trasę Queen + Adam Lambert Tour. Grupie towarzyszyli inni muzycy, tacy jak Spike Edney (keyboard, wokal wspierający), syn Rogera Taylora, Rufus Tiger Taylor (perkusja, wokal wspierający) oraz Neil Fairclough (gitara basowa, wokal wspierający).

Podobnie jak w przypadku wszystkich koncertów Queen od 1997 roku, oryginalny basista grupy John Deacon odmówił udziału w projekcie z powodu przejścia na emeryturę. Queen + Adam Lambert to pierwsza długoterminowa współpraca zespołu od czasu rozwiązania w 2009 roku formacji Queen + Paul Rodgers.


POSŁUCHAJ:

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Lambert! Ma Pan dobry głos:) Odwagi..!
...taka "panienkowatość" nie pasuje tutaj;
więcej pewności, stanowczości i zdecydowania!
Z życiem gościu, śmiało, z życiem!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl