niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Konferencja przed Jubileuszem 600-lecia Prymasostwa w Polsce - TRANSMISJA

Dodano: 20.04.2017 [09:35]
Konferencja przed Jubileuszem 600-lecia Prymasostwa w Polsce - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: prymaspolski.pl
W czwartek, 20 kwietnia o 11:00 zapraszamy na transmisję na żywo konferencji przed Jubileuszem 600-lecia Prymasostwa w Polsce. O historii i dzisiejszym znaczeniu urzędu Prymasa oraz  ich rocznych obchodach, na których rozpoczęcie przybędą prymasi z całej Europy.

W konferencji udział wezmą: abp Wojciech Polak, Prymas Polski; ks. mgr lic. Rober Nurski, historyk; ks. dr Jarosław Bogacz, dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej; Tomasz Budasz, prezydent Gniezna; Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego.  Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia, w uroczystość św. Wojciecha, rozpoczną się w Gnieźnie obchody 600-lecia Prymasostwa w Polsce. W rozpoczęciu tego znamiennego jubileuszu uczestniczyć będą prymasi z kilku krajów Europy.

Początek w czwartek o 11:00


Źródło: ekai.pl

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Okazuje się, że msza św,Wojciechowa w niedzielę zamiast na dużym placu przykatedralnym, jak co roku od dziesięcioleci odbędzie się w . . . . . . katedrze rzekomo z powodu zimnej aury. Jeżeli komuś chce się to wmówić, to na pewno nie katolikom i pielgrzymom. W minionych latach za rządów poprzednich hierarchów plac przy katedrze był zawsze przepełniony, choć bywały deszcze, zimno, a czasami mroźne powietrze. Sprawa jest prozaiczna. Kościół po prostu nie wierzy we frekwencję i wszystko przenosi do niewielkiej katedry, w której dla przeciętnego człowieka nie będzie już miejsca. To prościej i łatwiej niż zorganizować parafie archidiecezji do wydelegowania choćby jednego autokaru z każdego dekanatu na te uroczystości. To niestety także świadczy o powolnym upadaniu gnieźnieńskiego Kościoła. Smutno.

A na uroczystość 1050 lecia chrztu drzwi katedry były zamknięte dla większości chętnych Ławki na dworze -niestety puste, bo aura nie sprzyjała, a część ludzi poczuła się zlekceważona.

Jestem katolikiem z dziada pradziada, obecnie mamy wyjatkowo trudny dla Polski czas, zastanowcie sie panstwo, ktorzy organizujecie te konferencje, czy to odpowiedni moment? Chodzi o ratowanie Polski, a wy urzadzacie zabawy? Kiedy pan Macierewicz jest w tarapatach i do pana Ziobry juz zaczynaja sie czepiac wy odwracacie uwage spoleczenstwa. Moze bedziecie na tyle uczciwi i odpowiecie przynajmniej mi na pytanie; co prymasostwo zrobilo dobrego dla Polski? Teraz pokazaliscie swoje oblicze, wiemy ze Polakami na pewno nie jestescie! Panie Sakiewicz, szanuje Pana, ale drzwi nalezy otworzyc wszystkie dla dobra Ojczyzny! Wszystko co ukryte musi byc ujawnione!

Bardzo ważna wiadomość z USA-Chicago!!
Otóż to co dowiedziałem z Chicago od Znajomych to w ta nadchodzącą Niedziele o godzinie; 8;00am w Kościele Świetego Wojciecha( to ten Zabytkowy Kościół co ma być sprzedany lub już jest sprzedany przez Archidiecezję Chicagowską na czele z odpowiedzialnym za działalność i Funkcjonowanie Kościołów Katolickich-Kardynałem Bruno Cupichem ).Polacy-Rodacy-Katolicy w Chicago proszą aby powiadamiać gdzie się tylko da o tej Uroczystości w tym Polskim Kościele!!!Ogłaszajcie i Informujcie Wszystkich w Chicago o tym nadchodzącym fakcie!!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy-Katolicy i tak jak w Gnieżnie maja się odbyć Uroczystości tak samo i w Chicago się odbędą i też w Kościele o takim samym Imieniu-Patronie Polskim))))
Przy okazji: Podpisujcie Listy-Petycje o Zatrzymaniu Sprzedaży Kościoła Św.Wojciecha w Chicago pisząc do Archidiecezji w Chicago tak samo podpisujcie Petycję o Odebranie Koncesji TVN,TVN-24 i Alleluja i do Przodu!!!;http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie

Janosik juz zaczynam podawac wszedzie gdzie sie da, dzieki Ci bracie! Tak wszyscy patrioci powinni wspolpracowac dla dobra Polakow!

To to KODziarstwo też bierze udział w jubileuszu?

Mam nadzieję że nie! Tylko Targowica.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl