niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Lobbyści piszą interpelacje

Dodano: 19.04.2017 [09:00]
Lobbyści piszą interpelacje - niezalezna.pl
Gdyby zbadać, kto jest autorem zapytań i interpretacji, składanych przez niektórych posłów, okazałoby się, że to przede wszystkim lobbyści. Niby nie jest to złamaniem prawa, lecz problem jest.

Afera wybuchła, gdy się okazało, że w sejfie Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO znaleziono pisma w treści identyczne z interpelacjami składanymi przez polityków PO. Nie jest to jednak odosobniony wypadek. Niektórym posłom i senatorom interpelacje piszą lobbyści m.in. z branży farmaceutycznej czy zbrojeniowej, działający dla prywatnych, często zagranicznych koncernów. Taki „układ” sprawia, że każdy jest zadowolony. Lobbysta, bo temat zaistnieje, a dany minister musi udzielić odpowiedzi. Poseł czy senator, bo dzięki temu zwiększa się jego aktywność. Przynajmniej statystycznie.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kolumb, odkrywca Ameryki:)

Nalezy ujawniac nazwiska tych jurgieltnikow,Bedzie wtedy wiadomo kto i w czyim interesie dziala.

Rząd powinien wprowadzić CAŁKOWITY ZAKAZ LOBBOWANIA, kara za lobbing to: utrata mandatu posła-senatora, dziennikarza, ministra i długoletnie więzienie z przepadkiem majatku lobbującego. Tyle i tylo tyle, a skończy sie okradanie nas wszystkich i nabijanie kasy przestępcom w parlamencie, rządzie, mediach.
Dosc z tą PRZESTĘPCZĄ DZIAŁALNOSCIĄ PRZYNOSZĄCĄ TYLKO SZKODĘ POLSCE I NARODOWI.

Zaden rzad nie wprowadzi zakazu lobbowania poniewaz to dla poslow olbrzymia kasa do kieszeni.

Chyba na kontach w rajach podatjkowych!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl