niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Komiks o Janie Karskim triumfuje w USA

Dodano: 19.04.2017 [07:57]
Komiks o Janie Karskim triumfuje w USA - niezalezna.pl
foto: mat.pras.
Komiks "Karski's Mission: To Stop the Holocaust" ("Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust") Rafaela Medoffa z ilustracjami Deana Mottera, wydany pierwotnie w języku angielskim, zdobył srebrny medal w konkursie Independent Publisher Book Awards (IPPY Awards).

Konkurs ten, organizowany w USA od 1996 roku, jest otwarty dla niezależnych autorów i wydawców z całego świata. Oceniane są publikacje w języku angielskim, przeznaczone na rynek północnoamerykański. O przyznaniu nagrody poinformował we wtorek wydawca komiksu, fundacja Jan Karski Educational Foundation. "Misja Karskiego" została wyróżniona w kategorii komiksów/dramatów/dokumentacji. "Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust" opowiada o życiu i działalności Jana Karskiego (1914-2000), heroicznego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, który podczas II wojny światowej jako pierwszy starał się zwrócić uwagę światowej opinii publicznej na prowadzoną przez III Rzeszę planową eksterminację europejskich Żydów.

Scenariusz 28-stronicowego komiksu napisał dr Rafael Medoff, autor piętnastu książek o Holokauście i historii Żydów, założyciel i dyrektor Instytutu Badań nad Holokaustem im. Davida S. Wymana. Autorem ilustracji jest Dean Motter - grafik znany przede wszystkim z serii komiksów "Mister X". Anglojęzyczne wydanie komiksu ukazało się w 2015 r. nakładem amerykańskiej Jan Karski Educational Foundation, która jest siostrzaną organizacją polskiej Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Polskie wydanie komiksu w tłumaczeniu Bożeny U. Zaremby ukazało się w grudniu 2015 r. nakładem Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pzremysl kwitnie w najlepsze. Mozna na tym zarabiac pieniadze.

Niemcy na tej "koronkowej robocie", zebrali góry złota.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl