Lady Gaga i książę William w jednym filmie. WIDEO

screen, Twitter

  

Lady Gaga umieściła na swoim Twitterze krótki filmik z nagraniem wideorozmowy między nią a księciem Williamem. Jak się okazuje, zarówno królowa popu, jak i obaj synowie następcy brytyjskiego tronu - William i Harry - zaangażowali się w akcję Head Together, która ma na celu oswajanie społeczeństwa z problemem zaburzeń psychicznych. Jak pisaliśmy już na łamach niezalezna.pl, Lady Gaga sama cierpiała na PTSD i depresję i teraz jest czynnie zaangażowana w kampanie społeczne, które poruszają te zagadnienia.

Mam depresję, nie potrafię normalnie funkcjonować – napisała kilka miesiecy temu w szerym liście Lady Gaga, królowa muzyki POP. Kilka lat temu piosenkarka informowała o swoich problemach z negatywnym nastrojem. Przed kilkoma dniami opublikowała list, w którym przyznaje się do zdiagnozowanego u niej PTSD - Zespołu Stresu Pourazowego. Wokalistka ma nadzieję, że jej wyznanie zachęci inne osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi do szukania profesjonalnej pomocy.

Fundacja Born This Way, której patronuje Lady Gaga, skupia się na upodmiotowieniu młodzieży, a w swojej pracy koncentruje się na takich kwestiach jak wiara w siebie, dobre samopoczucie, anty-zastraszanie, mentoring i pomaganie młodym ludziom w rozwoju zawodowym. Organizacja jest kierowana przez samą Lady Gagę oraz przez jej matkę. Kilka miesięcy temu wokalistka wyznała, że boryka się Zespołem Stresu Pourazowego (z ang. posttraumatic stress disorder, PTSD), zaburzeniem, wywołanym silnym wstrząsem emocjonalnym, które skutkuje nie tylko depresją, ale i bólami fizycznymi.

Teraz wokalistka zamieściła na swoim Twitterze specjalne podziękowanie złożone księciu Williamowi za jego zaangażowanie w akcję Head Together.

WIDEO:Promowaną przez Williama i Kate akcję wspiera w mediach społecznościowych hasztag #oktosay, który ma zachęcić osoby borykające się z problemami natury emocjonalnej do dzielenia się swoim doświadczeniem. Zaangażowanie książąt w kampanię nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że najczęstszą przyczyną śmierci wśród mężczyzn poniżej 45. roku życia w Wielkiej Brytanii są właśnie samobójstwa, do których niezwykle często prowadzi nieleczona depresja. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lady Gaga cierpi na PTSD: „Każdy dzień to dla mnie wyzwanie”

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl