Trening wojskowych pirotechników

flickr.com

W ostatnich dniach na terenie obiektów 2. Mazowieckiego Pułku Saperów (2. mpsap) moduł szkoleniowy - pluton EOD (Explosive Ordnance Disposal) wraz z pirotechnikami z Policji, Straży Granicznej, BOR, Jednostki Wojskowej Komandosów, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz 1. Pułku Saperów z Brzegu zrealizował szkolenie taktyczno-inżynieryjne, związane z przeszukaniem terenu oraz zbieraniem dowodów po zdarzeniu z wykorzystaniem IED, czyli improwizowanego ładunku wybuchowego - informuje oficjalny portal pułku. 

W ramach zajęć żołnierze i funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu prowadzenia śledztwa powybuchowego w różnych warunkach. Podczas szkolenia skupiono się na zabezpieczaniu dowodów oraz analizie zdarzenia w przypadku wybuchu IED na powierzchni, pod ziemią oraz na pojeździe wojskowym - czytamy na portalu 2. mpsap.


 
Źródło: 2 mpsap

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Zmarł trener Janusz Wójcik

/ Zureks; commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_W%C3%B3jcik2.jpg

W wieku 64 lat zmarł Janusz Wójcik, w latach 1989–1992 trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn, która zdobyła srebrny medal igrzysk w Barcelonie.

Wójcik w latach 1997–1999 był też selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów.

Działał też w polityce, głównie jako poseł Samoobrony.  W Sejmie V kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Zasiadał też w Komisji Łączności z Polakami za Granicą i był wiceprzewodniczącym podkomisji ds. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl