Trening wojskowych pirotechników

flickr.com

  

W ostatnich dniach na terenie obiektów 2. Mazowieckiego Pułku Saperów (2. mpsap) moduł szkoleniowy - pluton EOD (Explosive Ordnance Disposal) wraz z pirotechnikami z Policji, Straży Granicznej, BOR, Jednostki Wojskowej Komandosów, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz 1. Pułku Saperów z Brzegu zrealizował szkolenie taktyczno-inżynieryjne, związane z przeszukaniem terenu oraz zbieraniem dowodów po zdarzeniu z wykorzystaniem IED, czyli improwizowanego ładunku wybuchowego - informuje oficjalny portal pułku. 

W ramach zajęć żołnierze i funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu prowadzenia śledztwa powybuchowego w różnych warunkach. Podczas szkolenia skupiono się na zabezpieczaniu dowodów oraz analizie zdarzenia w przypadku wybuchu IED na powierzchni, pod ziemią oraz na pojeździe wojskowym - czytamy na portalu 2. mpsap.


 
Źródło: 2 mpsap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przepychanki w Sejmie. Protestujący chcieli wywiesić za oknem baner. Interweniowała Straż Marszałkowska

/ pscp.tv/Beata__Ka (screenshot)

  

Straż Marszałkowska uniemożliwiła protestującym w Sejmie wywieszenie za oknem budynku transparentu informującego o prowadzonym przez nich proteście. - Musicie się pogodzić, że tu mieszkamy od 37 dni i wchodzicie z buciorami w te 68 metrów - mówiła do strażników jedna z protestujących

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych próbowała dziś wywiesić baner na zewnątrz budynku parlamentu. Protestujące kobiety otworzyły jedno z okien znajdujących się na pierwszym piętrze w holu głównym Sejmu. Hartwich trzymała w rękach plakat.

Wówczas podeszła do nich Straż Marszałkowska. Strażnicy poprosili o zamknięcie okna. Argumentowali, że chodzi o bezpieczeństwo kobiet. Iwona Hartwich wychylała się przez okno próbując wywiesić baner. Doszło do przepychanki. Ostatecznie strażnicy zamknęli okno. Doszło do wzajemnych oskarżeń o użycie siły.

- Musicie się pogodzić, że tu mieszkamy od 37 dni i wchodzicie z buciorami w te 68 metrów

- mówiła do strażników jedna z protestujących. - Proszę wyjść z tego domu - dodała.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl