niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Bączek ws. degradacji funkcjonariuszki SKW

Dodano: 18.04.2017 [11:54]
Bączek ws. degradacji funkcjonariuszki SKW - niezalezna.pl
foto: skw.gov.pl
Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek zapowiedział we wtorek złożenie odwołania od wyroku sądu, który uchylił decyzję o degradacji funkcjonariuszki SKW.

Jak podały media, Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał w zeszłym tygodniu, że prawo mjr Magdaleny E. do obrony w postępowaniu dyscyplinarnym przed komisją SKW zostało naruszone.

Bączek powiedział w Polskim Radiu24, że była wiceszefowa Zarządu Operacyjnego Służby Kontrwywiadu Wojskowego mjr Magdalena E. nie zostanie przywrócona do służby.
 

Pani oficer zwolniła się sama. To był wniosek jej jeszcze w ubiegłym roku. Nie było żadnego przymusu. Mogła pozostać w służbie. Natomiast decyzja o degradacji o jeden stopień była moją decyzją. Po postępowaniu dyscyplinarnym uważam, że była to decyzja słuszna

– powiedział.

CZYTAJ WIĘCEJ: SKW zawiadomiło prokuraturę. Chodzi o nieprawidłowości przy organizacji wizyty w Smoleńsku i poselskie interpelacje

Według szefa SKW funkcjonariuszka samodzielnie podjęła działania, które "mogły uniemożliwić pozytywną realizację działań na rzecz polskiego obywatela".
 

Te działania nie były konsultowane ani z nowym kierownictwem SKW, ani innych instytucji rządowych. Mogło dojść do wielkiej kompromitacji na arenie międzynarodowej, do zagrożenia życia tego obywatela


– ocenił.

Zdaniem Bączka, poseł PO Marek Biernacki kreśli narrację, że nowe kierownictwo SKW wyrzuciło funkcjonariuszkę zamiast nagrodzić za bohaterską akcję wyciągnięcia polskiego obywatela.
 

To jest narracja nieprawdziwa, sprzeczna z faktami, dokumentacją, która znajduje się w kilku instytucjach rządowych

– powiedział szef SKW.

W połowie marca prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało MON pismo, które otrzymało od Biernackiego, i poprosiło o stanowisko resortu. Jak powiedział Biernacki, korespondencja dotyczy degradacji oficerów SKW, zwłaszcza byłego szefa powstającego Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO płk. Krzysztofa Duszy i mjr Magdaleny E. zdegradowanej - jak zaznaczał - przed zakończonym postępowaniem karnym.

Pod koniec ub. roku media opisały historię byłej wiceszefowej Zarządu Operacyjnego SKW mjr Magdaleny E., której szef SKW Piotr Bączek obniżył stopień do kapitana za przekroczenie uprawnień. Jak podawano w uzasadnieniu tej sankcji dyscyplinarnej, Magdalena E. miała samowolnie i bez wiedzy przełożonych rozmawiać z konsulem RP na Białorusi i rodziną oficera Wojska Polskiego skazanego w maju 2015 r. przez władze w Mińsku na siedem lat więzienia pod zarzutem szpiegostwa. Jak już wcześniej informowały media, oficer został wymieniony za wicekonsula Białorusi Siergieja H., skazanego w Polsce za szpiegostwo.
Autor: Źródło: Inne:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

co to qrwa ma byc !!! o degradacji ma decydowac sad cywilny to moze degradacje wuja jaruzelskiego tez zablokuja ?

Co robił oficer Wojska Polskiego na Białorusi ?

A co zazwyczaj robi oficer wywiadu w innym kraju??!!

A może byłoby dobrze opisać trochę szerzej sprawę Pani major Magdaleny E.. Skoro Pani major jako wiceszefowej zarządu operacyjnego SKW udało sie doprowadzić do wymiany oficera WP skazanego na Białorusi na 7 lat za szpiegowstwo na rzecz RP w zamian za białoruskiego wicekonsula skazanego w Polsce za analogiczne przestępstwo , to Pani major E. powinna dostać awans , a nie zostać wydaloną ze służby bowiem Łukaszenka mógł równie dobrze zażądać wymiany naszego szpiega w zamian za 10 swoich szpiegów. No cóz tak to jest jak bączek jest szefem SKW.
Za chwilę już tylko szaleńcy i miśki będą chciały służyć w wosjkowych służbach specjalnych.

http://wpolityce.pl/polityka/3...

http://koduj24.pl/prezydent-za...

http://www.polsatnews.pl/wiado...

http://www.skw.gov.pl/szefostw...

http://www.defence24.pl/427560...

to zwykły sąd administracyjny decyduje czy oficera wojsk nie można zdegradować ? taka sprawa powinna być rozpatrywana przez sąd wojskowy. co za bajzyr w tej Polsce.

powinna sie cieszyc ze nie zostala zdegradowana do szeregowca, za takie cos to chyba nalezy sie powazniejsza kara , taka osoba jest niewiarytgodna I juz teraz bedzie robic tak zeby uwalic Baczka. Pamietajcie to nie mezczyzba a kobieta.

Jasne, łatwo wydawać wyroki w cudzych sprawach. W końcu nie Ty siedziałaś w pace.

Jakaś osoba w stopniu majora ot, tak sobie wymienia więźniów politycznych bez niczyjej wiedzy. Coś nie bardzo w to wierzę.

Wynika z tego, że Biernackiego albo ktoś wypuścił albo świadomie kłamie. A tłumaczenie Bączka wygląda wiarygodnie.

Skoro wszystko jest tajne, to obaj mówią to, co im pasuje. Prawdy szybko się nie dowiemy, a pani major jest za cienka, żeby sama taką akcję przeprowadziła.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl