niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Nowy cykl w „GPC”: „Smoleńska prawda” o ustaleniach komisji badającej tragedię 10.04.10

Dodano: 18.04.2017 [12:07]
Nowy cykl w „GPC”: „Smoleńska prawda” o ustaleniach komisji badającej tragedię 10.04.10 - niezalezna.pl
foto: kadr z filmu Anatomia upadku
Ostatnia konferencja smoleńska przyniosła wiele niezwykle istotnych ustaleń, kluczowych dla dalszego wyjaśniania tragedii. Od dziś w „Codziennej” będzie się pojawiał cykl poświęcony wynikom prac specjalistów i uczonych zasiadających w podkomisji.

W lutym 2016 r. szef MON-u Antoni Macierewicz podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWL), zapowiadając, że specjalna podkomisja w ramach KBWL zajmie się badaniem na nowo wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Po sześciu latach wreszcie przyszedł czas na rzetelne wyjaśnienie przez polski rząd przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Podkomisja ma 21 członków – szefem zespołu został dr inż. Wacław Berczyński, a wiceprzewodniczącymi: prof. Kazimierz Nowaczyk i dr inż. Bogdan Gajewski. Doradzają im zagraniczni specjaliści, m.in. Frank Taylor – uznany brytyjski ekspert lotniczy. Latem 2015 r. Taylor przeanalizował przebieg rosyjskiego i polskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, zapoznał się też z oficjalnymi raportami dotyczącymi tej tragedii. Brytyjczyk poinformował, że w procesie wyjaśniania katastrofy były „poważne mankamenty, w tym zaniedbania i nieudane wyjaśnienia rozmaitych czynników, które mogły wpłynąć na końcowe wnioski”. Taylor zaapelował wówczas o dalsze badanie tragedii smoleńskiej, które objęłoby wszystkie jej aspekty.

Od jutra „Codzienna” każdego dnia prezentować będzie najważniejsze dotychczasowe ustalenia podkomisji smoleńskiej – zarówno te zawarte w niedawno zaprezentowanym filmie, jak i te, o których jej członkowie mówili na wcześniejszych konferencjach prasowych.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sprawa stanu ciał w trumnach powinna być oddzielną Wielką Sprawą za którą tuSSk i ewita powinni posiedzieć, no i oczywiście międzynarodowy proces oskarżający rosję za celowe zbeszczenie zwłok.

Najnowszy komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Sędziowie wszystko mogą... w Polsce - O polskich sędziach i ich majątkach, sprawie Pana Słomki, niepokojących działaniach byłych oficerów WSI, panu księdzu Sowie i wyborach we Francji. https://youtu.be/RCK0eeKNlmI

O ustaleniach Komisji dra Berczyńskiego, prokuratury, o ekshumacjach, o znaczących głosach w tym temacie w Polsce i na świecie. Także panele dyskusyjne z udziałem najwyższej klasy fachowców.

Tak?...

Za teoria zamachu przemawiaja takie fakty jak:
1.Celowo błedne naprowadzanie samolotu przez rosyjskich kontrolerów
2.Mataczenie w sprawie sledztwa przez rosyjskich i polskich "ekspertów"
3.Tajemnicze "samobojstwa"osob powiazanych z tragedia,ktore miały wiedze na ten temat i zaczeły mowic.
4.Niszczenie wraku samolotu i nie zwrócenie go Polsce.
5.Oddanie "sledzwa"rosjanom przez polska strone (czyt.targowica)
6.Kłamstwa polskiego rzadu na temat dobrej wspołpracy z sowietami i wiele innych manipulacji.

zabrakło jednego podpunktu - historia

1.Celowo błedne naprowadzanie samolotu przez rosyjskich kontrolerów BUJDA
2.Mataczenie w sprawie sledztwa przez rosyjskich i polskich "ekspertów" PROSZĘ O KONKRETNE PRZYKŁADY - ALE BEZ POWOŁYWANIA SIĘ NA PRO-PISOWSKĄ PRASĘ
3.Tajemnicze "samobojstwa"osob powiazanych z tragedia,ktore miały wiedze na ten temat i zaczeły mowic. TEORIA SPISKOWA
4.Niszczenie wraku samolotu i nie zwrócenie go Polsce. TO LOGICZNE, DZIĘKI TEMU ROSJANIE PODPUSZCZAJĄ POLAKÓW NA SIEBIE
5.Oddanie "sledzwa"rosjanom przez polska strone (czyt.targowica) NIEPRECYZYJNE WYRAŻENIE, NIESTETY ROSJANIE MIELI PRAWO ROBIĆ WŁASNE ŚLEDZTWO I GDYBY RZĄDZIŁ WTEDY PIS BYŁOBY TAK SAMO
6.Kłamstwa polskiego rzadu na temat dobrej wspołpracy z sowietami i wiele innych manipulacji. ŻADEN DOWÓD NIE JEST DOBRY, WIĘC TRZEBA WYMYŚLIĆ 10 BZDURNYCH...

Panie "Obiektywny", bo obiektywny to Pan na pewno nie jest, o czym świadczy użycie stwierdzenia pro-pisowska prasa, proszę podać choć jedno nazwisko z tzw. komisji Laska i jego osiągnięcia np. naukowe. Jeżeli dla Pana dowodem jest kopia nagrań z czarnych skrzynek i wiara w pancerną brzozę, a wszystko co przedstawiają naukowcy z komisji Macierewicza
bzdurą, to nie ma co się wysilać i tłumaczyć Panu, jak krowie na rowie. Mnie wystarczyło spojrzenie na rozbity w drobny mak samolot, który spadł na bagnisty teren, żeby wiedzieć że nastąpił wybuch. Awionetka w Warszawie ścięła betonową latarnię, więc jak można wierzyć komisji Laska i pro-peowskiej prasie, przestawiającej brzozę jako koronny dowód.

Pisać każdy może, czasem lepiej, czasem gorzej. Temat tragedii na Siewiernym, już jako fakt, stanowi kontrowersję. Jest tyle interpretacji, ile osób zabierających głos w tej sprawie. Znamy pełną wersję rosyjską i wypadałoby poczekać na ostateczne ustalenia strony polskiej. Dotychczasowe ustalenia komisji alternatywnej do MAK-Millera, są oparte na niepodważalnych dowodach( uwzględnionych także, przez MAK-Millera) . Nawet laik zwróci uwagę, iż polska wersja charakteryzuje się staranniejszą analizą na poziomie szczegółów. U Macierewicza, mamy ciągły proces dedukcyjny, a u MAK-Millera - szamotaninę i gejzery wyobraźni. Jedni budują fenomenologicznie spójny model katastrofy, a drudzy dogmatycznie wprowadzili aksjomaty, by skleić ze sobą, niespójne hipotezy. Na domysłach, można tworzyć bajki z mchu i paproci.

zastanow sie, kacapie, czy to ma sens nadal zasmradzac polskie powietrze - przeciez twoj idol Putinsyn za wschodnia granica juz prawie ustanowil raj na ziemi, wiec na co czekasz ???

Zapomnieliście towarzyszu dodać że : katastrofę badali najlepsi w świecie specjaliści od katastrof lotniczych "lasek bielański" i "miller swojski"

Postaraj się jeszcze raz przeanalizować co napisałeś. |Żądasz konkretów a sam już w 1 punkcie piszesz bez uzasadnienia - bujda. Gdybyś oglądał prezentację i porównał sposoby naprowadzania IŁa i Tu154 nie napisałbyś - bujda.
Jesteś po prostu trolem.

Pitolicie towarzyszu i to PO całości..

Tymczasem lewak Ziemkwicz pisze:

My, normalsi, ze swą świadomością, że tragedia w Smoleńsku była prawdopodobnie skutkiem przekroczenia masy krytycznej bałaganu, niefrasobliwości i politycznego skłócenia, a spotęgowała ją polityczna głupota i małość zastrachanego o swą władzę Tuska

Ja sie pytam, dlaczego jeszze z hukiem nie wylecial z TVP i z Republiki skoro popiera klamstwo smolenskie???

A kto to jest ziemkiewicz ?? Od czego on jest ekspertem ???

Ja bym się nie czepiała. Jest tam dość napisane między wierszami. Nie potrzeba konkretnych słów.

A to ze uwazam rze (gdzie publikuje tow. Ziemkiewicz) uderza dzis w Min. Macierewicza, posilkujac sie dyzurnym lewakiem o nazwisku Polko, to tez jest miedzy wierszami?

Pytanie która wersja jest kłamstwem ta prezentowana przez komisje i "codzienna" czy ta prezentowana przez Ziemkiewicza

Czy Red. Ziemkiewicz prowadził badania?

Ta wersja jest prawdą, w której wszystkie "puzzle" pasują do siebie.

szczury braly udzial w zamachu dlatego, tak zaprzeczaja

Ziemkiewicz według Ciebie tez brał udział w spisku?
Tylko chodzi o to że puzzle nie układają się w jednolitą całość ani w jednej wersji ani w drugiej

To może konkretnie. Co się nie pasuje do innych elementów w wersji Berczyńskiego?

Ziemkiewicz nie jest umysłem ścisłym, to pisarz SF, fantasta, a więc jedyne co może powiedzieć, to wyrazić własne odczucia w tym względzie. Jemu nie mieści się w głowie, że można by było przeprowadzić taki zamach. Jednak rzeczywistość potrafi przekroczyć wyobraźnię, atkaże wyobraźnię pisarza beletrysty.

Wyobraźnie pisarza beletrysty to trzeba mieć, żeby wymyślić zamach z TRZEMA RÓŻNYMI BOMBAMI, CELOWYM NAPROWADZANIEM "NA ŚMIERĆ", FAŁSZYWYMI RADIOLATARNIAMI, SZTUCZNĄ MGŁĄ I ROZPYLONYM HELEM. A to wszystko naraz w jednym zamachu. Jeszcze o dobijaniu rannych zapomniałem.
W związku z tym mam do wyznawców smoleńskich pytanie: CZY SPOTKALIŚCIE SIĘ KIEDYKOLWIEK I GDZIEKOLWIEK Z TAKIM WIELOKROTNYM ZAMACHEM? Bo ja nie słyszałem nawet o takim zamachu, w którym ktoś pakuje do pojazdu ładunki wybuchowe, które trzeba zdalnie odpalać w określonej kolejności.

Szanowny zapomniał...

... że zamachowcy mieli dużo czasu i dużo swobody podczas przeprowadzania remontu Tutki, dużo miejsca na swoim lotnisku, swobodę porozumiewania się ze współsprawcami z Polski i z Moskwy, swoje FSB w sile 600 chłopa na miejscu "katastrofy" i wszechobecny i wszystko tłumaczący ruski bardak. To nie to samo, co gorączkowe, ukradkowe upychanie bomby w luku bagażowym lub podczepianie ładunku pod kadłubem samolotu. Jak taki wytrawny Komentator może pisać w tak prymitywny sposób o zamachu? A filtr w postaci własnego rozumu, Szanowny posiada, czy raczej udaje, że go postradał? Robienie za trolla dla niektórych, to jednak spory wysiłek...

Mając dużo czasu i swobody, wkłada się jedną małą bombkę w strategicznym miejscu, a nie mnoży i komplikuje zamach.
Co by było, gdyby Lech nie zdecydował się na przylot do Smoleńska? Taka sposobność przecież już by się nie nadarzyła. Poza tym kto przy zdrowych zmysłach montuje bomby z rocznym wyprzedzeniem?

Z powodu...

... zbyt wielu "co by było gdyby..." należało zabezpieczyć się na wiele sposobów, żeby ofiary nie przeżyły. "Zabezpieczenie" było tak doskonałe, że pasażerowie zostali nadzy, z pourywanymi kończynami i głowami, oddzielonymi miednicami a wszystko to wydarzyło się na pokładzie samolotu, gdzie siedzieli przypięci pasami do foteli. Samolot uderzył w bagnisty, miękki grunt, spadając z wysokości 15 metrów. Dodam tylko, że prędkość samolotu to około 270 km/godz. Upadający samolot nie uczynił w ziemi charakterystycznego leja, ale za to rozpadł się na 60 tysięcy fragmentów. Niektóre z nich wbiły się na głębokość 1 metra w grząski grunt. Takie to cuda zdarzają się na czekistowskim, przyjaznym lotnisku. Pomysłu z montowaniem bomby z rocznym wyprzedzeniem nie skomentuję. Prymitywizm musi mieć granice.

Z jakim rocznym wyprzedzeniem? Jeśli tak "ściśle" trzymasz się danych, to na pewno nie grzeszysz logiką.
Samolot wrócił z remontu pod koniec grudnia 2009, czyli do momentu katastrofy minęło niecałe 4 miesiące.
Ty naprawdę myślisz, że w razie przygotowywania zamachu takiej rangi, zamachowcy zdają się na jedną ewentualność, np. podłożenie jednego ładunku wybuchowego?
Poza tym trzeba było stworzyć pozory wypadku, przecież to nie byli zwykli zamachowcy, tylko służby specjalne.

Dyskutowanie z wami to jak gra w szachy z gołębiem...

Ziemkiewiczowi z trudem przychodzi...

... odszczekanie wcześniejszych wypowiedzi. Pan Rafał ma nadęte EGO i będzie wił się jak piskorz zanim FAKTY, wielokrotnie, w różnych miejscach potwierdzone, to EGO pokonają. Przecież pan Rafał głupi nie jest, on jedynie gra na zwłokę. Denerwujące jest co innego. Otóż przez siedem lat puzzle nie układały się ani botoksowej babci Anodinie, ani Millerowi, ani Klichowi, ani Laskowi, ani pożal się Boże, prokuratorom wojskowym na moskiewskiej smyczy, Parulskiemu i Szelągowi a tak niewielu wyrażało swoje zniecierpliwienie biegiem sprawy. Oburzała się tylko sekta smoleńska czyli pisiory. Gdy po roku pracy PODKOMISJA ogłasza swoje wyniki, oburzenie, jak huragan przetacza się nad Polską, bo nie wszystkie puzzle układają się w "sensowną całość". Nie za wcześnie na wybrzydzanie i połajanki?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl