Europejskie myśli samobójcze

Chrystus zmartwychwstał! To zawołanie aktualne od ponad dwu tysięcy lat jest doskonale rozpoznawalne nad Wisłą od lat 1050. Z okazji tegorocznych świąt naszła mnie niewesoła refleksja: jak długo jeszcze? W końcu wielu Polaków chciałoby przejęcia przez Polskę tzw. europejskich wartości, które w ostatnich latach absolutnie rugują Boga z przestrzeni społecznej. Spróbujcie na Zachodzie w przeciętnym punkcie z pocztówkami kupić wielkanocną kartkę z wizerunkiem Zmartwychwstałego lub jakimkolwiek innym nawiązującym do chrześcijaństwa. Zapewne jeszcze nie jest to niemożliwe, ale już z tą niemożliwością graniczy. Święto Wiosny, wiosenne wakacje i tym podobne bzdury są dominującym elementem wielkanocnego klimatu za Odrą. Tamtejsi idioci w gatunku Fransa Timmermansa i Jean-Claude’a Junckera nie widzą, że pozbywając się Chrystusa, torują drogę wojującemu islamowi. Natura nie znosi próżni, a większość ludzi chce w jakiś Absolut wierzyć. Nie odpowiada wam polityka chrześcijańskiej miłości bliźniego? To będziecie mieli religię spod znaku maczety i wybuchającej ciężarówki. Szczęśliwej drogi. Ja nie idę.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Super Mario trzyma się mocno

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, jest solą w oku wielu grup zaniepokojonych działaniami nadzorowanych przez niego instytucji, szczególnie CBA. Nigdy wcześniej organy ścigania nie pracowały tak skutecznie, kierując się hasłem: „Nie ma świętych krów”.

Stąd próby jego zdyskredytowania, a także rozpuszczane od pewnego czasu rzekomo sprawdzone informacje o jego słabej pozycji w rządzie. Prawda jest jednak zupełnie inna. Niewielu może się czuć tak pewnie na swoim stanowisku jak właśnie on. Ministra Kamińskiego i jego ekipy obawiają się nie tylko mający sporo na sumieniu biznesmeni czy politycy, lecz także koledzy z partii, którym pilnie patrzy na ręce. Doskonale wie o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlatego Super Mario ma carte blanche na działania wymierzone w złoczyńców.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl