niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Lekcja kneblowania w liceum Staszica

Dodano: 18.04.2017 [08:17]
Lekcja kneblowania w liceum Staszica  - niezalezna.pl
foto: GP
Pedagodzy wprost suflują uczniom tezę, że obrona życia jest groźnym radykalizmem i nieakceptowalną społecznie postawą.

W ramach rekolekcji w warszawskim liceum zaplanowano m.in. wystąpienie Tomasza Terlikowskiego. Tematem miało być „Zwarcie cywilizacji z perspektywy chrześcijanina”. Część uczniów zaprotestowała, oskarżając prelegenta o radykalizm, sianie nienawiści, określając go ekstremistą religijnym.

Przypisali Tomkowi poglądy, których nigdy nie głosił, na podstawie wyrwanych z kontekstu cytatów rozpętali internetowy hejt. Dowodem na rzekomy ekstremizm i radykalizm Terlikowskiego ma być jego zaangażowanie na rzecz obrony życia. W konsekwencji dyrekcja, w porozumieniu z katechetami, odwołała spotkanie. Aktywistom z liceum kibicowały proaborcyjne media z „Wyborczą” na czele. Tak oto stanowisko zideologizowanej i hałaśliwej grupki licealistów dyrekcja uznała za słuszne. „Brawo, dzieciaki” – tryumfują lewicowi publicyści, pisząc o „zwycięstwie demokracji i dojrzałości” protestujących. Smutna to lekcja demokracji. Władze szkoły nie skorzystały z okazji, by w otwartej dyskusji wyjaśnić kontrowersje. Co stało na przeszkodzie, by przygotować serię pytań do prelegenta, doprosić adwersarzy. Szkoła, która szczyci się swoimi absolwentami, podkreśla otwartość i tolerancję, pokazała, że nie ma w niej miejsca na wymianę argumentów, swobodną dyskusję, szacunek dla różnych przekonań. Pedagodzy w ten sposób wprost suflują uczniom tezę, że obrona życia jest groźnym radykalizmem i nieakceptowalną społecznie postawą. Najbardziej smuci jednak postawa katechetów i brak reakcji kurialnego wydziału katechetycznego. Jaką naukę wyniosą uczniowie z tych rekolekcji? Warto przypomnieć przewielebnym, że „dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili” (Edmund Burke).

 
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Poglądy Pana Terlikowskiego to jego sprawa, a szkoła to nie miejsce na ich głoszenie. Jeżeli on sam kreuje się na wyrocznie w temacie aborcji/antykoncepcji/in vitro, to niech sam sobie organizuje pogadanki - ofert wynajmu sal konferencyjnych w Warszawie nie brakuje.

To jeszcze jeden dowód że zasadę Stefka burczymuchy (Brysia mijam zaś zdaleka. Bo nie lubię, gdy kto szczeka!) neleży stosować do braci mniejszych np: wilków i szakalia , nie do bolszewików. Do nich stosuje się słynną żurawiejkę Bolszewika goń, goń, goń.I to by było na tyle.

" Najbardziej smuci jednak postawa katechetów i brak reakcji kurialnego wydziału katechetycznego."
czy można sie dziwić? NIE! bo wsród nich raczej ze świecą można szukać oddanych nauczaniu katechezy, tu liczy sie tylko KASA WPŁYWAJĄCA NA KONTO. Dlaczego tak sie stało? bo uznano ich za nauczycieli z prawami nauczyciela( choć i ten zawód już nie jest prestiżem , a raczej polityczno kasiastym interesem), a wśród nich sa rozwodnicy i róznej innej maści osobnicy jak wśród tzw szafarzy w kościele.

Miałka warszawska popierdólkowata szkółka.
U nas na Górnym Śląsku coś takiego nie byłoby możliwe. U nas takich "dyrektorów" żegnamy z hukiem.

Niemniej jednak wśród absolwentów tej szkółki jest dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Jak się okazało - w tym liceum towarzysz Gottwald wiecznie żywy :-(

To nawet nie o to chodzi. Ja kończyłem to LO, kiedy za patrona miało czeskiego komucha K.Gottwalda i powiem szczerze, że nie było żadnych podobnych akcji. Nikt nikogo nie indoktrynował na siłę w ten sposób, co teraz zrobili lewacy! A obecna dyrekcja zupełnie pozbawiona autorytetu dała sobie narzucić lewackie poglądy, a odrzuciła merytoryczną dyskusję na bardzo ważny temat! Tak, to "demokracja" w wykonaniu g..na wybiórczego!

Dyrekcja chcąc mieć silny autorytet powinna z całą stanowczością odrzucić lewackie protesty, tym kilku zwichrowanym małolatom obniżyć stopień ze sprawowania, za robienie zamieszania! I byłaby cisza!

Oj, wolałbyś nie wiedzieć jaką kumunistyczną szychą była ówczesna derechtorka XIV LO, towarzyszka Irena K. W maju 1980 roku zarządziła spęd wszystkich uczniów na pochód pierwszomajowy, przeprowadzając uprzednio kilka prób generalnych na szkolnym boisku. Uniknęli tej hańby tylko harcerze z 21WWDH, którym akurat wtedy urządzono otwarcie sezonu nawigacyjnego nad Wisłą - antykomunistyczna dywersja kierownictwa warszawskiego HOW?. Jeszcze wiosną 1980 roku wisiało na szkolnej gazetce ściennej w pracowni historycznej prowadzonej przez sekretarza POP tow. "Brzucha" jej zdjęcie z trybuny honorowej u boku samego Wujcia Gierka. Oczywiście, wraz z przemianami sierpniowymi to kompromitujące zdjęcie gdzieś znikło.

Może masz rację. Chodziłem do tej szkoły w latach 1985-88.
O wcześniejszych akcjach towarzyszy nie mam pojęcia.

Dlaczego Pani minister nie wyp.....lewackich kuratorów, którzy rozliczą debilnych nauczycieli i dyrektorów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl