niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Prof. Krzysztof Szwagrzyk: z Łączki wydobędziemy wszystkie szczątki ofiar UB

Dodano: 17.04.2017 [21:27]
Prof. Krzysztof Szwagrzyk: z Łączki wydobędziemy wszystkie szczątki ofiar UB - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Prace archeologiczno-ekshumacyjne, które IPN zrealizuje do końca czerwca na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie, pozwolą na wydobycie wszystkich znajdujących się tam szczątków ofiar UB - zapewnił wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk.

IPN rozpocznie we wtorek ostatni etap poszukiwań szczątków ofiar zbrodni komunistycznych, pogrzebanych na Łączce. Prace archeologiczno-ekshumacyjne, które będą realizowane w miejscu do niedawna zajętym przez grobowce z lat 80., potrwają do końca czerwca.


"Wierzę, że do tego czasu cały obszar (Łączki) zostanie przebadany i wszystkie szczątki tam się znajdujące, do których z różnych powodów dotychczas nie mogliśmy dotrzeć, zostaną odnalezione"

- powiedział wieczorem w TVP Info wiceprezes IPN, który kieruje Biurem Poszukiwań i Identyfikacji.

Przypomniał, że najbliższe poszukiwania będą miały trudny charakter ze względu na pozostałości po prawie 200 grobowcach z lat 1982-1984 (ostatni z nich został przeniesiony w inne miejsce w grudniu 2016 r.). "Dopiero gdzieś tam pod nimi i gdzieś pomiędzy nimi będziemy odnajdywali szczątki naszych bohaterów. Tych zamordowanych w więzieniu na Rakowieckiej i w innych miejscach kaźni na terenie Warszawy" - powiedział Szwagrzyk.

Przypomniał też, że ostatnie prace IPN na Łączce zostały przeprowadzone jesienią ub.r. Nasze działania, które mamy zaplanowane do końca czerwca doprowadzą - jestem o tym głęboko przekonany - do odnalezienia jeszcze tych pozostałych szczątków... Bo brakuje nam ciągle ok. 100 ludzi, w tym tak ważnych dla naszej historii, i dla nas wszystkich, Polaków, postaci jak pan generał Fieldorf "Nil", jak pan pułkownik rotmistrz Pilecki, jak pan pułkownik Łukasz Ciepliński - mówił.

"Jestem przekonany, że przed nami ten dobry czas, kiedy uda się odnaleźć szczątki naszych bohaterów" - zaznaczył.

Jak dodał, może się zdarzyć - podobnie jak podczas wcześniejszych prac - że w najbliższym czasie nie uda się odnaleźć ani jednego całego szkieletu ludzkiego, tylko fragmenty szczątków. Zwrócił też uwagę, że powodem zniszczenia szczątków były pracujące przy budowie grobowców w latach 80. koparki.

Przypomniał też, że jedną z hipotez, którą będzie musiał zweryfikować zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, jest to, czy szczątki odnalezione w latach 80. (podczas budowy nowych grobów) zostały zakopane w innym miejscu powązkowskiej nekropolii, czy też zostały wywiezione w inne miejsce, najprawdopodobniej pod nadzorem wojskowych służb.

Wiceprezes poinformował też, że 21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim z udziałem Andrzeja Dudy odbędzie się uroczystość ogłoszenia listy kolejnych zidentyfikowanych ofiar, których szczątki wydobyto podczas prac poszukiwawczych, prowadzonych przez IPN od 2012 r.

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dla mnie osobiście Profesor Szwagrzyk jest Bohaterem dzisiejszych czasów odkrywania prawdy. Ale on jeden tylko ze swoim zespołem nie jest wstanie fizycznie pochować 50 000 tysięcy zamordwoanych, bo taka liczba samego mordu w POlsce jest brana pod uwagę, i to mordu bez pochówku, nie wlicznając już strat z Grudnia 70. To jest wybiórcza akcja. Profesor Szwagrzyk idzie jak oddziałsił specjalnych ale nie jest w stanie uprzątnąć całej Polski z dołów śmierci. IPN jest nie szczery w swoich zamiarach. Cała lista zamordowanych powinna być podana do wiadomości oraz miejsce zamordowania.

Tak samo jak z Katyniem nie mamy wydobycia barek śmierci gdzie zatopiono tysiące polskich żołnierzy. To jest w jakimś sensie propagandowa akcja a nie autentyczna akcja odbudowy naszej Ojczyzny.

Wielkie dzięki jednak za ten ogrom pracy jakiej dokonuje Profesor Szwagrzyk i jego ekipa. Dokonano zmiany wizerunkowej POlski i to jest niezwykle ważne ale mordestwa nie zostały ukarane i rodziny nie dostały odszkodowań od EU i putina a powinny.

Czy może Pani podpowiedzieć gdzie w Polsce znajduje się "cała lista zamordowanych" i gdzie znajduje się spis i mapa miejsc ich zamordowania? Kto te listy i mapy pisał?
Czy ma Pani jakieś chociaż mgliste pojęcie gdzie zanurzyć polskie łodzie podwodne lub specnurków, by wydobyć zatopione szkielety ofiar? Jak długo szkielet wytrwa w wodzie?
Ja sądzę, źe mogłaby Pani napisać list do Putina o przesłanie do IPNu owych spisów, list i map. On je trzyma w archiwum NKWD w najciemniejszym miejscu.I proszę mu dosłać latarkę z bateryjkami, by się głupio nie tłumaczył,że nie umie znaleźć. Zdaje się ,że jeden z jego poprzedników przysłał nam listy katyńskie ale do dziś nie wiadomo gdzie jest lista ukraińska i gdzie są spisy ofiar gułagów syberyjskich.Moźe ma Pani jakąś wiedzę o "wybiórczym" ukryciu tych list w IPNie lub nawet w samej brukselce EU? Polecam Alax na rozjaśnienie umysłu i zahamowanie ślinotoku w opluwaniu profesora. Moim zdaniem Pan prof. Szwagrzyk wykonuje benedyktyńską,mrówczą pracę a nie spec akcję,bo akcja się skończy a mrówcza praca trwa.

SA NOWI WYKLĘCI!
W roku 1984 pracowałem w enerdowskim pegeerze Biraku- Brzezinka na zachód od Budziszyna na Łuzycach.
Jednego dna w knajpie stary, bezzebny Niemiec napił sie i wymmmarotał " tam pod lasem sa polscy zolnierze pogrzebani"
Poszedłem tam nastepnego dnia znalazłem kopiec ziemi na skraju lasu, zadnego znaku o mogile.
Zapomnaiłem o ty az do czasów wolnej Polski kiedy to przeczytałem o zagaładzie II Armii WP w roku 1945.
O zabiciu (czesto w mekach) 8 tys polskich zołnierzy, z czego ekschumowano na cmentarz w Zgorzelcu 800 osób.
Niettyy Polacy wola szukac nimieckich grobów wokół Lubania..
O tych chłopakach z WP NIKT NIE CHCE PAMIĘTAC
Wkrótce umra ostatni łuzyczanie. którzy znaja setki miejsc ich pochówku....

Jakie to ważne co robicie. Dobrze, że obecny rząd jest normalny, nie zakłamany przynajmniej Ci, którzy ponieśli śmierć z rąk bandytów będą nareszcie uhonorowani. A tych zdrajców Polski, Narodu postawić przed sąd a nie jeszcze mają piękne emerytury, wychowali kolejnych zdrajców i jak widać mamy tego efekty. Dobrze chciał PiS na początku aby rozliczyć wszystkich to pojawił się kolejny ryży zdrajca i ochronił wszystkich. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Wierzę,że teraz dostaną za swoje. Amen!

Niekończąca się historia Żołnierzy Wyklętych:

http://www.polskacanada.com/ni...

A dlaczego rzad placi im slodkie pensyjki i emeryturki=UB=SB=Morderca=Bandytom.

Wystarczylo inaczej rozegrac 1939 rok I nie bylo by zadnych laczek

No właśnie. Wyłóż tu swoje plany, jak wnoszę największy strategu. Jak się na czymś nie znasz to, nie otwieraj gęby, bo tylko się kompromitujesz.

A ty niby co takiego mądrego potrafisz napisać. Jasna sprawa, że 39 położyli sprzedajni generałowiei politycy. Tyle w temacie.

leming

Dzielny człowiek. Prawdziwy Profesor.
W odróżnieniu od różnych pseudo-naukowców i mend typu Hartman czy Nałęcz. Konieczna jest deubekizacja uniwersytetów!

super

Prof. Szwagrzyk jest najlepszym synem naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Nigdy nie zapomnimy jego oddania i zaangażowania w poszukiwanie i wydobywanie szczątków doczesnych naszych pomordowanych bohaterów wrzucanych do dołów śmierci i zapomnienia. Jest to niezwykły człowiek, dzięki któremu nasi bohaterowie wracają do nas jako zwycięzcy i wzór do naśladowania dla całych pokoleń Polaków.

W historii mordu powojennego o ile się niemylę pada liczba 50 000, oprócz tych wywiezionych w daleką syberyjska otchlań łagrów. Na tle tej liczby heroiczna i bohatersk aakcja Profesora Szwagrzyka wygląda jak kropelka w wielkiej otchlani zbrodnii których na dobrą sprawę przybywa: sprawa smoleńska dołożyła setki nowych ofiar, nie o wszystkich wiemy. Jest to wielka manipulacja przemożnego manipulanta instytutu który jedną łopatą wspomaganą szpachelkami emocjonalnie zaangażowanewj młodzieży próbuje nam wmówić jedną wielką patriotyczną zmianę. Ale to jest jednak postkumunistyczny erzac i pic. WYkorzystywane jest skrajne poświęcenia oraz bohaterstwo przez niezwykle przeciętną skorumpowaną klikę urzędniczą. W tej niewolniczej siatce Profesor Szwagrzyk dokonuje cudów ale jest w matni siatce na niego zastawionej----ie może wybiegać poza format "wielkiejakcji patriotycznej" kilkanaście,kilkadziesiąt odkryć rocznie.Ta praca ma szansę zostać niedokończoną w takim samym stylu jak cmentarz Powstania Warszawskiego, to jest wielka anipulacja. POwinniśmy żądać przedstawienia mapy wszystkich więzień, aresztów, imiejscmordó stalinowskich oraz ich bardzo szybkiego zrehabilitowania i pochowania pomordowanych. Grają nam na nosie, na naszych sercach,maipulują rodzinamiu takimijak rodzina rotmistrza Pileckiego. TO jest wielkie przekupstwo. Nasza historia nie jest w polskich rękach, to ułuda i złudzenie.

ciekawe co ty zrobila dla Polski.

Ale jak na jednego prof. Szwagrzyka,to jednak nie za duzo tych źądań? Postulaty słuszne,tylko wykonawców mało. Bez deubekizacji,dekomunizacji sądownictwa niczego trwalego nie osiągniemy. W ślad za tym cała reszta. Oraz wyroki i kary dla zbrodniarzy komunistycznych choćby pośmiertnie.Chyba pani nie oskarża Profesora o wykorzystywanie czego i kogokolwiek?

Ta pani sama nie wie, czego od kogo żądać i kogo o co oskarżać. Moderator usunął mój mail w którym wyłuszczałam, że nie istnieją żadne "mapy" i nie żyją żadni świadkowie tamtych mordów i grzebania ciał. Trzeba wykazać się minimum wiedzy, jak się to odbywało, by dziś czegoś żądać.
To nie był Katyń, o którym zrobiło się głośno jeszcze w czasie II WŚ i było mnóstwo świadków. Ale p. cieszkowska czerpie przyjemność z samego wypowiadania się, a czy ma ono sens, mniejsza z tym...

W tym jednym cytacie Cieszkowska atakuje jednocześnie profesora,jego dzalanie,młodzież, dobrą zmianę i IPN. Cytuję:"Jest to wielka manipulacja przemożnego manipulanta instytutu, który jedną łopatą wspomaganą szpachelkami emocjonalnie zaangażowanewj młodzieży próbuje nam wmówić jedną wielką patriotyczną zmianę." To kwintesencja złej woli i manipulacji "Pani Cieszkowskiej".

noktowizorze, to nie kobieta, kobieta sie tak nie wypowiada to jakis maciciel ktory chce mieszac w workach dla samego mieszania.

Bardzo dziękuję za pana zaangażowanie i pracę w odkrywaniu prawdy .

Ale czy zostaną ukarani mordercy naszych patriotów , a ci co pomarli czy zostaną napiętnowani ?

Tak tylko pytam.

Polska walcząca.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl