Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

W poniedziałek miałem okazję się modlić w kościele Świętego Ducha w Wilnie, gdzie kiedyś znajdował się oryginalny obraz „Jezu, ufam Tobie” namalowany pod dyktando św. s. Faustyny Kowalskiej. To polski kościół. Jedyny na wileńskiej Starówce, gdzie wszystkie nabożeństwa odprawiają się w naszym ojczystym języku.

O godz. 15 w czasie koronki do Miłosierdzia Bożego był wypełniony po brzegi. Dobrze widzieć ludzi pokładających nadzieję w Bożym Miłosierdziu. Budujących na skale. Żyjących nadzieją zmartwychwstania.

Takiej postawy życzę Czytelnikom „GPC” i Kibicom, wszystkim polskim Patriotom. Zapatrzenia w Chrystusa, który przez krzyż i zmartwychwstanie pokonał całe zło tego świata. Zły jest jednak bardzo aktywny i, jak pisał św. Paweł, krąży wokół nas i patrzy, kogo pożreć. Przybiera wiele imion, które krzyczą z telewizyjnych ekranów, audycji radiowych, internetowych portali, artykułów w gazetach. Znamy te imiona, nie będę ich wymieniał. W tym czasie wielkanocnym pomódlmy się o nawrócenie tych ludzi, o polską duszę dla nich wszystkich.

Naprawić Polskę łatwo nie jest, ale nadzieja płynąca z Chrystusowego zwycięstwa pomaga się mobilizować. Czas świąt to dobra okazja, żeby wiele spraw uporządkować i nabrać siły. Życzę więc wszystkim naszym Czytelnikom żywej wiary w zmartwychwstanie. Do celebrowania tej tajemnicy jesteśmy zaproszeni już teraz. Staje się ona rzeczywistością, kiedy doświadczamy przebaczenia i Bożej bezwarunkowej miłości, kiedy porzucamy egoistyczne zapędy i umiemy się pochylić z miłością nad bliźnim. Taka postawa jest charakterystyczna dla zwycięzców, a chrześcijaństwo jest religią triumfu życia nad śmiercią. Sobie i Wam, kochani Czytelnicy, życzę zatem zwycięstwa!

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Tureckie standardy we Francji

W przyjętej przez parlament francuski ustawie mającej oczyścić życie polityczne znalazł się przepis, który przybliża demokrację francuską do standardów bardziej tureckich niż europejskich.

Odbiera on prawo startu w wyborach skazanym za rasizm, antysemityzm, negacjonizm, ksenofobię lub homofobię. W myśl ustawy np. nie mógłby już kandydować popularny prawicowy burmistrz miasta Béziers Robert Ménard. Wiosną został on skazany na 2 tys. euro grzywny za „nawoływanie do nienawiści i dyskryminacji”, bo publicznie stwierdził, że proporcjonalnie liczba muzułmanów w szkołach w Béziers jest zbyt duża, co uniemożliwia integrację muzułmańskich dzieci ze społeczeństwem francuskim. Biorąc pod uwagę lewicowy przechył francuskiego wymiaru sprawiedliwości, nowe prawo to potężna broń wymierzona w wolność słowa we Francji. I co na to komisarz Timmermans?

Udostępnij

Tagi

Wycinanka z racji stanu

Redakcja z Czerskiej na pierwszej stronie opublikowała rzekomy news, jakoby obecny rząd polski miał być przeciwny ubieganiu się o odszkodowania i reparacje za niemieckie zniszczenia i zbrodnie popełnione w Polsce w czasie II wojny światowej.

Po upublicznieniu oficjalnego dementi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych okazało się, że medialni pałkarze z „Gazety Wyborczej” z pisemnej wypowiedzi wiceministra Marka Magierowskiego wykonali coś na kształt wycinanki ludowej, przedstawiając opis historii dyplomatycznych działań i relacji polsko-niemieckich w tej kwestii jako stanowisko, które przyjął gabinet premier Beaty Szydło. Lewicowe media przyzwyczaiły już nas do wszelkiego rodzaju nadużyć i manipulacji, jednak tym razem przekroczono kolejną granicę i żaden antyrządowy amok nie może usprawiedliwić tak rażącego wystąpienia przeciw polskiej racji stanu. Rezygnując bowiem z ubiegania się o należne Polakom kwoty, tym samym potwierdzamy, że niemieckie ludobójstwo na Polakach i zniszczenie Polski może pozostać bezkarne, że w odróżnieniu od innych narodów, którym odszkodowania Niemcy wypłacili, Polaków wolno mordować, a więc wobec nas może się to powtórzyć.

Udostępnij

Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl