Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

W poniedziałek miałem okazję się modlić w kościele Świętego Ducha w Wilnie, gdzie kiedyś znajdował się oryginalny obraz „Jezu, ufam Tobie” namalowany pod dyktando św. s. Faustyny Kowalskiej. To polski kościół. Jedyny na wileńskiej Starówce, gdzie wszystkie nabożeństwa odprawiają się w naszym ojczystym języku.

O godz. 15 w czasie koronki do Miłosierdzia Bożego był wypełniony po brzegi. Dobrze widzieć ludzi pokładających nadzieję w Bożym Miłosierdziu. Budujących na skale. Żyjących nadzieją zmartwychwstania.

Takiej postawy życzę Czytelnikom „GPC” i Kibicom, wszystkim polskim Patriotom. Zapatrzenia w Chrystusa, który przez krzyż i zmartwychwstanie pokonał całe zło tego świata. Zły jest jednak bardzo aktywny i, jak pisał św. Paweł, krąży wokół nas i patrzy, kogo pożreć. Przybiera wiele imion, które krzyczą z telewizyjnych ekranów, audycji radiowych, internetowych portali, artykułów w gazetach. Znamy te imiona, nie będę ich wymieniał. W tym czasie wielkanocnym pomódlmy się o nawrócenie tych ludzi, o polską duszę dla nich wszystkich.

Naprawić Polskę łatwo nie jest, ale nadzieja płynąca z Chrystusowego zwycięstwa pomaga się mobilizować. Czas świąt to dobra okazja, żeby wiele spraw uporządkować i nabrać siły. Życzę więc wszystkim naszym Czytelnikom żywej wiary w zmartwychwstanie. Do celebrowania tej tajemnicy jesteśmy zaproszeni już teraz. Staje się ona rzeczywistością, kiedy doświadczamy przebaczenia i Bożej bezwarunkowej miłości, kiedy porzucamy egoistyczne zapędy i umiemy się pochylić z miłością nad bliźnim. Taka postawa jest charakterystyczna dla zwycięzców, a chrześcijaństwo jest religią triumfu życia nad śmiercią. Sobie i Wam, kochani Czytelnicy, życzę zatem zwycięstwa!

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Super Mario trzyma się mocno

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, jest solą w oku wielu grup zaniepokojonych działaniami nadzorowanych przez niego instytucji, szczególnie CBA. Nigdy wcześniej organy ścigania nie pracowały tak skutecznie, kierując się hasłem: „Nie ma świętych krów”.

Stąd próby jego zdyskredytowania, a także rozpuszczane od pewnego czasu rzekomo sprawdzone informacje o jego słabej pozycji w rządzie. Prawda jest jednak zupełnie inna. Niewielu może się czuć tak pewnie na swoim stanowisku jak właśnie on. Ministra Kamińskiego i jego ekipy obawiają się nie tylko mający sporo na sumieniu biznesmeni czy politycy, lecz także koledzy z partii, którym pilnie patrzy na ręce. Doskonale wie o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlatego Super Mario ma carte blanche na działania wymierzone w złoczyńców.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl