niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​Wyciek gazu na Alasce

Dodano: 16.04.2017 [12:10]
​Wyciek gazu na Alasce - niezalezna.pl
foto: wikipedia.org/wiki/Public_domain
Koncern BP ma kolejny problem. Załogi na Alasce usiłują zamknąć szyb, z którego wycieka łatwopalny i wybuchowy gaz ziemny. Zagrożone skażeniem jest około pół hektara okręgu North Slope – podaje foxnews.com.

Rzecznik BP Brett Clanton powiedział, że wyciek nie dotarł do tundry I skupił się wokół uszkodzonej głowicy a BP koncentruje się na bezpiecznym zabezpieczeniu szybu.

Rzeczniczka amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska Suzanne Skadowski poinformowała, że odkryto drugi wyciek, który uwalnia łatwopalny i wybuchowy gaz.

Nie jest jasne, ile gazu dostało się do środowiska. Pracownicy zostali ewakuowani a pobliskie wioski zostały powiadomione o potencjalnym zagrożeniu.

Na razie nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród ludzi. Nie ma też żadnych doniesień o śmierci dzikich zwierząt.

Przyczyna awarii jest nieznana.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ciekwe jak to się przełoży na ceny gazu na świecie https://zmianasprzedawcygazu.p... czy gaz ziemny będzie droższy?

potem beda zapadniecia ziemi, trzesienia ziemi, szkody , zawalone domostwa,
ale tam pewnie male zageszczenie, to odszkodowania ....

BP to jest chyba spółka brytyjska która w wielkiej mierze awspółpracuje z moskwą, chyba jest nawet pół=na pół. Więc można snuć domysły że jest to wątek tak zwanego dialogu US-moskwa.

Niechlujnie napisany tekst. Gaz nie wycieka, ale ulatuje, ciecz wycieka. Zareaguje ostrzej jak przeczytam nastepny tekst redakcji w stylu: "wegiel sie ulotnil z takiej albo innej kopalni"

Pół hektara to 5 działek pod zabudowę jednorodzinną, to mniej niż boisko piłkarskie. Coś się wam chyba pomyliło.

"Zagrożone skażeniem jest około pół hektara okręgu North Slope" - mówienie o "skażeniu" w przypadku gazu to jakieś nieporozumienie! Wprawdzie gas ziemny jest cięższy od powietrza, ale na otwartej przestrzeni trudno mówić o "skażeniu"!

Gaz ziemny to metan, a on jest lżejszy od powietrza, więc zagrożenia ekologicznego w ogóle nie ma.

Araby niosa DEMOKRACJE amerykanom!

Ruscy tez!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl