niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Niemcy znów to zrobili. Piszą o „nazistach”, którzy mordowali Żydów w „polskim obozie zagłady”

Dodano: 15.04.2017 [16:36]
Niemcy znów to zrobili. Piszą o  „nazistach”, którzy mordowali Żydów w  „polskim obozie zagłady” - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/David Shankbone
Niemieckie media po raz kolejny zakłamują historię, pisząc o „polskich obozach zagłady”. Jak podaje Polskie Radio, tym razem sformułowania takiego użył bawarski dziennik „Mittelbayerische Zeitung” z Regensburga. Polski konsulat w Niemczech zapowiada interwencję w tej sprawie. Jest to kolejny dowód na to, jak bardzo potrzebna jest akcja uświadamiająca #GermanDeathCamps.

„Mittelbayerische Zeitung”, regionalny dziennik z Regensburga, w artykule zamieszczonym dziś na swojej stronie internetowej opisuje historię ocalałego z obozów koncentracyjnych Israela Offmana i pisze m.in., że naziści zamordowali jego siostrę w „polskim obozie zagłady” w Treblince.

Zdecydowane oświadczenie wydała w tej sprawie polska placówka dyplomatyczna.

Konsulat RP w Monachium wie o użyciu przez bawarski dziennik określenia „polski obóz zagłady” i zamierza interweniować

- poinformował wicekonsul Robert Zadura.

Dostaliśmy już tę informację i została ona przekazana konsulowi generalnemu. Będziemy reagować, tak jak zawsze reagujemy. Najprawdopodobniej konsul Marcin Król, który pilotuje tę sprawę, skieruje odpowiednią notę

- dodał wicekonsul.

Cały czas podkreślamy, że to są niemieckie obozy koncentracyjne i żądamy sprostowania

- zaznaczył.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek użycia przez niemieckie media niezgodnego z prawdą historyczną określenia „polskie obozy zagłady”. W marcu znalazło się ono na portalu niemieckiej telewizji SWR w materiale o 75. rocznicy pierwszych deportacji Żydów z Moguncji. Telewizja poprawiła błąd i za niego przeprosiła. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemcy znów kłamią. Piszą o „polskich obozach"

Sformułowania takiego użyła również na stronie internetowej stacja radiowa „B5 aktuell”. Artykuł, w którym znalazło się wprowadzające w błąd określenie, dotyczył książki historyka Stephana Lehnstaedta „Der Kern des Holocaust” („Rdzeń Holokaustu”), poświęconej Akcji Reinhardt - zaplanowanej przez nazistów operacji zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Po interwencji konsulatu generalnego RP niemieckie radio usunęło ze strony internetowej użyte w artykule określenie „polskie obozy zagłady”, zastępując je słowami „niemieckie narodowosocjalistyczne obozy zagłady (...) w okupowanej wówczas Polsce”.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Po interwencji usunięto "polskie obozy zagłady"

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje publikowane przez niemieckie media, w sieci zorganizowano akcję #GermanDeathCamps. Internauci postanowili rozprawić się z niemieckimi mediami na swój sposób. Publikują na facebookowych stronach czołowych niemieckich mediów jedną ze specjalnych grafik, tagując wpis: #GermanDeathCamps #GermanNotNazi #GermanNotPolish.

Organizatorzy akcji podkreślają, że ma być ona głośna i skuteczna, ale nie obraźliwa.Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kiedy do jasnej, ciasnej nasze władze pójdą po rozum do głowy i wynajmą najlepszą i najdroższą kancelarię prawniczą? Zaskarżenie i wygrana w takim procesie to jeszcze nie jest problem, jeszcze żyją świadkowie, taka kancelaria zrobi dużo aby wygrać, bo to przecież także kasa.Ciekawe ilu odważnych po zapłacie odszkodowań i kosztów pisałoby lub mówiło głośno o polskich obozach? Naprawdę żadnej polskiej władzy nie stać na profesjonalizm w tak ważnej sprawie, naprawdę mamy pozwolć by przyszłe pokolenia polaków tłumaczyły się ze zbrodni popełnionych nie przez nas a na nas?

Podobnie Żydzi w obecnej Polsce. Obłuda i własne interesy. Przejęli mnóstwo nieruchomości po nieistniejących gminach i okradają je.
Zauważcie że są po obu stronach sporów. Michnik i Geremek dzieci czerwonych rodziców podpinali się pod KOR i Solidarność. Brali opiekę z kościoła, byli utrzymywani w kościele a teraz kościół katolicki jest winny za antgysemityzm i chcą go zlikwidować. Taka ich taktyka.
Tym po stronie PIS również nie ufam- koniukturaliści.
Dla nich liczy się tylko rasa.
W moim otoczeniu też pobierają się między sobą, ba jako katolicy...

Najbardziej winni są sami Żydzi obłudni! Zależy im na kasie z RFN i teraz po cichu fałszują historię! Przykładem obłudnika jest Weiss. Jak go kiedyś Braun przycisnął to wyszła ta obłuda. Oni chcą od nas odszkodowań za Niemców i chcą tu się na. nowo osiedlać.
Konsultantem serialu Nasi ojcowie był Żyd z Niemiec rzekomy historyk.
W szkołach też uczą w Izraelu nienawiści do Polski a zacierają winy Niemiec.
Wszystkie wycieczki do Auuschwitz służą n ienawiści do Polski.

Jeszcze tylko jedno: Deutschland, Deutschland uber alles, prawda?

Akurat zachowanie Niemców mnie nie dziwi, natomiast dlaczego autor tego artykułu pisze o "nazistach" słowem nie wspominając, że chodzi tu o Niemców, tego nie rozumiem. Przecież to Niemcy popierajac Hitlera i jego partię w 1933, wzięli na siebie pełną odpowiedzialność za to wszytko co stało się później: za wojnę, za Holocaust, za obozy koncentracyjne. Dlatego właśnie mówmy o niemieckich obozach koncentracyjnych. O niemieckich zbrodniach wojennych. To Niemcy wymordowali elitę profesorów Uniwersytetu J. Kazimierza we Lwowie. I jakiś smutek ogarnia mnie, gdy na pomniku upamietniajacym to zdarzenie, widzę napis, że zbrodni dokonali naziści. Pomnik stoi we Wrocławiu, i pochodzi z czasów kiedy jeszcze istniało NRD, więc na tamte czasy ten napis w jakimś sensie był usprawiedliwiony. Natomiast obecnie nie ma najmniejszego powodu aby tworzyć fałszywą historię.

Jest juz sprostowanie gazety,-"...die von den Nazis im deutschen nationalsozialistischen Vernichtungslager Treblinka im besetzen Polen(*) ermordet worden war"."..... nazisci w niemieckim nacjonalistycznym obozie zaglady Treblinka w okupowanej Polsce zostal zamordowany"

[*: Wir hatten zu Beginn des Textes zunächst vom „polnischen Vernichtungslager Treblinka“ geschrieben. Wir haben diese Formulierung korrigiert.]

[*: Na poczatku tekstu zostalo napisane "polski oboz zaglady Treblinka.To sformulowanie poprawilismy.]

Zadne "przepraszam", czy "przykro nam"...no coz typowo po niemiecku.

Tak długo będą to robić jak długo Polska będzie zwlekała z wystawieniem im rachunku za II wojnę światową, i nie Nogłosi tego całemu światu.

Popieram 100%. Zniszczyli Polskę niech zapłacą odszkodowania.

Konsekwencją takiej narracji jest nowe znaczenie skrótu RFN - Republika Federalna Nazistów .

Należałoby dodać jeszcze do skrótu RFN - GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung → spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp. z o.o.) do roku 2099 zgodnie z postanowieniem aliantów. Prezesem tej Spółki jest Kanclerz - Angela Merkel.

Zaczyna drażnić idiotyczna retoryka Niezależnej. Zwrot Polskie obozy koncentracyjne wymyślili po wojnie zbrodniarze wojenni, których masowo zagospodarowała niemiecka gospodarka. Tym sposobem chcieli odwrócić uwagę i oczyścić Niemcy ze zbrodni, bo nie pasowała do ekspansywnej strategii gospodarczej, a niemieckie towary długo nie miały wstępu na wiele rynków światowych. Te 70 letnie zaniedbania polskie w obronie polskości spowodowały, że już nie tylko Żydzi skupieni wokół przedsiębiorstwa holokaust piszą źle o Polsce w wiadomym celu, ale nawet sprawcy rzezi.
Prawdę trzeba bronić sądownie, wysokimi wyrokami, nie uświadamiać kogoś , kto 70 lat celowo łgał w tej sprawie a "polskie" skundlone władze milczały. Choć wiele obozów było także w Czechosłowacją, taki zwrot ni razu nie ukazał się w światowych i niemieckich mediach. Czesi nigdy by sobie na to nie pozwolili.

Rozumu i wyobrażani brakuje odpowiedzialnemu za treść serwowaną na niezalezna.pl do czytelników!
Zacznijcie myśleć . Oni prowokują a Wy im w tym pomagacie , wypełniacie ich cel prowokacji .
Aż tak trudno się domyśleć że w tej publikacji z dziennika „Mittelbayerische Zeitung”
są aż dwie prowokacje !
pierwsza prowokacja polega na wprowadzeniu w obieg obieg sformułowania które zawiera fałsz fałszywe wskazanie zbrodniarza w celu przerzucenia winy na ofiarę. Zafałszowania historii Pojęcie taki wprowadzane w obieg konsekwentnie z czasem zostaje przyswojone i bezmyślnie powtarzane przez wielu.

Druga prowokacja ma na celu złowienie jak na haczyk mało bystrych mediów które dosłownie przejmą pałeczkę i wykonają dalszą cześć zaplanowanej prowokacji . Czyli napiszą głupi tytuł i wywołają na forum przepełnioną nienawiścią dyskusje z licznymi obelgami adresowanymi do wszystkich Niemców jako faszyści zbrodniarze wojenni , i pewnie z odziedziczonymi cechami zwyrodnienia ich umysłu.

Tak więc oni (parę przesolonych osób z agendy, którzy absolutnie nie reprezentują przeciętnego Niemca ) oskarżają o te zbrodnie na Żydach nas Polaków. A Pan redaktor za ich czyn już w tytule oskarża wszystkich Niemców . Wpisy zaś na forum resztę zrobią za Pana . Zbesztają cały naród niemiecki jak by to on był autorem .
Niech Pan redaktor nie ma wątpliwości , ta sama bawarska gazeta z lekko zmanipulowaną informacją, zacytuje je wszystkim Niemcom. Którzy nie biedą wiedzieli dlaczego im tak ubliżamy . Oni nawet nie będą mieli pojęcia o tym artykule .
Tak samo po co powielacie pojęcia "Państwo Islamski" "Separatyści" "sceptycy"posługujecie się ich nazwami a ich to cieszy bo oto idzie .Niema prawidłowych nazw w jez. pol tych pojęć?

Rąbnij się w czoło i obróć się wokoło...

szeregowy Koń uwiązany to uczciwa nazwa jaką sobie Pan obrał i w tym ma Pan usprawiedliwienie za treść wpisu. Uwiązane konie tak mają. Taka ich psychika ,wpadają w panikę głupieją do reszty ,robią sobie krzywdę a nawet kontuzje
http://www.pdmpromocja.pl/jnbt...
Nic niezwykłego jest też w tym że druga strona, w takich atakach, ma swych dyżurnych internetowych.

Szanowny "Sledczy",
wlasnie "przecietny" Niemiec wie doskonale co myslec o dzisiejszej Polsce i Polakach. Nie mniej zludzen dla przecietnego Niemca jestes tylko "polake", drobny zlodziejaszek, pijus,dobrze maskujacy sie bumelant,oczywiscie sa wyjatki co sadza inaczej, ale zaznaczam to sa wyjatki.
Nie wnikam dlaczego tak jest. Ale jestem pewny na 100% ze jest to w glownej mierze rodzinne wychowanie. Polska i Polacy od bardzo dawna byli dla niemcow to cos gorszego, zacofanego.
Nie mysl ze mam jakies kompleksy na tym tle. Mieszkam w niemczech juz bardzo dlugo i poznalem stosunek niemcow do Polski i Polakow na wlasnej skorze. Prof. Bogdan Musiał doskonale komentuje i przedstawia dzisiejsze niemcy szczegolnie w odniesieniu do Polski.

My też w Polsce mamy rożne zdanie o mniejszościach narodowych lub etnicznych. I tak jest wszędzie. Różnorodności kultur tradycji różnią się od przyjętych w danym Kraju.Raczej też niemożliwe jest być w 100% takim jakimi są Ludzie w tamtym Kraju gdzie przebywamy. Tym bardziej trudno oczekiwać aby ktokolwiek miał by się wyrzec swojego związku z Krajem z którego pochodzi.Być w 100% jednym i drugim to niemożliwe.I to jeż nas różni a drugich razi.
Dlatego uważam że chamowate jest zachowanie niewielkiej garstki osób które umyślnie organizują rożnego typu prowokacje.W tym wypadku prowokatorzy w liczbie wtajemniczonych osób tej organizacji nie są nawet 1% opinii Niemców.Stąd też oskarżenie redaktora pod adresem Niemców jest nieodpowiedzialne i bardzo szkodliwe.
Dobrze że walczymy z przekłamaniami.Zwalczajmy również w Polsce zjawiska napuszczania jednych na drugich a tym bardziej jeżeli takie źródło wmawia nam i wskazuj nieprawdziwego reprezentant jako autora tej prowokacji

Czery lata temu bylem w Brzezince czytajac tam te plakaty przy roznych obiektach nie zpotkalem napisow ,ze tam cos dokonywali jacys Niemcy ,a tylko nazisci.Jak przypuszczam tej ekspozycji nie przygotawali Niemcy ,tylko mam nadzieje ,ze to byli polscy historycy.Moge sie jednak mylic ,odnosze wrazenie ,ze my sami mamy klopoty we wlasnym gronie,a szkoda.

Nie wiem w jaki sposob sa finansowane niemieckie obozy smierci w Polsce ,ale mysle ,ze gdyby byly finasowane tylko przez rzad niemiecki to moze I prasa niemiecka przywykla by do prawdy.Powod nasuwa sie sam skoro sa to niemieckie obozy smierci to niech to niemcy je utrzymuja I wspieraja prawde historyczna .

Giga-zbrodniczy i giga-złodziejscy niemcy wciąż są winni Polsce 1000 Miliardów dolarów - nie licząc odsetek ! Niemcy to

naród, prymitywnych, bauerskich ćwoków pierdząch i bekających przy jedzeniu, które kiedy nie czują bata na swojej d..pie

to zmieniają się w barbarzyńskie bydło grabiące i mordujące miliony kobiet i dzieci. A potem po tchórzowsku uciekają przed

kacapską swołczą i liżą jej śmierdzącą d..ę aż do dzisiaj (tfuu!!). Pomimo tego po I-szej i po II-giej wojnie światowej,

Amerykanie każdorazowo umarzali, wrednym płaczącym niemiaszkom płacenie wielkich reparacji wojennych i jednocześnie poda-

rowywali im gigantyczną pomoc gospodarczą. Dzisiaj jest podobnie. Niemcy nie mając nad sobą bata podstępnie ograbili gospo-

darczo południe i wschód Europy. Z Polski, która szczególnie dotknięta jest szwabską, wredną zarazą musiało wyemigrować za

chlebem 3 miliony Polaków ! Do tego dochodzą ciągle nie zapłacone Polsce odszkodowania za grabież i zbrodnie niemieckie

podczas II-WŚ. Niemcy panicznie boją się tych gigantycznych odszkodowań winnych Polsce - 1000 miliardów dolarów za straty

materialne, nie licząc zaległych odszkodowań za zamordowanie 6,5 mln bezbronnych Polaków (wg. norm USA 1 mln $ za zamor-

dowaną osobę). Dlatego zmasowanie szkalują na całym świecie Polaków - patrz gebelsowskie seriale "Nazi Matki Nazi Ojcowie",

"polskie obozy koncentracyjne" perfidne przypisywanie Polakom faszyzmu itp. Wyłgują się przy tym ze swoich gigantycznych

zbrodni dokonanych na Polakach w niemieckich obozach koncentracyjnych i w masowych zbrodniach dokonywanych przez niemiec-

kie, zbrodnicze, powszechne organizacje jak wermaht, grencszuc, zelbstszuc, hitlerowska żandarmeria, eses, gestapo itp. Naród

Polski to najbardziej wymordowany i okradziony naród podczas II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów

dolarów ! co stanowiło 85 % Majątku Narodowego Polski ! Dlatego dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów

podstępnie ograbia Polskę i Europę. Polska - która gdyby nie niemiecki holokaust na niej, byłaby 60-milionowym krajem z

gospodarką na poziomie francuskiej - ma moralne prawo do patrzenia złodziejskiemu szwabstwu na łapy. I powinna zawierać

sojusze dla nowego traktatu unijnego i przeciwko szwabskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moral-

nej zapaści Europy oraz do islamistycznego potopu. Korzystne jest to, że międzynarodowa pozycja 4-rzeszy - która sprowadzi-

ła na Europę islamski terroryzm, gwałty na kobietach, gnojenia wolności słowa, dezintegrację Unii (Brexit) - spada na pysk

co daje szansę Polakom szybko przywrócić w Polsce praworządność i oczyścić ją z PO-PSL-SLD-KOD-KIKUZ-NOVO-żydokomu-

nistycznych, agenturalnych śmieci na usługach antypolskiej szwabsko-kacapskiej koalicji.

Schweine, schweine, uber alles!

Nie zadna akcja uswiadamiajaca, bo to jest swiadoma kampania Szkopow, majaca z biegiem czasu zwalic wine za Holocaust na Polakow, tylko drakonskie grzywny sadowe, idace w dziesiatki milionow Euro, moga tych s....ow powstrzymac. Nic innego nie pomoze ...

Dużo winy ponosimy sami - Wszystkie tablice przy drogach informujące o " miejscach kaźni " są tylko w języku polskim, małe, słabo czytelne nawet dla Polaków , którzy z historia są nieco na bakier. Należy zwielokrotnić ilość miejsc informujących ( zwłaszcza przy autostradach ) ustawić duże , wręcz ogromne banery informujące w kilku językach że na trasie przejazdu, w niewielkiej odległości znajdują się " muzea na terenie byłych niemieckich obozów zagłady "! Należy informować o tym że Polska od 1939-1945 była pod okupacją niemiecka i nie miała żadnego wpływu na niemieckie decyzje i działania ! Od tego trzeba zacząć ! We wszystkich " kurortach " gdzie przebywają obcokrajowcy należy również w miejscach przez nich uczęszczanych należy ustawić ekspozycje, dodatkowo wzbogacone zdjęciami archiwalnymi aby utkwiło to w pamięci że Polacy ponieśli największe straty w ludziach jak również materialne i nigdy nie kolaborowali z okupantem! Należy również przypominać że oprócz Polaków i Greków reszta narodów Europy zasilała zbrodnicze oddziały SS! Trzeba przejść do działania i to szybko !

Antypolska, goebbelsstalinowska sekta pokłosia niemieckożydowskich nazi Mutter nazi Vater kłamców jak zawsze na posterunku. I tak będzie zawsze gdy w Polsce rządzą wasale schulzów, conbanditów i czcicieli ludobójców z oun/upa bandery/szuchewycza.

Widać, że jest to zaplanowana akcja wybielania szwabskiego narodu i takimi dziecinnymi protestami nieczego nie zmienimy. Trzeba wysyłać europejskie nakazy aresztowania za redaktorami naczelnymi tych gadzinówek. A przed Polskimi Sądami skazywać ich na kary długoletniego pozbawienia wolności i milionowe kary. To jedyna droga.

brudasy szkopow niemieckich nazistow wyprostuja i ubogaca

Wojna skończyła się w 1945 a propaganda Niemiecka trwa do dzisiaj. Idzie zmiana w Niemczech za dekadę będzie kalifadLAND .

Mieszkałem 12 lat w Niemczech i tam propaganda antypolska w mediach jest premiowana! a w filmach kryminalnych produkcji niemieckiej wiekszość przestepców to Polacy i niech żaden polityk opozycji nie opowiada bzdur Polakom że niemieccy politycy i ich media nam dobrze życzą bo to jest kpina i nieporozumienie oni wręcz wtłaczają nienawiść młodym Niemcom do nas-tak wygląda ta ich demokracja w IV rzeszy. Jak zarobiłem to wróciłem bo miałem dosyć tego antypolonizmu.

Deutsche Nazi Kanzlerin Angela Merkel
SS Martin Schulz KZ Führer

Interwencja wicekonsula - to nie pomoże.
Trzeba wreszcie wynająć porządną (drogą, i owszem) kancelarię prawną, i każdy taki przypadek oskarżać w procesie cywilnym, żądając tak wysokich nawiązek i odszkodowań, by każdą taką szwabską gazetę - po prostu puścić z torbami.

Czemu, do cholery, jeszcze się tym nasz rząd nie zajął? Nadal działa "poprawność polityczna"? Wydawało mi się, że coś się zmieniło, ale może się mylę.

bo nasz rząd nie ma jaj i kaja się jak piesek używając atrap zamiast konsekwentnie przejść do rzeczy, jeżeli polska wymaga szacunku, to najpierw sama powinna się poszanować, więc co robi nasz rząd ? Udaje, że coś robi, mam prawo tak twierdzić, ponieważ wszystkie czyny, a raczej bierność to pokazuje

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl