niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Prokuratura zajmie się atakiem na Kaczyńskiego

Dodano: 14.04.2017 [15:19]
​Prokuratura zajmie się atakiem na Kaczyńskiego - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Krakowska prokuratura zmieniła decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa i postanowiła zbadać, czy Jarosław Kaczyński podczas wjazdu na Wawel na grób brata i bratowej 18 marca został pomówiony – powiedział dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej prok. Janusz Hnatko.
 
Komunikat o tym, że Prokurator Okręgowy uznał decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie znieważenia Jarosława Kaczyńskiego za przedwczesną i polecił wszczęcie postępowania w sprawie pomówienia go (zniesławienia), ukazał się w piątek na stronie Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
 

„W związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi wydania przez prokuraturę Rejonową Kraków - Śródmieście Zachód w dniu 31 marca 2017 roku postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie publicznego znieważenia w dniu 18 marca 2017 roku w Krakowie Jarosława Kaczyńskiego, w jego obecności, słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, tj. o przestępstwo z art. 216§1 kk, informuję, że Prokurator Okręgowy w Krakowie po analizie akt, uznając wydaną decyzję za przedwczesną, polecił wszczęcie postępowania w tej sprawie pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 212§1 kk”

– podał rzecznik w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie znają granic nikczemności! Znów zakłócili wizytę prezesa PiS na Wawelu

Art. 212 par. 1 kodeksu karnego stanowi, że: „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
 
Wcześniej prokuratura informowała, że według jej oceny nie doszło do znieważenia Jarosława Kaczyńskiego 18 marca na Wawelu i odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Jak uznała, okrzyki wznoszone wtedy w stronę Jarosława Kaczyńskiego można ocenić „co najwyżej jako wyraz dezaprobaty i negatywnej oceny jego osoby lub lekceważenie, ale nie jako znieważenie w rozumieniu prawa karnego”.
 
Sprawa dotyczy przyjazdu Jarosława Kaczyńskiego na Wawel 18 marca – tj. w miesięcznicę pogrzebu jego brata i bratowej Lecha i Marii Kaczyńskich, podczas którego grupa protestujących osób wznosiła okrzyki „Hańba”, „Wawel królów, nie prezesów”, „Będziesz siedział” i prezentowała transparent „Stop upartyjnieniu Wawelu”.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a na czele "obrońców"Wawelu widać na fotografii znanego profesora UJ?zapewne od etyki?byłem tam,widziałem,zrezygnowałem z wejścia na Wawel na widok tych rozwydrzonych,wulgarnych i bezkarnych przedstawicieli elit krakówka...niektórzy rozbili wrażenie opętanych....to "obywatele"od szatana-powiedziala pewna starsza pani

Z urzedu powinno sie scigac tych co obrazaja Pana Kaczynskiego. Wiadomo kto to robi nie sa to osoby nieznane. Obrazaja nie tylko Pana Kaczynskiego ,ale rowniez Polakow. Takie hamskie zachowanie bylo norma i jest nadal w nowoczesnej i POprzegranych, czas zrobic z tym porzadek, nie chce ogladac gorszacych zachowan w miejscach publicznych ,a tym bardziej na wawelu , gdzie spoczywa para ,Prezydencka Panstwo Kaczynscy.

To jednak jest przesada. Oczywiście utrudnianie dostępu do grobu kogoś bliskiego jest haniebne a zachowanie ludzi pod Wawelem najłagodniej można określić jako żenujące, ale okrzyk "będziesz siedział" usłyszał chyba każdy prezydent i premier w naszym kraju. Pan Kaczyński świętą krową nie jest, jak i każdy inny polityk. Był, jest i będzie oceniany. A że czasem ta ocena zostanie wyrażona nieco ostrzejszymi słowami... nie od dziś wiadomo , że Pan Kaczyński może się poszczycić bardzo silnym elektoratem ujemnym.
Ogólnie wrażliwcy nie powinni pchać się do polityki. Prokuratura zaś z pewnością ma poważniejsze sprawy do załatwienia niż przepowiednie jakiegoś domorosłego wieszcza przepowiadającego więzienie politykowi. Takie podejście prokuratury wydaje się nawet GROŹNE i uderzające w wolność słowa i wypowiedzi. To powinno niepokoić.
Ludzie blokujący dostęp Pany Kaczyńskiemu dostęp do grobu brata to ćwierćinteligenci, półmózgi i debile (czy dopuściłem się pomówienia?) , jednak najrozsądniejszym wyjście w tej sytuacji jest postępowanie w myśl zasady: psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Nalezy ten najgorszy srt tzw. polakow, czyöli antypolska cholote gonic i karac. karac nalezy surowo, w szczegolnosci karami finansowymi, zeby poprawic stan finansow Panstwa. Te zydokomusze buce powinny siedziec w pierdlu, a nie wszczynac burdy uliczne!

częsć zaKODowanych oburzyła sie o ten gorszy sort-widziałem POchód-uczestniczki panie w PObalzakowskim wieku miały na piersiach napisy'gorszy sort"-były rozemocjonowane jakby przeżywały dawkę anrenaliny....a gorszy sort to określenie gen.de Gaulle'a-tak nazwał tych Francuzów,którzy nie wiedzieli kto to jest Joanna d,Arc-Francuzi wcale się nie oburzyli

Nareszcie. Przypomnę nieśmiało dobrej acz ślamazarno - mazgajowatej zmianie, że jeśli nawiązuje do tradycji II-j Rzeczypospolitej to w owej Rzeczypospolitej nikt by nie biadolił tylko przysłał trzech stójkowych z najbliższego posterunku a ci by problem na bieżąco (i na przyszłość) rozwiązali.

""szeregowy obywatel który głosował za PIS i popiera PIS ma walczyć z przegranymi jakby nie było odpowiednich służb - to skandal.""

Czyli KIERWIŃSTWO w prokuraturze, trwa nadal, to idioci czy samobójcy?, Panie ministrze Ziobro, larum grają, cele czekają. Ta odmowa przypomina mi przykład draństwa "szczególnej kasty" kiedy to jakiś pijaczyna wulgarnie wykrzykiwał pod adresem Pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prokuratura umorzyła śledztwo ze względu "na małą szkodliwość
społeczną" a Pewna kobiecina nazwała, zgodnie zresztą z prawdą homoseksualistę, pedałem i to głównie dlatego, ze był jak pijaczyna b. uciążliwym sąsiadem, zastała skazana na 15.000,- zł grzywny. Na jakiej podstawie " bardzo wysoki sąd"
uznał, że to szkodliwe społecznie, przecież nawet słowo było raczej z "dolnej granicy wulgarności," a więc CZYŻBY WYDAJĄCY WYROK BYŁ PEDAŁEM?. Panie ministrze Ziobro następny chyba tysiąc któryś argument aby się dobrać do sędziowskich tyłków i zabronić im orzekania tz. sądzie pedał nie powinien orzekać w sprawie pedałów bo jak podałem na ww. przykładzie, takie orzeczenia są "diabolicznie" wprost, stronnicze i kto wie czy czasem za takie orzeczenie taki "wysoki sędzia" nie odbierze opłaty w naturze??. Kto wie, ta "szczególna kasta" to "szatańska kasta", bez skrupułów , czyli o braku empatii.

To nie prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia tylko zaKODowany prokuratorzyna. Ten prokuratorzyna ma imię i nazwisko i należy podać jego personalia do wiadomości opinii publicznej. Czy ponownie musi dojść do zbrodni, by takie działania zostały wreszcie osądzone?! Panie min. Ziobro jak długo tacy osobnicy będą hańbić wymiar sprawiedliwości?! Czas najwyższy położyć tamę przemysłowio pogardy !!!

dzien w dzien plucie szarganie klamanie dzien w dzien i t z wrednej geby sikorskiego dyndaly tej resortowej chadry POWINNISCIE W SEJMIE NAGRYWAC NA MONITORACH ICH OBELGI Z LAW SEJMOWYCH CO TAM WYPLUWAJA SZMATY TUSSIOROW

Ataki na premiera Kaczyńskiego to uporczywe nękanie i odmawianie mu praw publicznych na podstawie fikcyjnych argumentów i czarnego PR stosowanego wobec premiera Kaczyńskiego nieustannie. Byle niunia uchodząca za celebrytkę skarży do sądów stalkerów i innych zboków nękających ją. Premier Kaczyński jest ciągle poddawany ostremu atakowi, nękanie jego osoby stało się ulubionym sportem palikociarni przefarbowanej dzisiaj na nowoczesną, kodziarzy i platfonsółw. Posłanki totalnie odmóżdżonej opozycji publicznie deklarowały, że premier Kaczyński będzie spotykał się z atakami wszędzie tam, gdzie się pokaże. Tym też powinien się zająć sąd.
Osobną sprawą jest postawa istot człekokształtnych pokroju hartamana robiącego za wykładowcę w czerwono-czosnkowym krakówku. Brak reakcji uczelni na zaangażowanie hartmana w nękanie Kaczyńskiego świadczy o jej moralnym zepsuciu i zaślepieniu nienawiścią. Ci, którzy podobno walczą o demokrację, łamią bezczelnie demokratyczne prawo premiera Kaczyńskiego do swobodnego poruszania się. Na tę dzicz potrzebne są są. Niezawisłe i niezależne od układów pookrągłostołowych zlustrowane i zdetulejowane sądy.

czyzby na zdjeciu powyzej figurowal sam Janek Hartman - czolowy kazirodca kraju oraz czesty bywalec "sputnikowych salonow" nadawanych prosto z Moskwy?

To są skutki mowy nienawiści PO przez tyle lat i taka pokazówka gdzie garstka ludzi chce zawrócić rzeczywistość powinna być karalna.A może szeregowy obywatel który głosował za PIS i popiera PIS ma walczyć z przegranymi jakby nie było odpowiednich służb - to skandal.

Michnik pod rządami PO/PSL niemal każdą skargę i sprawę wygrywał.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl