Żenujące świąteczne okładki. Media w oparach absurdu

kaboompics/pixabay.com/CC0 Public Domain

Okres Świąt Wielkanocnych to czas refleksji i zadumy. Tymczasem właśnie choćby chwili zastanowienia zabrakło redakcjom, które zdecydowały się najwyraźniej podkręcić emocje. Niektóre okładki są doprawdy żenujące.

Uwagę opinii publicznej oraz mediów zwróciła na przykład okładka „Gazety Olsztyńskiej”, na której znalazła się przybita trzema gwoździami kromka chleba.


 
Inny pomysł na okładkę miała redakcja „Głosu Wągrowieckiego”. Na okładce wielkanocnego wydania pisma pojawiło się zdjęcie z filmu Monty Pythona „Żywot Briana”, który swego czasy był ostro krytykowany przez Kościół Katolicki za bluźniercze wręcz i prześmiewcze ukazywanie Męki Pańskiej.
 


 Tymczasem redakcja twierdzi, że okładka nie jest wpadką. Świadomie wybrano taki właśnie kadr.

- Kto czyta Głos, a nie tylko zajawki, to zapewne wie, że wewnątrz gazety znajduje się artykuł kulturalny: Męka Pańska w filmie. Okładka nawiązuje do tego artykułu i nie jest to efekt pomyłki - wyjaśnia redakcja.

 
 „Głos Wągrowiecki” najwyraźniej idzie za ciosem, bowiem na swoim profilu na Facebooku życzy „wszystkim jajcarzom”... „jajecznych świąt wielkanocnych”.
 
Źródło: niezalezna.pl,press.pl,facebook

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Posiedzenie Komisji ds. Grupy Amber Gold - TRANSMISJA

Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Dziś od godz. 10.15 zapraszamy na transmisje na żywo z przesłuchania kolejnego funkcjonariusza ABW w sprawie afery Amber Gold.

Przesłuchanie funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Link do transmisji udostępnimy ok. godz. 10.15.

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl