niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​Do IPN trafiły wstrząsające ZDJĘCIA. Pokazują niemieckie zbrodnie w Polsce

Dodano: 12.04.2017 [22:37]
​Do IPN trafiły wstrząsające ZDJĘCIA. Pokazują niemieckie zbrodnie w Polsce - niezalezna.pl
foto: ipn.gov.pl
1385 archiwalnych fotografii oraz sześć filmów z okresu niemieckiej okupacji w Polsce, w większości autorstwa żołnierza Wehrmachtu, trafiły do Archiwum IPN. Wśród nich są m.in. pośmiertne zdjęcia legendarnego mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Fotografie przekazał do Archiwum IPN konsul generalny RP w Monachium Andrzej Osiak. Są to dwa albumy zawierające 1385 zdjęć będących własnością Ulricha Gauera.

Fotografie, w większości autorstwa dziadka właściciela, żołnierza Wehrmachtu, powstały podczas kampanii wrześniowej 1939 roku i w czasie pierwszego roku okupacji niemieckiej ziem polskich 

– podał IPN.

Instytut zwraca uwagę, że w przekazanym zbiorze są m.in. fotografie mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” – jak podkreślają historycy – legendarnego polskiego dowódcy. Wśród przekazanych archiwaliów są również zdjęcia przedstawiające zwłoki zamordowanego przez Niemców Dobrzańskiego.


fot. ipn.gov.pl

Oprócz materiałów fotograficznych archiwum otrzymało także sześć krótkich filmów ukazujących Spałę i jej okolicę na przełomie lat 1939-40.

Wszystkie przekazane materiały archiwalne, zarówno fotografie, jak i filmy z czasów niemieckiej okupacji w Polsce – jak zapewniają archiwiści IPN – zostaną zdigitalizowane.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

nie wime jak wy ale ja ilekrosc patrze na te pruska twarz Tuska, ten usmieszek zywcem wyjety z kronik filmowych z udzialem Hitlera - dokladnie taki sam robil grymiask usmiechu, to jego psychopatyczne spojrzene, ktore probuje ukryc, widze t samo prusactwo ktore nabedzialo niemiecka machine wojenna.
Pamietacie zdjecia z pamietnika rodzinnego gdzie sa ciala zamordowanych Polakow - obroncow Poczty Polskiej?, tutaj Fryc z zona, dziecmi a tu lezace ciala Polakow, co za zestawienie, prawda?
albo list pisany przez Fryca do rodziny z I wojny swiatowej gdzie chwali sie jak bombarduje Rotterdam, w sam raz nowiska dla ukochanej zony i dzieci, prawda?.
A ile podobnych listow opisywalo "mordy na wschodzi", zwlaszcza "zolnierzy" w einsatzgruppen?
Islamisci, ktorych nabrali sa teraz dla nich kara, spokoju juz nigdy nie beda miec!.

Dopoki nie bedziemy miec broni jadrowej,problem zaborczych Niemiec i Rosji pozostanie nierozwiazany.
Czy to nam sie uda ?.
Czy tez im sie uda znowu zniszczyc panstwo polskie ???
Od trzystu lat przegrywamy,i mamy coraz mniejszy potencjal i sily.

Chciałabym móc je obejrzeć. Zarówno zdjęcia jak i filmy.... czy doczekam tego?Pytanie retoryczne zapewne

To pewno dziadek Tuska też się znajdzie !

Do "dokładnie"chcesz powiedzieć że Niemcy okupując Polskę od 1939r. odbudowali nam wsie i miasta i nazwozili nam tu złota i dzieł sztuki ,otoczyli nas opieką medyczną w szpitalach typu Auschwitz ,my niewdzięczni mordowaliśmy ich w "polskich obozach "? Teraz budują po wschodniej stronie Odry supermarket,sprzedają gorszej jakości towary po cenie z zachodniej strony Odry i płacą pracownikom 30% pensji Niemca.To kto na tym korzysta?

Ja wiem, co jest potwierdzone, ze kradli i to na potęgę zolnierze Armii Czerwonej. Wywozili nawet całe instalacje fabryk i obiektow przemysłowych z Niemiec, demontowali nawet linie kolejowe, a szczególnie nakradli sie w Niemczech Wschodnich obrabowajac muzea w Berlinie i do dzisiaj np. skarby z Troi Priama, które odkopal Schliemann w Turcji czy Grecji sa do dzisiaj w posiadaniu Rosji posowieckiej, dotyczy to tez obrazow. Ten rabunek trwał az do 1950 roku, bo potem nawet komuniści od Ulbrichta zaczeli protestować, wiec Ruskie troche odpuścili. A to co zabrali z tych ziem odzyskanych w PRL tego nikt nie wie, może tow. Jaroszewicz, który wielokrotnie jako szef Kontrwywiadu jezdzil na Dolny Slask, a potem go zmaordowali przedtem torturując.

Taki uchodzca muzelski na niemieckiej ulicy "dyskutował" i twierdził, że "Niemcy aby mogli jezdzć 200km/godz po swoich autostradach WYZYSKIWALI Arabow z Afryki i Bliskiego Wschodu? Ciekawe jak? Chyba wywozili od nich piasek nie plącąc za niego, bo rope to kupowali często za ciężkie PIENIADZE. Tym Arabom i jak widać nie tylko Arabom pomieszalo sie w glowach do reszty, tylko dlaczego te Araby nie pojada do siebie do domu i wtedy Niemcy nie będą mogli ich "wykorzystywać". No szajba luz, ale ze Polacy sa na poziomie umysłowym tych Beduinow, to jest dla mnie zdumiewające.

Państwo niemieckie winne jest Polsce ponad 6 bilionów Euro za zamordowanie 6 mln Polaków.
W tej kwocie nie ma zniszczeń fabryk,muzeum,mostów budynków itd.
https://vod.tvp.pl/27030704/12...
Po 1989r nastąpiła dalsza grabież polskiej gospodarki,banków tym razem za zgodą ludzi okrągłego stołu.
https://www.youtube.com/watch?...

członek,,S,,

Wiele jest kwot nieuwzględnionych w rozliczeniach:kwoty poligonów używanych przez Niemców i Rosjan, wyrzucenie Niemców z Polski przez Rosjan,plany Niemców zagłady Polaków, propagandy wrogiej od czasu Krzyżaków,zniszczenia także kultury,okupacja ziemi, zmniejszenie i utrata dochodu i inne.

Jeszcze za wyrzucenie siebie z Nowej Polski, bo dobrowolnie nam nie oddali tych ziem (jak twierdzą). A to jest koszt wielu milionów żołnierzy, wiele sprzętu na dwa lata "wynajętych", by ich wyrzucić. Także stosowali zasadę - za jednego Niemca 100 Polaków - dlatego nie widzę powodu liczenia jeden do jeden, ale razy sto. Jeśli wyliczyłeś 6 bln euro, to raczej 600 bln euro wyjdzie. A ponieważ 50 letni dochód Niemiec nie przekracza 100 bln euro, całe Niemcy nasze.
Także rozbiorów nie uznaję, a za okupację naszych ziem Starej Polski Prusom przypadłych policzyłem Śląsk i inne przyległości do Odry. Za dwudziestowieczne krzywdy zaczynam rachunek od Odry i Nysy Łużyckiej na zachód.
Koszty "poligonu" i "wynajęcia" wojsk "sojuszniczych" to jakieś 1bln euro, zarówno Rosjan przez dwa lata jak i Niemców. W warunkach bojowych powiększone 10razy.

Ja myslę ze jeszcze więcej , bo szczególnie dużo złota bogactwa mieli Polacy na dzikszych "ziemiach odzyskanych" jak Masure czy Pommern, Hinterpommern, Breslau, Stettin itd. Tam prawie kazda rodzina polska miała w mieszkaniu kupe zlotej biżuterii i nawet sztabki złota, bo Polaka przedwojennas potrafilą w 20 lat wygospodasrowac olbrzymie bogactwa porównywalne z bogactwem Helwetow.
Starczy? Czy wam to rozjaśni te małe móżdżki?
Co to w tych szkolkach i Akademiach Pierwszomajowych was ucza i nauczyli? Propagandy.

Słowo "ja myślę" zupełnie nie pasuje do tego wpisu......

Zamknij japę volksdojczu. Porównujesz szwabskie błyskotki do życia ludzkiego, od razu widać jaka z ciebie zapluta pogebelsowska menda

Czytaj ze zrozumieniem.

Może IPN spróbuje wystąpić do Tw "Oscara" bo prawdopodobnie w jego posiadaniu też są zdjęcia DZIADKA ESESMANA strażnika Stutthof, które być może ułatwiły mu kontakt z ENERDOWSKĄ STASI. Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że on takowych zdjęć by nie zniszczył bo to one właśnie ułatwiły mu karierę i spowodowały, że otrzymywał niemieckie marki na partię polityczną, która miała następnie działać wg niemieckiego, sporządzanego na gorąco, scenariusza.

ZADOŚĆUCZYNIENIE.Jedno jest pewne za zbrodnie dokonane przez Niemców na Polakach Polska powinna wystawić odszkodowawczy rachunek.ZADOŚĆUCZYNIENIE.

Nie wiem co tak autorem tego " newsa " wstrząsnęło bowiem wydaje się , że każdy kto jawi się być Polakiem wie o tym, że Niemcy wymordowali w Polsce ponad 6 mln ludzi włącznie z Żydami , a najlepszym dowodem tego jest Państwowe Muzeum i miejsce Pamięci " Auschwitz - Birkenau " , którego zwiedzenie zdecydowanie polecam autorowi , bowiem dopiero wówczas będzie uprawniony do pisania o wstrząsających zdjęciach. Naturalnie osoba majora Dobrzańskiego - Hubala jest istotna dla polskich patriotów i zwiedzając lasy spalskie warto odwiedzić jego " redutę " i zadumać się nad symbolicznym obeliskiem upamietniającym jego walkę z hitlerowskim najeźdżcą i tragiczną śmierć w walce bohatera Rzeczpospolitej , znakomitego oficera i kawalerzysty Wojska Polskiego II RP.30 kwietnia minie 77 rocznica śmierci majora Henryka Dobrzańskiego " Hubala " .

http://www.auschwitz.org/

http://www.majorhubal.pl/

A ile wymordowali Rosjanie to jakos nie piszecie o tym? Ilu pomordowali od 1937 roku w twrenach przygranicznych 700 tys. a ilu pogonili do Kasachstanu czy na Sybir?
Rosjanie nie kradli "majątku" Polakow tylko Niemcy kradli dzieła sztuki które były w dużych ilościach w polskich domach i mieszkaniach biedaków.
Wy macie dobrze cos pod kapeluszem pomieszane w czaszkach, bo ta Polska 1918-1939 była oazą nędzy, bezrobocia i głodu.

jesteś kłamcą.... i szubrawcą. Tyle w temacie. I doskonale wiesz dlaczego tak sądzę o tobie - dokładnie.

Dokładnie ci się pomieszało. To Niemcy były oazą nędzy, bezrobocia i głodu po IWŚ. Gdyby nie amerykańskie pożyczki (żydowski kapitał) i wybór NSDAP w 1933 roku to Niemiaszki nie podnieśliby się finansowo i gospodarczo ze względu na reparacje wojenne dla Francji i Anglii ustalone w Traktacie Wersalskim w 1919 roku. Mają szmaty szczęście, bo i po IIWŚ (znów żydowski kapitał) dostali pomoc z planu Marshal'a.
A tak à propos, "Germany's lover", czy jak Niemiec puści bąka przy stole mówisz mu "zum wollen"?

Fotografie, w większości autorstwa dziadka właściciela, żołnierza Wehrmachtu, powstały podczas kampanii wrześniowej 1939 roku i w czasie pierwszego roku okupacji niemieckiej ziem polskich ……. Czy Może chodzi o dziadka TW Oskara ?
Do IPN trafiły wstrząsające ZDJĘCIA. Pokazują niemieckie zbrodnie w Polsce. A NIEktóre, stosunkowo sPOre POkolenie tych MOrderców i zbrodniarzy, także narodzonych w wyniku wielo set tysięcznych, a nawet i milionowych gwałtów NIEmieckich, często Bogu ducha winnych kobiet, przez XXw. Hunów ze wschodu oraz zakażonych obecnie rakiem jewropejskiego, strasznego i ogłupiałego lewactwa, opętanego przeklętymi niby ideami, POucza, m.in. i nas o deMOkracji, wolności i prawdzie. A przy okazji kolejny raz okradając i wykorzystując na wszelkie POdłe sPOsoby ! I przy tym wszystkim w ogóle NIE POczuwając się do miliardowych odszkodowań, chociażby tylko za II Wojnę Światową, że o okresie 1987 – 2017, ani o rozbiorach, NIE wsPOmnę !! Warto rozpropagować parafrazę ich ulubionego POwiedzenia: jedziesz do Niemiec ? Biżuteria, złoto i dzieła sztuki, a niekiedy jeszcze meble itp. /zęby/ twoich dziadków i z polskich muzeów jeszcze tam ciągle są….

Fotografie, w większości autorstwa dziadka właściciela, żołnierza Wehrmachtu, powstały podczas kampanii wrześniowej 1939 roku i w czasie pierwszego roku okupacji niemieckiej ziem polskich ……. Czy Może chodzi o dziadka TW Oskara ?
Do IPN trafiły wstrząsające ZDJĘCIA. Pokazują niemieckie zbrodnie w Polsce. A NIEktóre, stosunkowo sPOre POkolenie tych MOrderców i zbrodniarzy, także narodzonych w wyniku wielo set tysięcznych, a nawet i milionowych gwałtów NIEmieckich, często Bogu ducha winnych kobiet, przez XXw. Hunów ze wschodu oraz zakażonych obecnie rakiem jewropejskiego, strasznego i ogłupiałego lewactwa, opętanego przeklętymi niby ideami, POucza, m.in. i nas o deMOkracji, wolności i prawdzie. A przy okazji kolejny raz okradając i wykorzystując na wszelkie POdłe sPOsoby ! I przy tym wszystkim w ogóle NIE POczuwając się do miliardowych odszkodowań, chociażby tylko za II Wojnę Światową, że o okresie 1987 – 2017, ani o rozbiorach, NIE wsPOmnę !! Warto rozpropagować parafrazę ich ulubionego POwiedzenia: jedziesz do Niemiec ? Biżuteria, złoto i dzieła sztuki, a niekiedy jeszcze meble itp. /zęby/ twoich dziadków i z polskich muzeów jeszcze tam ciągle są….

Mialem okazje ogladac album ze zdjeciami z lat II wojny Wlasciela Domu w jakim mieszkalem kilka lat. Otoz szczegolna uwage zwrocilem na zdjecie Brata Wlasciela bedacego doktorem filozofii ( specjalnosc idealizm heglowski) w stopniu kapitana Wehrmachtu, w mundurze, na przepustce siedzacego latem wraz z Bratem i Rodzicami przy kawiarnainym stoliku wystawionym na chodniku przed restauracja jaka istnieje tam do dzis dnia. To co rzucalo sie w oczy to OGROMNA radosc w oczach kapitana cos mowiacego do Brata tez rozradowanego tak jakby juz dzielili sie zdobyta ziemia w Rosji. Ten kapitan jednak zginal pod RZEWEM niedaleko Moskwy , tarfiony kula rosyjskiego Snajpera miedzy oczy jak sie wychili z okopu a Jego Brat az do smierci posylal pieniadze na utrzymanie grobow zolnierskich Wehrmachtu w Rosji. W domu ( kamienica 3 pietrowa) zostala masa ksiazek po kapitanie, Brat zmarl w 2009 roku w wieku 94 lat a dom dzieci sprzedaly Turkowi za 150 000,- Euro. Zadziwilo mnie to, ze Niemiec, z akademickim wyksztalceniem Doktor filozofii a wiec nie Gamon i Matolek czy Kaffar a tak radosnie odbieral swoj udzial w wojnie przeciwko ZSRR.

A niedawon jeden mlody oficer Bundeswehry co robi prace studyjna na podobny temat..co powyzej..takie zdanie wtracil "a szczególnie po odkryciu grobów w Katyniu Polacy masowo garneli sie do Wehrmachtu zeby na froncie wschodnim walic bolszewików. Europa miala byc ( jak teraz) przeciez cywilizowana na niemiecka modle na conajmniej tysiac lat..wiec "zintegrowac sie z nia"..i do tego zasluzyc na froncie bylo opcja "niejako patriotyczna". Co podbnego jak w przypadku "Bartka Zwyciezcy" za zaborów..co sie chcial Prusakom pokazac i zdobyc uznanie i przywileje..no zle skonczyl, jak wiemy od Sienkiewicza. A byl moment, ze go von Moltke nawet oficerem chcial zrobic...ale zapytal "co za diabel w ciebie wstapil, ze wlasnorecznie tylu Francuzów pozabijales"..a Bartek "A bo te Francozy..to one sa jeszcze gorsze od naszych Prusaków!!"
Wiec przypomne taka scene ..dworzec w Toruniu, zolnierze Wehrmachtu odjezdzaja na front zegnani przez rodziny...i spiewaja wielkim chórem "Nie rzucim ziemi skad nasz ród..."

naczytałeś się szpryngejów i już w ogóle nie kumasz co jak było.

Jak długo będziecie jeszcze grzebać w tych starociach.Popatrzcie jak Polacy traktowali inne narody,Ukrainców,Rusinów,Żydów czy Litwinów.Niemcy prowadzili wojny z Francją,Anglią a są tam bardziej lubiani niż Polacy.

Czesio prawdopodobnie jesteś trollem i dyskusja z tobą to jak sex nosorożca z żyrafą jednak, gdybym się mylił to mam do ciebie jedno pytanie: Jak nie grzebiąc w "starociach" można poznać dzieje swojego Kraju? Chyba nie masz na myśli "wiki" lub "fejsa" redagowanej i cenzurowanej przez lewactwo dla myślących inaczej :).

Jesteś, "jak drzewo z nagła powalone,które za płytko wrosło w ziemię, któremu wyrwał wiatr korzenie i jeszcze żyje cząstkę czasu, ale ...". Tyle ci powiem Panie/Pani PPP słowami pewnej noblistki.

PPP...A ty z której volkslisty się urwałeś ....Za co mamy
szkopów lubić ,że wymordowali 6 mln polskich obywateli w tym
3 mln Żydów ,spalili i wymordowali 850 polskich wsi,kilkadziesiąt miast obrócili w gruzy i obrabowali, a na
stolicy Warszawie kończąc....czy Anglików i Francuzów też tak
traktowali że pieprzysz takie głupoty ,,gebelsie rasiowy ,,
walnij się w ten poniemiecki łeb i spadaj tam gdzie twoje
miejsce ,tu głupich i popierających twoją głupotę nie
Znajdziesz.

Solidarność-podziemie...drukarz.

W Polsce żydów, zginęło trochę ponad jeden milion. Nie powtarzaj kłamstw.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl