niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Prof. Berczyński: Będziemy chcieli zbadać miejsce katastrofy smoleńskiej

Dodano: 11.04.2017 [00:03]
Prof. Berczyński: Będziemy chcieli zbadać miejsce katastrofy smoleńskiej - niezalezna.pl
foto: A. Zawadzki/niezalezna.pl
Powoduje nami chęć wyjaśnienia katastrofy i będziemy to nadal robili - stwierdził prof. Wacław Berczyński, przewodniczący podkomisji, która pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn tragedii, do jakiej doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Dziś portal Niezalezna.pl zorganizował wideoczat z naukowcami. Odpowiadali oni na pytania zadane przez internautów. Dyskusję śledził m.in. Maciej Lasek, wymieniając się poglądami na Twitterze z politykami PO. 

Tu-154M w Smoleńsku został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą - do takich m.in. wniosków doszła podkomisja. Dziś zaprezentowała ona - w postaci 42-minutowego filmu - wyniki badań przeprowadzonych w ciągu ostatniego roku. 

Nie mamy zaufania do rzetelności remontu samolotu Tu-154 przeprowadzonego w 2009 r. w Samarze; remont ten wykonano bez właściwego nadzoru

- ocenił przewodniczący podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński.

Skoro wybuch jest możliwy, to dlaczego rejestratory nie zanotowały zmiany ciśnienia w samolocie?

- brzmiało jedno z zadanych pytań.

Prawdopodobnie nie zdążyły

- odpowiedział Berczyński.

Jeden z internautów zapytał, czy „do zrobienia bomby termobarycznej można użyć trotylu”.

Moim zdaniem nie

- odpowiedział Berczyński. Inny z członków podkomisji dodał zaś, że najczęściej stosowanym „materiałem pośrednim” są heksogen i oktogen, ale trotyl też „może być stosowany” .

Dyskusję śledził Maciej Lasek. Były szef propagandowego zespołu smoleńskiego Donalda Tuska komentował na Twitterze wypowiedzi ekspertów podkomisji. Tymczasem internauci mieli okazję obejrzeć zdjęcia wykonywane przez członków komisji Millera na miejscu katastrofy. Rządowi „specjaliści” robili tam sobie fotografie... pamiątkowe.Nie mieliśmy możliwości jechać na miejsce katastrofy, które zostało całkowicie zmienione

- przyznał prof. Berczyński.

Będziemy chcieli tam jechać

- dodał.
Autor: Źródło: , Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Moje wielkie wyrazy uznania z ogromu przeprowadzonej pracy, tak solidnej że tylko można być dumnym.
Teraz czekamy na modele i próby pana laska które robił przez 8 lat.

Calej komisji i ludziom dobrej woli ,bardzo dziekujemy za dochodzenie do prawdy.
Jest to tez wazne dla specjalistow roznych dziedzin,naukowcow ,byc moze, beda mogli te doswiadczenia uzyc w konstrukcjach i zabezpieczeniach w budowie nowych latajacych maszyn.
Szczesc Wam Boze!!!!!!!!!

"Skoro wybuch jest możliwy, to dlaczego rejestratory nie zanotowały zmiany ciśnienia w samolocie?"- Bo przygotowując taką akcję, to rejestratory zawsze jako pierwsze są "na linii ognia". Nie może być pozostawiony żaden ślad. Pozostawiane są niekiedy takie ślady, które wskazywać mogą na awarię techniczną, a następnie unieruchamiane w odpowiednim czasie.

Teraz wszyscy powinni rozpoczac walke z UBikacja kontrolujaca WIKIPEDYCZNE scieki i przeprowadzac poprawki odnosnie fafszywki o zamachu Smolenskim.

Ja nie moge tego zrobic bo zostalem zbanowany:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smoleńsku

Rezultaty pracy Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej

https://www.youtube.com/watch?...

prosze wszystkich o pomoc w walce o prawde z tym zaklamanym UBeckim bydlem!!

Ja jestem kiepskim internautę i nie próbowałem edytować w WIKIPEDII, ale znam temat od wielu tych, którzy próbowali(jak Ty) i wielokrotnie zauważam te WIKI-łgarstwa,WIKI-cenzurę i WIKI-manipulcję, ale np. google, ZWŁASZCZA google news, też pozostawiają WIELE DO ŻYCZENIA

Przypomne cytat z filmu Big Lebowski.
"Buntch of fu... amatures"

Nawe po polsku niepotwafia sie wypowiedziec

Nie masz polskiej klawiatury?

Twoj angielski widze jak ich polski
Ale racje masz

aha, no i "Nie mieliśmy możliwości jechać na miejsce katastrofy, które zostało całkowicie zmienione"

Tzn probowali ale nie zostali wpuszczeni? Czy po prostu byli zbyt zajeci? Rozumiem tez ze wbrew poprzednim zapowiedziom tez juz nigdy nie pojada, wlasnie bo zostalo 'calkowicie zmienione'. :) Zgadlem?

Trollujesz

Pytam sie... bo zapowiadaja od dluzszego czasu ze pojada, i co?

"Były szef propagandowego zespołu smoleńskiego"

Haha, juz dawno tak dobrze sie nie usmialem. Bo ten 'prawdziwy' i Jedynie Rzeczywiscie Polski zespol jeszcze nic nie wyprodukowal co sie kupy trzyma, nie mowiac o jakimkolwiek raporcie. Smiech na sali.

No i co wynika z tego artykułu ( 5 zdjęć i kilka linijek tekstu ) NIC. Rzekomo tak ważny temat a relacja jak z otwarcia Biedronki.

97 pasażer - wyjątkowe opowiadanie:

Po upewnieniu się, że nikogo nie brakuje, zamknięto drzwi i Tupolew zaczął kołować na pas startowy. Wyłączył telefon komórkowy, zapiał pasy i patrzył w małe okienko samolotu, obserwując, jak pas ziemi przesuwa się coraz szybciej i gwałtownie zostaje w dole, po tym kiedy samolot uniósł się z płyty lotniska.
Całość:
http://www.polskacanada.com/al...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl