niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Podkomisja smoleńska pokaże dowody na rozpad tupolewa w powietrzu

Dodano: 09.04.2017 [17:54]
Podkomisja smoleńska pokaże dowody na rozpad tupolewa w powietrzu - niezalezna.pl
foto: Misja Specjalna
Błędne naprowadzanie przez rosyjskich kontrolerów polskiego Tu 154-M oraz rozpad samolotu w powietrzu w odległości 900 metrów od pasa startowego lotniska Siewiernyj – takie wnioski ze swoich prac przedstawi w poniedziałek podkomisja smoleńska. Jutro powołana przez szefa MON Antoniego Macierewicza podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawi rezultaty swojej ponadrocznej pracy. Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 15 w klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że podkomisja przedstawi m.in. „wstępne podsumowanie prac”, „najważniejsze doświadczenia, najważniejsze eksperymenty zrobione zarówno w polskich uczelniach, ośrodkach naukowych, jak i w amerykańskich i angielskich” – powiedział dziś minister w TV Republika.

Podkomisja ma też pokazać materiał dowodowy ściśle związany z pracą prokuratury i z tymi wnioskami, do których doszła prokuratura, które mają bazę właśnie w tym materiale dowodowym, pokazującym, w jaki sposób – a w tej sprawie dotychczas była znana tylko skromna ilość faktów – Rosjanie naprowadzali fałszywie Tu-154

– mówił Macierewicz.

Tymczasem portal Onet.pl podał w niedzielę, że „dotarł do fragmentu blisko godzinnego filmu”, który jutro przedstawić ma podkomisja.

Z przeprowadzonych najważniejszych eksperymentów ma wynikać, że polski samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie uległ częściowej defragmentacji w odległości 900 metrów od linii pasa startowego lotniska w Smoleńsku"

- informuje portal.

Czytaj też: Mapa katastrofy Tu-154

Według Onetu, podkomisja poinformuje też, że - zdaniem jej ekspertów - polski Tu-154M miał być „błędnie naprowadzany przez rosyjskich kontrolerów na lotnisku Siewiernyj”.

Jak podaje portal, na filmie przedstawiony ma być „tor lotu rosyjskiego samolotu Ił-76MD, który na kilkadziesiąt minut przed lądowaniem polskiego samolotu dwukrotnie nieudanie podchodził do lądowania w Smoleńsku, po czym odleciał na lotnisko zapasowe z powodu złych warunków atmosferycznych”.

Trajektoria lotu obu samolotów: polskiego i rosyjskiego – według podkomisji – różni się zdecydowanie, co ma świadczyć o świadomym wprowadzeniu w błąd polskich pilotów

- informuje Onet.

Podkomisja smoleńska działa w ramach KBWLLP. Liczy 23 członków. Prócz przewodniczącego dr Wacława Berczyńskiego i I wiceprzewodniczącego dr Kazimierza Nowaczyka w prezydium są jeszcze: II wiceszef prof. Wiesław Binienda i sekretarz prof. Jan Obrębski. Ekspertami, współpracującymi z podkomisją są: specjalista medycyny sądowej prof. Michael Baden, badacz wypadków lotniczych Frank Taylor i zespół jego współpracowników, a także b. doradca Władimira Putina Andrej Iłarionow. W ramach podkomisji działają cztery zespoły robocze: konstrukcyjny, którym kieruje prof. Piotr Witakowski, lotniczy, na którego czele stoi Marek Dąbrowski, medyczny, którego szefem jest ppłk Szczepan Cierniak, i prawny, którym kieruje Jacek Kołota. 
Autor: Źródło: , Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Redaktor Stankiewicz kocha swoich pracodawców.

Ja ogladam TVP info w internecie po przez Chrome lub Opera. Nie mam problemu z odbiorem Polecam

Oglądam TV info po przez ,,Cyfrowy Polsat,,
Wczoraj o godz.22.20 w programie,,Studio Polska,, i dziś w programie,,Mineła dwudziesta były kłopoty z obrazem.
W obydwu programach tematem dyskusji była katastrofa Smoleńska.Gdy temat zmieniono obraz przestał mrugać.
Chodzi o Dolny sląsk.
Hot Bird to satelita nadający Cyfrę Polsatu.
czyżby to próba przed dniem jutrzejszym?
Tym zakłócaniem powinna zająć się ABW.

może kompot mieszałeś w lewą stronę i stąd zakłócenia.

Czyli jak ty mieszasz MAKowy komPOt, to masz zakłócenia??? Lecz się chłopie na nogi, bo na głowę już za późno...

Kiedy odzyskamy wrak?

Nigdy!

Dlaczego "Niezależna" powołuje się na "Onet" ???

BY ZWROCIC UWAGE CZYTELNIKOW, ze onet ma tez swoich kretow w szeregach PIS...ktorzy ujawniaja materialy rzadowej komisji przed oficjalna prezentacja tychze materialow...

Oj, widać, żeś obcy Polakom...

plan A i B zadziałał jednocześnie: złe naprowadzanie i ładunki odpalone w powietrzu. Później to już tylko problem, jak to przedstawić gawiedzi, ale to akurat kacapy potrafią jak mało kto. A i w Polsce ekspertów od dobrego kitu nie brakuje, na Czerskiej i Wiertniczej mają ich na kopy

załątwcie te zdjęcia satelitarne od Amerykanów i cała katastrofa wyjaśniona, szkoda pieniędzy na komisje, które badają każdą oderwaną cząstkę atomową tej sprawy, a ostatecznie nie wyjaśniają nic, kompletnie nie mamy obrazu całości. wrak tupolewa już jest wypucowany na glanz i też nawet jak go uzyskamy nic to nie wyjaśni.

"Nic" to może ty nie rozumiesz, a my mamy i to sporo.

Jakim prawem przed lądowaniem Polskiego samolotu o takiej randze lotu latał tam IŁ 76?
Chyba po to aby pościnać czubki drzew?

Ale zleciało się wsiowych pracują na swoje srebrniki.

Na onet to tylko wchodzi ' PRZYGŁUP , ANALFABETA i KOMPLEMENTARNY MATOŁ ::)))!!!

czyli ty sam wchodzisz podglądasz i szczujesz

a ogłosili zbiórkę pieniędzy na zabójstwo JK

Każdy AUTOPILOT steruje samolotem na podstawie wskazań aparatury ciśnieniowej i radarowej - zmanipulować wskazania to każdy pomiarowiec potrafi zwiększając fałszywy przekazwskazań !!!

Reporter Wiktor Bater jako pierwszy poinformował świat o tym, że doszło do katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie i mówi m.in.:
Wiem z relacji polskich dyplomatów, którzy opiekowali się polskimi politykami, że Antoni Macierewicz spanikowany krzyczał, że Rosjanie ich wszystkich wymordują. Chciał natychmiast wracać do Polski. Delegacja zjadła jednak obiad i dopiero odjechała specjalnym pociągiem do Warszawy. Jedna z osób opowiadała mi później, że minister Macierewicz w pociągu kazał zablokować wszystkie drzwi, pozamykać okna i zaciągnąć zasłony, by uniknąć strzałów snajperów.

spanikowany to był rudzielec jak zobaczył efekty żółwików! Jedyne co mu przychodziło do łba to straszyć nas wojną z ruskimi i oddanie im śledztwa by zatarli ślady. Natomiast obawy Macierewicza że są wystawieni kacapom były całkowicie uzasadnione. Byli bez żadnej ochrony, a w Warszawie nie miał kto panować nad grabieniem państwa przez Bula i rudego.

Ty idź do lekarza chociaż nie wiem czy ci jeszcze pomoże.

Bater? Z TEFAUEN? AHA! Wsio jasne ;)

Tylko taki pospolity ,,głupiec,,wierzy w dyrdymały TVN u i
innych łgarzy...Zadaj sobie podstawowe pytanie jak samolot
specialnie pottrasowany i posiadający dodatkowe wręgi które
miały wzmocnić kadłub rozpadł się przy prędkości lądowania
na kilkadziesiąt tysięcy części i do tego posiadając taką
masę własną kaptował w bagnistym terenie...porównaj zanim
zaczniesz pisać bzdury z innymi katastrofami ,gdzie samolot
PanAmerica...rejsowy...po wybuchu bomby na wysokości 10 tysięcy metrów rozpadł się w skali 6 razy mniejszej jak tupolew w
Smoleńsku....i mów rzetelnie a nie na zasadzie ....jedna
Pani drugiej Pani....śmierdzisz kacapskim trolem na odległość
az czuć twoje walonki i śmierdzące onuce,a minister Antoni
Macierewicz jak ci ,,Januszku,,pozwoli to możesz Jego osobie
wyczyścić buty !!!!!!
Kacapska prawda jest taka sama jak mordercy i tyrana Stalina
który na zapytanie gen.Sikorskiego ...gdzie są polscy jeńcy...
z uśmiechem odpowiedział...plenne Polaki uszli wsie do
Mandżurii!i do dzisiaj kacapska prawda i ich protegowanych
za judaszowskie nagrody jest goła czyli,,gówno prawda,,!!!!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Wiem z relacji polskich dyplomatów... że putin to reptilianin z dziesiątej planety... do tego kobieta w przebraniu...

Musi być jak najszybciej wyjaśniony zamach do którego doszło w Smoleńsku i to będzie koniec tej PeOwskiej oszukańczej partii utworzonej z POpłuczyn komunistycznych.
Dowód na zamach jest tak niepodważalny,że nie wiem dlaczego o tym się nie mówi na okrągło.
Czy ktokolwiek i kiedykolwiek widział,żeby samolot będący kilka metrów nad błotnistym terenem uderzając podwoziem w niego nie ślizgał się po nim,a rozleciał się na kilkadziesiąt tysięcy kawałeczków.
Nie ma na świecie takiego filmu, na którym był by zarejestrowany taki przypadek.

Podwoziem uderzyl mowisz...

Dowody na to wynikają m.in. z ekshumacji śp. Prezydenta RP Prof. dr hab inż. Lecha Kaczyńskiego i małżonki. Charakter obrażeń wskazywał na uderzenie samolotu podwoziem o podłoże.

A dlaczego opony były ubłocone?

Po scietych drzewach widac ze samolot do zderzenia z ziemia lecial w calosci(poza odcietym skrzydlem oczywiscie).
pozdrawiam

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl