niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

​Podkomisja smoleńska przedstawi nowe dowody

Dodano: 09.04.2017 [13:53]
​Podkomisja smoleńska przedstawi nowe dowody - niezalezna.pl
foto: arch. GP
W poniedziałek, 10 kwietnia, powołana przez szefa MON Antoniego Macierewicza podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawi rezultaty swojej ponadrocznej pracy. Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 15.00 w klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Zapraszając dziennikarzy na to spotkanie przewodniczący dr Wacław Berczyński mówił, że powołana w lutym 2016 r. podkomisja spotyka się z zarzutami, że nie pracuje, nie prezentuje ustaleń i kosztuje za dużo. – Wykonaliśmy wiele prac. Część prac jest zakończonych, część bardzo zaawansowanych, będziemy również mówić o naszych planach – powiedział Berczyński. – Wszystko to będzie przedstawione w poniedziałek – dodał.

Zostaną przedstawione dotychczasowe ustalenia – zapowiedział przed miesiącem minister Macierewicz. Szef MON mówił, że przeprowadzone analizy i zebrane dowody, to „uzupełnienie, rozszerzenie i pogłębienie materiału dowodowego”, który od 10 kwietnia 2010 r. był zbierany przez naukowców z konferencji smoleńskich, ekspertów zespołu parlamentarnego i badaczy zagranicznych. Zdaniem szefa MON, wiele danych było ukrywanych przez Komisją Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP), która katastrofę smoleńską badała w latach 2010-11 pod przewodnictwem ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera.

Jak mówił minister Antoni Macierewicz, to nie są tylko nowe dowody, lecz w większości jest to podsumowanie materiału, „który był znany, lecz który nie był eksponowany, bądź był ukrywany, bądź minimalizowany, ale oczywiście są też istotne elementy zupełnie nowe”. Dodał, że jest to wynik analiz i przeprowadzonych eksperymentów.

W innych wywiadach minister mówił, że prace podkomisji nie zostały zakończone, ale jednocześnie zapowiadał, że „kształt hipotezy całościowej, który zostanie przedstawiony opinii publicznej, już rysuje całość wydarzeń”. Dodawał, że jego zdaniem „sam przebieg wydarzeń nie ulegnie zasadniczej zmianie”. Pytany, czy coś z ustaleń podkomisji go zdziwiło, Macierewicz odpowiedział, że to, „jak prawda leżała przez cały czas na wierzchu”. W kontekście prac podkomisji szef MON mówił też, że załoga Tu-154M została wprowadzona w błąd przez rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku i że piloci zrobili wszystko, co mogli, i „chcieli uratować polską delegację z zasadzki”.
Autor: Źródło: , Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

dlaczego wasi prokuratorzy wasi p Maciarewicza nie maja wariografa dlaczego nie macie przy przesluchaniach lekarzy specjalistow ktrzy potrafa miec diagnoze klamstw to samo powinna miec p Waserman jak to was nie denerwuje ze lgaja szmaty wam prosto w oczy JESLI ICH NIE ARESZTUJECIE to oni wam daja odpowiedz SERYJNY

Kiedy przyznacie wprost ze ZAMACHU nie bylo? To ze zamieniono ciala to nie DOWOD ludzie!

wyjątkowa z ciebie k.

wypad kacapski trollu? skąd nadajesz???

Rosjanie przez cały dzień w dniu katstrofy , niszczyli dowody w sprawie , i jeszcze przez 2-tygodnie zacierając ślady na miejscu ' katastrofy' - samo wybijanie okien we wraku jest przstępczym działaniem . Kążdy akcelerator jest w stanie wyodrębnić obce molekuły i atomy zestruktury wyprodukowanych szyb.

Czy już wiadomo, jakiego rodzaju są nowe dowody? Pan Minister Maciarawicz podkreśla, że "to nie są tylko nowe dowody, lecz w większości jest to podsumowanie materiału". Czy udało się przejrzeć i odzyskać wszystkie materiały z internetu? Może warto by zainicjować wśród internautów akcję poszukiwania wszelkich materiałów smoleńskich? Wiele z nich może być niezwykle cennych z punktu widzenia komisji. Wiemy już, że prokuratura musiała poświęcić ponad 1,5 roku na przejrzenie i uporządkowanie dotychczas zebranych materiałów. Internauci powinni się włączyć i informować Pana Ministra Maciarawicza o znalezionych filmach i zdjęciach. Wiemy, że wiele pozostaje wciąż przez Pana Ministra nieodkrytych a mogą stanowić prawdziwą sensację! Przykładem odnaleziony niedawno na Youtube film ze spotkania Tuska z Putinem. Jak słusznie Pan Minister zauważył, zadziwiające jest, że "prawda leżała przez cały czas na wierzchu" przez siedem lat, a komisje pracują i pracują! Tak jak podkreślał Pan Premier Kaczyński, jesteśmy tej prawdy coraz bliżej. Mam nadzieję, że te słowa znów padną z mównicy na Krakowskim Przedmieściu, niosąc otuchę i nadzieję milionom Polaków.
Prowadź Jarosławie!

A teraz, WSIowy trollu, spróbuj napisać nazwiska pana ministra MON poprawnie. Czas start!

Nie wszystko się wymawia jak się pisze. Ja jestem zwolennikiem tradycji śp. Zbigniewa Wassermanna, bohatersko poległego pod Smoleńskiem. Sprawdź sobie cuchnąca czerwona onuco.
Pewnie nie dałeś rady zauważyć więc przypominam, że WSI zostało zlikwidowane przez Pana Ministra Maciarawicza-Patriotę Roku 2016 już dziesięć lat temu. Zlikwidowane z całą konsekwencją i stanowczością, jak to u Pana Ministra.

Z tekstu wnoszę, że masz na myśli pana ministra Antoniego Macierewicza?

Witam.
Wszystkich prosze o obejrzenie tego filmowego materialu.
Widzialem rozne materialy na temat Smolenska, ale ten mi najbardziej przypadl do gustu. Goraco polecam.

https://www.youtube.com/embed/...

Poczatek troszke moze irytowac, ale obejrzyjcie cierpliwie.
Pozdrawiam.

Niestety, film jest pełen błędów, ale warte uwagi są dwa główne:
1. Wiadomo, że Tu-154M leciał wysoko nad drzewami i rozpadł się w powietrzu od wybuchów, a tutaj gadają o jakichś "ścinanych zaroślach", na filmie wszędzie pełno gałęzi - co to ma być? To są kłamstwa dawno zdemaskowane przez naukowców z komisji Ministra Maciarawicza.
2. Wielu "świadków" twierdzi, że słyszeli jeden słaby wybuch albo w ogóle nie było wybuchu, tylko "kula ognia" po upadku samolotu. Wiadomo, była gęsta mgła tłumiąca. Ale ponad wszelką wątpliwość udowodniono na podstawie zapisu rejestratora parametrów lotu, że były co najmniej 3 wybuchy i to wysoko w powietrzu, nad drzewami! Takich wybuchów nie można wytłumić co znowu demaskuje kłamstwa tzw. "świadków". Oni twierdzą też, że znajdowali się w bezpośrednim sąsiedztwie katastrofy - kolejne kłamstwo! Słyszeliby co najmniej 3 wybuchy! I to jeszcze przed zderzeniem samolotu z ziemią. Takie fałszerstwa jest bardzo łatwo zidentyfikować.
Ten film należy wysłać Panu Ministrowi Maciarawiczowi, ale jest słaby jako jako dowód.

Hey
No i na taki komentarz liczylem. Dzieki. Wiesz, ja juz tu zauwazylem niescislosci i odmienne komentarze czy tez kazdy co innego widzial. Ja mysle ze i tak kazdy wyciagnie odpowiednie wnioski. Wyobraz sobie ze bylem nieco zawiedziony, co to nikt nie skomentowal i nie zajrzal na film? A tu sparawdzam i masz. Pozdrawiam :)

Tylko idiota albo agent mógł ustalić termin takiej konferencji na akurat 10-go kwietnia, w siódmą rocznicę zamachu smoleńskiego. I to na dodatek, na godziny popołudniowe, aż brak mi słów!

lepszy byłby 22 lipca czy 1 lub 9 maja?

Każdy inny, ale nie ten!

Mamy doskonały kontrwywiad. Daliśmy radę zorganizować szczyt NATO, damy radę zorganizować i małą konferencję.

Nie chodzi mi o kwestie bezpieczeństwa, a o organizacyjne, a nawet wizerunkowe. W tym czasie wielu ludzi nie będzie mogło śledzić tej konferencji, bo w tym czasie będą np. na uroczystościach smoleńskich lub oglądało je w TV.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl