niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

​Sędzia od pendrive’ów z zarzutami

Dodano: 03.04.2017 [22:38]
​Sędzia od pendrive’ów z zarzutami - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Sędzia Robert Wróblewski ma zarzuty dyscyplinarne ws. kradzieży sprzętu elektronicznego. Poinformował o tym sędziowski rzecznik dyscyplinarny Marek Hibner.

Hibner powiedział, że wszczął postępowanie dyscyplinarne, po wcześniejszym postępowaniu wyjaśniającym, i postawił sędziemu zarzuty. Wróblewski może złożyć wyjaśnienia w tym postępowaniu.

Postępowanie dyscyplinarne może się zakończyć wnioskiem rzecznika do sądu dyscyplinarnego o ukaranie sędziego. Najostrzejszą karą dyscyplinarną jest wydalenie z zawodu, najłagodniejszą – upomnienie. Procesy dyscyplinarne sędziów są jawne.

6 lutego ochrona marketu we Wrocławiu zatrzymała sędziego Wróblewskiego poza linią kas. Znaleziono u niego nieopłacone – a warte ponad 2,4 tys. zł – dwa głośniki, słuchawki, dwie karty pamięci oraz 13 pendrive’ów – z których usunięto zabezpieczenia elektroniczne. Zatrzymany twierdził, że przedmioty te kupił wcześniej, ale nie okazał dowodu zapłaty. Tłumaczył, że te rzeczy wniósł, bo „nie było nikogo przy wejściu, by to zgłosić” – czemu zaprzeczyli świadkowie z marketu.

Dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga zawieszenia sędziego Roberta Wróblewskiego 

– tak Sąd Apelacyjny w Warszawie uzasadniał pod koniec lutego decyzję o zawieszeniu go do 31 maja br. Według SA, czas ten pozwoli na przeprowadzenie postępowania dyscyplinarnego oraz śledztwa.

Niezależnie od czynności rzecznika, śledztwo ws. kradzieży prowadzi Prokuratura Krajowa. Sędziego nie można przesłuchać w śledztwie jako podejrzanego przed prawomocnym uchyleniem mu immunitetu sędziowskiego przez sędziowski sąd dyscyplinarny. Dla tego, „kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą”, Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Obniżenie wynagrodzenie sędziemu jest możliwe dopiero po formalnym wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec niego. Decyzję taką podejmuje sędziowski sąd dyscyplinarny.

W naszym interesie jest, by trzecią władzę reprezentowali ludzie uczciwi i krystaliczni 

– mówił w lutym minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy sędziego z Wrocławia. 

To jest bardzo przykra sytuacja, kolejna niestety w polskim sądownictwie, kiedy bardzo prominentny przedstawiciel sędziów w Polsce jest zatrzymywany w okolicznościach, które nasuwają bardzo poważne podejrzenia, że mogą być związane z popełnieniem typowego kryminalnego przestępstwa 

– dodał.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ile spraw tego sędziego zostanie przedawnionych? Sowiecko-żydowska mafia w ten sposób zarabia krocie? Czy na tym pendrejwie zarobił kilkaset tysięcy? Co za problem sprawdzić kto skorzysta na odsunięciu go od spraw?

Nie rozumiem tego postępowania. Sędzia został zatrzymany na GORĄCYM UCZYNKU! A tu zabawa z immunitetem.

1.8
1.15

Nie ma znaczenia, jakie ludzie sobie ustanowią prawo, czy ono będzie
działać wstecz, czy nie.

SPRAWIEDLIWOŚĆ NIE PODLEGA ŚMIERCI.

Ona uczy, że gdy "Istoty Najwyższe" (w tym przede wszystkim prawnicy) zapominają o SPRAWIEDLIWOŚCI, o tym, że PRAWO MUSI
tylko i wyłącznie jej służyć, mogą skończyć jak m.in. ten prawnik :

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Otóż niedorozwój moralny bierze się w prostej linii również
z niedorozwoju moralnego ale także intelektualnego
i umysłowego :

https://www.youtube.com/watch?...

Roman Dmowski : " ... (..) patriotyzm – to nie system filozoficzny, który ludzie równego poziomu umysłowego i moralnego przyjmują lub odrzucają: to stosunek moralny jednostki do społeczeństwa: uznanie go jest koniecznością na pewnym stopniu rozwoju moralnego, a odrzucenie świadczy o moralnej niedojrzałości lub upadku. W zwykłych warunkach naród wytwarza siłę w postaci organizacji państwowej, narzucającą obowiązki obywatelskie tym, którzy dobrowolnie ich uznać nie chcą; my tej siły nie posiadamy i dlatego tak często spotykamy się u siebie z jawnym wypowiadaniem służby ojczyźnie; ale dlatego tym bardziej dążyć musimy do wytworzenia siły moralnej, dość wielkiej by mogła wywierać skuteczny przymus. "

Więcej mądrości Dmowskiego ?

V

http://www.nacjonalista.pl/201...

Nie użył broni, na nikogo nie napadł, nie pobił, nie opluł ha ha ha ha

Pier...ony złodziej.

Mam nadzieję, że usunięcie sędziego będzie się wiązało z utratą wszystkich przywilejów emerytalnych dotyczących sędziów.

Jeżeli ktoś jest złodziejem to zostanie nim do końca życia żadna kara go nie odstraszy.Ciekawy jestem ile lat ten proceder trwał dopóki go nie przyłapano.Wywalić na zbity pysk z zawodu.

Franek oni sobie takie ustawy porobili imunitety ,itp. Bo to swiete krowy byly i nietykalne .

Jako Obywatelka RP nie biorę pod uwagę innej decyzji, jak wydalenie z zawodu.
Innej decyzji nie może być!!!

Wyrok -i w tej sprawie pokaza czy "rak" juz zzarl
ten chory organ w naszym panstwie ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl