niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Minister Macierewicz: Siła narodu polskiego jest niepokonana

Dodano: 20.03.2017 [22:04]
​Minister Macierewicz: Siła narodu polskiego jest niepokonana - niezalezna.pl
foto: ppor. Robert Suchy (CO MON)
– Ci, którzy zginęli w tym lesie byli członkami polskiej elity, która została skazana przez okupantów niemieckich na likwidację. Tak, jak naród polski został skazany na likwidację przez dwóch sojuszników, którzy zawarli pakt Ribbentrop-Mołotow. Ale siła tego narodu jest niepokonana. Dążenie tego narodu do samodzielnego bytu i wielkości jest niepokonane – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości organizowanych w rocznicę Zbrodni Zgierskiej.

W poniedziałek szef MON Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystościach organizowanych z okazji 75. rocznicy Zbrodni Zgierskiej, które odbyły się w Lesie Lućmierskim.

Ten las to kolejny las ludobójstwa na narodzie polskim – świadczący o polskim dramacie, ale przede wszystkim świadczący o polskiej sile przetrwania. Sile walki o własną niepodległość. Sile walki o dążeniu do obudowy państwa polskiego, sile walki o samodzielność, godność i wielkość narodu polskiego 

– mówił podczas uroczystości minister Macierewicz.


fot. ppor. Robert Suchy (CO MON)

Dzisiaj składamy ofiarom tamtej zbrodni hołd na cmentarzu przekształconym z dołów śmierci, w które byli wrzucani, które miały być też dołami zapomnienia. Ilu ich było? Tutaj mówimy o stu osobach. Słyszeliśmy, że zidentyfikowano co najmniej  dwa tysiące ofiar tego ludobójstwa. Inne dane mówią, że można się w Lesie Lućmierskim doszukiwać nawet kilkudziesięciu tysięcy ofiar bestialstwa niemieckiego z tamtego czasu 

– mówił szef MON. 

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz Zgierza i Łodzi, młodzież, harcerze, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz członkowie rodzin pomordowanych.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tym się zajmuje szef MON-u?

Miedzy innymi rowniez i tym .... pamiecia po bohaterskich polskich zolnierzach !!!!

Jednego jestem jednak pewien, ze nie jest Łotrem jak TY !!

OJPD !!!!

ENDE

Zamiast ciągle składać wieńce i drapać rany, powiedz pan kiedy w końcu będą śmigłowce i kiedy odzyskamy wrak. Zegar wyborczy tyka.

Hej dżej dżej a odpowiedz sobie (mnie nie musisz bo znam) co przez całą kadencję w sprawie wraku zrobili twoi PO-je...ni kumple. Bo że nakradli i naoszukiwali naród to wiem doskonale. A ja też (skoro pytasz)ci odpowiem KIEDY? Otóż wtedy gdy twoje gnidy i inne PO-kraczne wszarze przestaną donosić na Polskę i Polaków zarówno na wschód jak i na zachód.

Swoja wypowiedzia tutaj przyznales sie do podkladania w Polsce marksistowsko-kulturowych min, z opoznionym zaplonem !!!!

Takie cos, to nazywa sie terroryzmem medialno-kulturowym !!!!

Swołocz :o(

ENDE

Gościu - ale może jakiś argument poza wyzwiskami? Owszem, hołd jest ważny, patriotyczne gesty i słowa również, ale w ustach min. Macierewicza brzmi to trochę jak ironia. Uciekają mu masowo doświadczeni dowódcy (wojsko jest apolityczne - ew. przynależność do PZPR to tylko fanaberia tamtych rządów), a wyszkolenie nowych wymaga czasu. Skoro więc nie może nic powiedzieć o sile armii, to mówi o sile narodu. Jak to się wyczerpie to już tylko o sile woli będzie mógł mówić.

generałów to za czasów PRL szkolili w Moskwie 2 lata
a ty gościu trenuj zmysły i silną wolę

i dawaj kałachy. Kałach w każdym domu. Wraz z amunicją. Kursy strzeleckie. Dla wszystkich. Najpierw strzelamy, potem gadamy.

Ty chcesz "kałacha" i ja też chcę mieć pod ręka "kałacha", tylko tak naprawdę, ilu nas jest. Ilu jest tych, co widzą szerzej i dalej niż mentalnie wykastrowana tłuszcza, pragnąca bezpieczeństwa i spokoju i nie robiąca niczego, aby bezpieczeństwo i spokój sobie zapewnić. Macierewicz robi to, na co mu pozwalają polityczni "przyjaciele". Wiąże nasze bezpieczeństwo z USA i NATO. W tym samym czasie, politycy w PiS( taki Morawiecki), zaczynają kokietować chinoli i wzmacniają pozycje Polski, sprzedając im nasze obligacje.
Chińczycy otworzyli wór złota, i olśnieni głupcy stracili zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. Jak już tym kruszcem, napełnią kieszenie to się przekonają, że mają górę pirytu, ale nie mają już ojczyzny. Widać wyraźnie, jak na dłoni, że świat zwariował. W USA ludzie zaczynają to dostrzegać. My zaś będziemy reformować niemiecką UE i budować "jedwabny szlak" dla chińskich towarów, zamiast inwestować w nasz przemysł, przetwórstwo i podźwignąć nasze rolnictwo. Wracając do tematu , jak będzie w reku broń i amunicja to strzelnice powstaną samo przez się. Kapitał okazji nie przepuści i na strzelnicach, będzie się nabierać doświadczenia i wprawy w obchodzeniu się "kałachem".
Ale jeżeli to nastąpi , to nie przypuszczam ,że nastąpi szybko, opór będzie duży.

Panie "sęp" ...nie wiem co inni sądzą o Pana odważnym wpisie ale ja z Panem się zgadzam. Pan Macierewicz robi wszystko na co pozwalają mu przepisy i "układy" aby zapewnić bezpieczeństwo naszej Ojczyźnie. I w tym względzie zasługuje na uznanie i rzeczową współpracę z Prezydentem, zwierzchnikiem sił zbrojnych RP.
Co do geniuszu Pana Morawieckiego też mam pewne obiekcje. Jego poprzednicy wyprowadzili polski przemysł na manowce zachodnie i boję się aby to co zostało i budowuje się nie zostało wyprowadzone na manowce dalekowschodnie.
Ta innowacyjność to pokusa błyskotliwego wzrostu PKB która może doprowadzić jedynie do zmiany kierunku wyprowadzania zysków z nowych inwestycji których nie będziemy właścicielami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl