niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Tego dnia nikt nie zginął w wypadkach

Dodano: 20.03.2017 [20:35]
Tego dnia nikt nie zginął w wypadkach - niezalezna.pl
foto: policja.pl
W niedzielę (19.marca) odnotowano 39 wypadków drogowych, w których 53 osoby zostały ranne. Co jednak najważniejsze - nikt nie zginął!

"To rzadkie dni na polskich drogach kiedy nie odnotowano ofiary śmiertelnej wypadku drogowego. Dlatego zawsze warto zauważyć tak ważną okoliczność" - tłumaczy Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W 2016 roku w Polsce w 33 664 wypadkach drogowych śmierć poniosło 3 026 osób, a 40 766 zostało rannych. Ryzyko utraty życia na polskich drogach jest dwukrotnie większe niż wynosi średnia europejska, a ponad trzykrotnie większe niż u liderów bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli w Holandii, Wielkiej Brytanii czy Szwecji.

"Tym bardziej taki dzień jak miniona niedziela – będący dniem bez ofiar śmiertelnych, dowodzi, że możliwe jest ograniczenie liczby zabitych w wypadkach drogowych. Na pewno kluczową rolę odgrywa tu postawa kierowców. Agresywna jazda, niezgodna z przepisami prawa ma przecież ogromny wpływ na liczbę zdarzeń i ich skutki. Natomiast gdy emocje za kierownicą są zastępowane zdrowym rozsądkiem niebezpieczeństwo maleje. Nie bez znaczenia pozostaje też stan dróg i stan techniczny pojazdów" - podkreśla policja

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W NORWEGI GINIE PARE OSÓB ROCZNIE. (...) [Komentarze pisane wielkimi literami nie są publikowane. JJC]

19 marca to Dzień św. Józefa...patrzmy na znaki.

Każdy dzień w kalendarzu, powtarzam - KAŻDY DZIEŃ ma swojego świętego, którego w tym dniu wspominamy.
Zatem dzień, w którym dla odmiany zginęłoby najwięcej ofiar miałby być znakiem, że święty będący jego patronem akurat się nie popisał? A może, wręcz przeciwnie - nie tyle "zawiódł", co niecnie spowodował?
No, pójdźmy dalej tym tropem. Co roku, jak wiadomo ze statystyk i telewizji(*), najwięcej ofiar wypadków zdarza się w dniu 1 listopada. W kalendarzu liturgicznym - Dzień Wszystkich Świętych. No i wszystko jasne. Tzw. Święci to krwiożercze bestie ;-)
No i co? Czyż moja logika nie równa arystotelesowej? (tak zapytał młodego Reinmara de Bielau przeor klasztoru karmelitów w Strzegomiu i jednocześnie więzienia dla "księży zdrożnych")

(*) statystyka i telewizja mają ze sobą bardzo wiele wspólnego - w powiedzeniu, że "są trzy rodzaje kłamstwa - kłamstwo, bezczelne kłamstwo i statystyka" ta ostatnio śmiało mogłaby być zastąpiona telewizją.

To wina tuSSka

Jaka wina ? To może być tylko zasługą tuSSka !!!! I winą PiS-u i Kaczyńskiego !!!! 8 lat powtarzania nie wystarczyło Ci, abyś te podstawowe FAKTY (uahahaha, fakty !!) zapamiętał ?!?!?!?!

Szanowny Panie TfuFałszEn | .
Zasługą TuSSka jest to że jego już tu nie ma.
za swoje zasługi na rzecz Niemiec w P0lsce dostał intratny stołek w Brukseli.

No wiesz, Jacek, ale żeby takie JAJA wziąć serio......

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl