niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Sclavinia

Dodano: 20.03.2017 [20:04]
Sclavinia - niezalezna.pl
foto: GP
Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, dokonany niemiecką ręką, to znak pogardy dla naszego państwa.

15 marca roku 1000 zakończył się Zjazd Gnieźnieński. Spotkanie Ottona III i Bolesława Chrobrego odbyło się podczas pielgrzymki młodziutkiego cesarza do grobu św. Wojciecha. Miało niezwykły wizjonerski wymiar i znaczenie. Otton III niejako „koronował” polskiego księcia, nakładając mu na głowę cesarski diadem i wręczając włócznię św. Maurycego. Najważniejsze jednak było zaproszenie Polaka i jego państwa do współtworzenia nowego porządku europejskiego, udziału w Europie czterech dziedzictw i ojczyzn kulturowych – Germanii, Italii, Galii i Sclavinii (Słowiańszczyzny).

Wizja zachodniego świata skupionego wokół cesarskiej władzy była nowoczesna – nie czyniła z zapraszanego Bolesława biernego podmiotu, obiektu podboju, lecz pełnoprawnego partnera. Otto umarł młodo i wraz z nim do grobu odszedł ten piękny pomysł. A Polska wyrosła na jedno z największych, najważniejszych państw europejskich, realizując ideę budowania Europy nowoczesnej, opartej na fundamencie ewangelicznych wartości, choćby przez takie dzieła jak unia z Litwą. Natomiast Niemcy szybko zapomniały o myśli Ottona i żadnego partnerstwa nie szukały – chyba że wśród silnych państw, takich jak Rosja, z którymi można było zabierać wolność innym.

Wybór Donalda Tuska na szefa Komisji Europejskiej, odtrąbiony tryumfalnie przez polską opozycję i pokazywany jako „sukces”, jest wyborem smutnym. Smutnym, bo dokonanym niemiecką ręką. To znak pogardy dla naszego państwa.

W dawnej ottonowej wizji „równych prędkości” Sclavinia była jednym z czterech filarów Europy. Jednak samo słowo można odczytać niejako na dwa sposoby. Jednym jest „Słowiańszczyzna”, kraj zamieszkany przez Słowian. Drugi wiąże się z łacińskim znaczeniem słowa „sclavus”, które oznaczało niewolnika. Najwyraźniej w roku 1000 niemiecki władca rozumiał słowo Sclavinia jako ojczyznę Słowian. Obecnie wygląda na to, że Niemcy widzą Sclavinię jako „kraj niewolników”.


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Co chwila ktoś przywołuje Ottona III i za chwilę ujżę go w mojej lodówce. Skończmy z tym sentymentalizmem na którym niczego nie da się zbudować. Tak odległe w czasie i realiach wydarzenia nie mają dziś większego znaczenia jak jedynie poznawcze. Budowa państwa musi się odbywać w oparciu o znajomość twardych realiów tego świata, znajomości wizji którą zaszczepia rodzina i szkoła, historii najnowszej oraz tradycji rozumianej jako obowiązek patriotyczny. Reszta to pragmatyczne i zimne kalkulacje ujęte w karby tego co nam jako narodowi i państwu się zwyczajnie opłaca. Wtedy widać że wszelkie próby nawiązania do zamierzchłej historii nie mają sensu. Dzisiejszy kościół ma obowiązek pilnować by Polacy w swej większości nie dawali się mamić czczymi obietnicami i wskazywał stale kierunek rozwoju człowieka.

Naczelnym zadaniem Zboru Mesjasza jest bycie swiatloscia dla swiata, latarnia i drogowskazem dla szukjajacych Drogi i ma wskazywac na Mesjasza jako jedynego Zbawiciela. Zbor Mesjasza ma oczekiwac Jego przyjscia! Tylko tyle i az tyle. Nie ma mowy o wyznaczaniu kierunkow rozowju czlowieka. To chyba sam na poczekaniu wymysliles?

Tomasz Łysiak. Człowiek, który zaprzeczył opinii na temat faktycznego dokonania przez "Łupaszkę" akcji odwetowych na ludności cywilnej, wydanej przez IPN za urzędowania śp prezesa Kurtyki. Fajne macie autorytety. Jeden - tragicznie zmarł, stał za prawdą. Drugi - nie podjął w życiu żadnego ryzyka a dziś przeczy temu, co mówił pierwszy. Gratuluję wyboru.

Święciany, Łyntupy, 1942 rok, od 400 do 1200 Polaków policjanci litewscy zabili, w Ponarach od 2 do 20 tysięcy.

To zastanawiające, że ci masowi mordercy, zamiast z pokorą, i pochyloną głową iść w pielgrzymce pokutnej, i wszystkich dookoła przepraszać, drą ryja i Polaków wyzywają od faszystów i morderców, choć Polacy robili to, co każdy zdrowy na ciele i umyśle mężczyzna zrobiłby na ich miejscu. Chronili swoje rodziny najlepiej jak umieli.
Też bym tak zrobił jak oni, walczyłbym z takimi i odwet przeprowadzał na mężczyznach, bez kobiet i dzieci, chyba że do mnie strzelają.
Drażni mnie układność niektórych portali w tym temacie. Że były wzajemne walki, że "cywile" na siebie napadali, że zginęło po obydwu stronach w 1944 ponad sto osób. Ale ile osób po jednej, a ile po drugiej. I kto. Po jednej mniejszość, dorosłe chłopy, po drugiej większość kobiety i dzieci. (Podobna propaganda jak na Ukrainie. We wzajemnych walkach zginęło kilkaset tysięcy ludzi.) Piszcie poprawnie. Polacy cywile byli wyrzynani przez formacje "mundurowe", a sami zabijali zbrojnych obojga płci. Nie wyrzynali niewinnych i bezbronnych wiosek, które im nie zawiniły.

Oddział 5 Brygady Wileńskiej (Łupaszki) wpadł na policjantów litewskich. Wywiązała się strzelanina, w której zginęło 4 policjantów litewskich i jeden żołnierz AK. Policjanci, w zemście zabili w Glinciszkach 39 cywilnych osób Polaków, wyłącznie kobiety, dzieci i starców, gdyż mężczyźni byli w pracy. Było to 20.06..44 roku. W akcji odwetowej na policjantach litewskich zaatakowano wieś Dubinki. Było to 23.06.44 roku. Był tam ufortyfikowany dwór tejże policji. Zabito łącznie 27 osób, w tym policjantów, kobiety i dzieci.

Ponieważ był to odosobniony wypadek, wzburzenie żołnierzy AK można uzasadnić bestialstwem policji litewskiej. A także zasadą, że za jednego policjanta ginie 10 Polaków. Osób cywilnych po stronie litewskiej zginęło dużo mniej niż po polskiej.
Gdyby stosować zasadę litewską, winno zginąć 400 osób cywilnych, nie licząc policjantów.
Jeden Polak umiał po litewsku i go puszczono. Nie była to łaska Litwinów. Bo by zabili 40 osób w Glinciszkach.
Nie wiem jaki wypadek masz na myśli, wszystkich nie znam, ale jeśli ten, to Polacy byli nazbyt miłosierni i kara odjęcia czci się nie należy. Prędzej tych Litwinów należy czci pozbawić.
Należy wobec wrogów stosować zasadę jaką oni sami używają.
Wtedy będzie równowaga. Jeśli mniej im zabijesz i wyłącznie mężczyzn z bronią w ręku, to będziesz aniołem.

"ludność cywilna" też może być wrogiem. I była. A kto po tylu latach cierpień zadanych Polakom chciał się bawić we wspieranie sowietów, ukraińców, czy własnych komunistów; denuncjował, czynnie im pomagał, lub szkodził NAM, zasłużył żeby go rozwalić. Czy to trudna nauka?

"ludność cywilna" też może być wrogiem" - dziękuję za tą pogrążającą opinię, godną Mao Tse Tunga czy innego ludobójcy.

Oczywiście, że ludność cywilna może być wrogiem :D Dlatego można wtedy zabijać starców, kobiety, i dzieci. Tak jak to właśnie zrobił 'Łupaszka'. Bo oni wszyscy popierali wroga, nawet niemowlęta. Jak to się mawia: dokonałeś samozaorania. Dziękuję że tak barwnie zilustrowałeś mój komentarz swoim przykładem. gdby istniała jakaś sprawiedliwość na tym świecie, to urodziłbyś się jako dziecko we wsi, która właśnie ma paść ofiarą odwetu. Dziecko zabite, matka z rozrąbaną głową. Na szczęście dla ciebie, świat nie jest sprawiedliwy, więc masz okazję zamiast tego, pomądrzyć się na forum o tym, że wolno zabijać cywilów. Gratuluję tego, jak wykorzystujesz okazję daną ci przez los.

taka ludność cywilna i wroga stworzyli Niemcy pod obozami typu kolonia niemiecka gdzie uciekinier z obozu typu np Treblinka szukajac po wsi schronienia wpadal na niemieckiego bauera albo lewackiego Polaka ktory tak sie z Niemcami dogadal ze wycinali prawych patriotycznych mieszkancow by po wkroczeniu ruskich latwiej bylo puste nieruchomosci zajmowac przez takich zaprzyjaznionych lewackich chlopow ktorym sie sspieszylo zostac wlascicielami ziemskimi. Za PO mogli to wszystko sprzedac a ustawy reprywatyzacyjnej dla spadkobiercow przedwojennych wlascicieli nie ma tylko gangi 130 latków którym się wydaje nieruchomosci.

te kolonie z dziesiatkowane ale wielu Niemcow w żeniło sie w Polki i pilnuja tajemnic i sa niby takimi Polakami jak ryzy zlamas powiazani ukladami z ubekami.

Sam Jaruzelski ożenił sie z Niemką i jeżdzil pić wódke z tymi chlopami spod obozu bo to pas prosty i szybki z Rembertowa a te chlopy byly kryte przez komune wiec swoje walki w okolicy robiły i wiele sławnych czerwonym wieprzy tam mieszka z nimi.

no a dzięki ożenkowi z Polkami dostali od ludowej władzy ziemie i to niemało a pilnowali w czasie wojny by prawakow Niemcy wyłapali a teraz moga sobie ziemie sprzedac stawiaja ladne domy pilnuja by ziomki mialy gdzie wrócić a ich dzieci dbaja by rodowici spadkobiercy nic nie odzyskali to oni maja ukladu ze starym PRL od Jaruzela i obecnie ze starym SLD i obecnymi urzednikami naszej Walcowej.

np Niemcy wymordowali prawie cala rodzine patriotów a zostawili jedna czarna lewą owce z tej rodziny spod tego obozu ktora zostala po wojnie jak cudownie uratowana ofiara marszalkiem sejmu a teraz jej rodzina jest tam ustawiona w okolicy i pilnuje jednej G..prawdy i dba o ziemie ktora dostali od komuny i po rodzinie wymordowanej przez Niemcow

Fascynujące. Koleś pisze, że wolno zabijać cywilów i dzieci, a wy se dyskutujecie o Jaruzelu. Jesteście autystyczni. Gromadka czytelników godna Autora swoją drogą.

@ glos odrebny: musisz sie jeszcze podszkolic w trollowaniu u swoich autorytetow.

Przestańmy już z tym Ottonem, łaskawie uznał wolnych ludzi z państwa Polan. Nie znamy historii pierwszego tysiąclecia. Ale wygląda na to , że nasi przodkowie w tym tysiącleciu byli wolni. Nie potrzebowali do szczęścia Ottonów. Zresztą wtedy Słowianie zajmowali ziemie enerdówka.

W Niemczech niech sobie plany snują. I snują znowu plany ekspansji. Właśnie następny wódz grozi palcem niepokornym krajom jak Polska z pozycji swojej socjalistycznej patrii. Dosłownie. Lepiej zabezpieczmy się od tego niebezpieczeństwa wyciągając wnioski z historii. Nie kupujcie ich towarów i gazet.

Czy naprawde pan uwaza, ze dla pani kanclerz idee Ottona III mialy jakiekolwiek znaczenie, gdy forsowala przedluzenie kadencji Tuska-lobuzka na przewodniczacego Rady Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego? Polityka to gra interesow i realizacja tego, co mozliwe. A zatem jezeli rzad Rzeczypospolitej jest slaby i nie ma atutow w rece, to Merkel wchodzi bezceremonialnie w ta przestrzen. A po co mialaby liczyc sie z pozorami demokracji, zglaszaniem jakis kandydatow, wysluchiwaniem ich programow, skoro moze w sposob szybki i nieskomplikowany osiagnac to, co chce?

Za pozno o jakies 400 lat na wylewanie zalow, ze nikt nie chce budowac Europy rownych predkosci. Kosciol rzymski - dzis ogromne imperium medialne i najwiekszy posiadacz ziemski we wspolczesnej Polsce - za posrednictzwem zakonu jezuitow, poslugujacym sie klamstwem, intryga i oszczerstwem dla obrony katolicyzmu, doprowadzil do banicji 10 tysiecy arian polskich w roku 1660.

Malo kto wie, ze juz w roku 1564 powstal projekt banicji arian polskich, autorstwa ministrow kalwinskich. Wowczas jednak wyrachowany katolicki biskup, Hozjusz zablokowal ten tzw. edykt parczewski, liczac na to, ze obecnosc braci polskich-chrystian w lonie polskiej Reformacji skutecznie zablokuje jej rozkwit na skutek wewnatrzdenominacyjnych rozgrywek - Polacy byli i sa nadal habniebnie oszukiwani przez watykanskich pseudoapostolow. A sztuka ta udaje sie poniewaz przecietny Polak jest zbyt leniwy, aby zadac sobie trud samodzielnego studiowania Biblii oraz historii. Wielu nie splamilo sie przeczytaniem chociazby gazety ...

Liczba 10 tysiecy moze komus wydawac sie niewielka. Niestety, to byla elita intelektulana i duchowa tamtego spoleczenstwa, wsrod niej niemalo osob solidnie wyksztalconych, takze sposrod szlachty herbowej, co w obronie Rzeczypospolitej nie szczedzila krwi. Chrystianski ruch braci polskich w okresie 100 lat wydal ponad 500 traktatow tlumaczonych na wszystkie jezyki europejskie silami ponad 50 markowych, arianskich tworcow. Tylko nienawisc, jaka otoczyli braci polskich jezuici, sprawil, ze po dzis dzien niewielu Polakow zdaje sobie sprawe, jak bylo naprawde, i jak wiele Polska stracila.

Ktoś rozpuszcza banialuki.
W słowniku polsko-łacińskim zapisane jest:

niewolnik - servus
niewolnicy - servos

Słowianie - Sclavis

Krotko i zwiezle.
Wniosek.
Nalezy zniszczyc panstwo niemieckie,i uniemozliwic ciagle niszczenie pokoju przez to plemie barbarzyncow i mordercow.

Kukiz startował z KW Bezpartyjni Samorządowcy. Twórcą tego komitetu i szefem jest Robert Raczyński, lubiński baron powiązany z Grzegorzem Schetyną i Rafałem Dutkiewiczem? Wskazywałes ze Kukiz bedzie lepszym prezydentem Polski od prawaka z PiS. Nie doradzaj juz wiecej prowokatorze bo rozmowa z toba jest jak z Bolkiem albo z Grabcem.

Celem agresorów jest przede wszystkim grabież, rabunek bogactwa
innym.

Ludzie bez umiaru umiłowali przyjemność, posiadanie wpływu, prestiż i władzę, jednym słowem, bogactwo. Jednocześnie pcha ich przemożna siła, żeby mieć te wszystkie rzeczy kosztem innych. Jednak tych innych, czyli społeczność, popycha nie mniejsza skłonność do ochrony tego, co zdobyli, zakładając, że potrafią i że wiedzą jak.

Grabież, która odgrywa tak wielką rolę w sprawach tego świata posługuje się tylko dwoma instrumentami : siłą i fałszem oraz dwoma ograniczeniami : odwagą i wiedzą. Dzieje ludzkości pełne są przykładów siły zastosowanej w celu grabieży. Nakreślić jej historię to znaczy odtworzyć prawie całą historię wszystkich ludów: Asyryjczyków, Babilończyków, Medów, Persów, Egipcjan, Greków, Rzymian, Gotów, Franków, Hunów, Turków, Arabów, Mongołów, Tatarów, nie licząc Hiszpanów w Ameryce, Anglików w Indiach, Francuzów i Belgów w Afryce, Rosjan w Azji itd. itd.
Pośród narodów cywilizowanych ludzie tworzący bogactwo są przynajmniej tak liczni i wystarczająco silni, żeby je obronić. Czy to znaczy, że oni nie są już ograbiani ? Bynajmniej, są tak samo ograbiani jak inni, a ponadto ograbiają się wzajemnie. Jedyna różnica polega na tym, że zmienił się instrument grabieży. Już nie ograbia się społeczeństwa z bogactwa przy użyciu siły, ale za pomocą fałszu.

Żeby okraść społeczeństwo, trzeba je koniecznie oszukać. Z kolei oszukać społeczeństwo oznacza przekonać je, że okrada się je dla jego własnego dobra. Skłonić je do przyjęcia, w zamian za jego własność, usług, które są fikcyjne, a nawet gorsze. Taki jest cel sofistyki.

Grabieżcy stosują się do prawa Malthusa : mnożą się, jeśli tylko znajdą pożywienie, a pożywieniem niegodziwców jest łatwowierność ludzi naiwnych. Rządzenie to takie przyjemne zajęcie, że każdy chce brać w nim udział. I tak demagodzy nie przestają mówić narodowi : „ Jesteśmy świadomi waszych cierpień i ubolewamy nad nimi. Wszystko byłoby inaczej, gdybyśmy sprawowali władzę.”

I tak się dzieje, dopóki naród nie nauczy się rozpoznawać i bronić swoich prawdziwych interesów. Zawsze więc dochodzimy do tego samego wniosku : jedynym lekarstwem jest stałe oświecanie opinii publicznej.

Krotko mowiac, spoleczenstwo musi odbudowac elity bo tylko one sa zdolne definiowac kierunki polityki wewnetrznej i zagranicznej.

W obecnej sytuacji, model jaki wybral dla Rzeczypospolitej pan Kaczynski nie jest modelem, ktory zapewni Polsce dynamike rozwoju. To model scentralizowany, scisle kontrolowany. Nie ma w nim wspolgry roznorodnosci, ktora - jak wskazuja na to badania nad zlozonoscia zachowan spolecznych - jest jedynym gwarantem rozwoju!

Polska - jak w niomal kazdym poscie na to wskazuje - opetana zabojczym demonem oglupiajacego katolicyzmu - religii bez Glowy i bez fundamentow - utracila zdolnosci do czerpania korzysci ze wspolistnienia roznorodnosci narodowosciowych i religijnych okolo 400 lat temu!

A wspólnotę narodową nazwij bandą nacjonalistów. Polacy wybrali PIS bo chcą wolnej Polski, zagłosowali przeciw koniunkturalistom, sprzedawczykom, oportunistom i zwykłym złodziejom. Polowa aktywnych Polaków z musu wyjechała na saksy a Polakom kazano uczyć się języków. Religia obok języka buduje wspólnotę a wspólnota daje siłę bo świat dookoła jest okrutny.
Nie wiem o jaki rozwój Ci chodzi ale jakikolwiek by on nie był warunkiem jego zaistnienia jest suwerenność i względne bezpieczeństwo, jak chcesz tego szukać w różnorodności to może wyprowadź się do (np) Francji... gdzie masz MEGAmulti-religijność i zsekularyzowane państwo, i elity. Tam masz warunki do rozwoju. Adieu!

Niestety, ta wypowiedz jest tylko dowodem slepoty duchowej i umyslowej. Kosciol rzymski - jak sama nazwa wskazuje - nie byl i nie jest kosciolem polskim. Nigdy nie bronil polskosci, a jezeli czegokolwiek bronil, to tylko i wylacznie wlasnych interesow. Co zreszta po dzien dzisiejszy widac: jest to najwiekszy koncern medialny i wlasciciel ziemski w Polsce - w kraju, w ktorym - jak zauwazasz - wielu ludzi ledwo przedzie.

Doktryna katolicka jest doktryna antymesjanistyczna, pozbawiona fundamentu Biblii. To zwykla filozoficzna kombinacja, ktora leniwych Polakow utrzymuje w stanie hipnozy i calkowitej niezdolnosci do aktywnego dzialania (co znakomicie widac na przykladzie spoldzielczosci, dla ktorej zaufanie i wspolpraca sa warunkami rozowju).

Byc moze dzieku katolicyzmowi zdolacie obronic swoj zascianek, ale potzencjalu rozwojowego w ten sposob nie powiekszycie. A wlasciwie to po co wstepowaliscie do Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego?

Szanowny Redaktorze
Proszę odczytać zawartość:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...
.
Sąsiedzi zza odry i Nysy Łużyckiej są niewdzięcznikami.
Na 'swoim wschodzie' mieli przez kilkaset lat spokój.
A gdyby go nie było - nie byłoby fug JSBacha, wierszy Goethego i Schillera i wielu innych 'zdobyczy' kultury.
Poharcowałby może u nich Tatarzyn lub Mongoł.
Ktoś ich osłaniał przed wizytami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl