niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Instrukcje z Niemiec dla dziennikarzy. Ta sprawa budzi niesmak wśród Polaków

Dodano: 20.03.2017 [19:29]
Instrukcje z Niemiec dla dziennikarzy. Ta sprawa budzi niesmak wśród Polaków - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– To nie powinno mieć miejsca. Teraz pozostaje pytanie: na ile dziennikarze faktycznie realizują to, co otrzymują w piśmie z Niemiec? A to już trzeba rozpatrywać bardziej indywidualnie. W mediach tego koncernu były wcześniej artykuły niezbyt przychylne poprzedniej władzy. Pytanie, jaka wtedy była treść listów. Sprawa ta na pewno może budzić niesmak wśród Polaków – podkreśla w rozmowie z portalem Niezalezna.pl profesor Piotr Wawrzyk.
 
Jak pan skomentuje list, który został wysłany do pracowników koncernu Ringier Axel Springer?
Z tego, co słyszałem, jest to praktyka w tej firmie, że taki list jest wysyłany cotygodniowo do pracowników. Tylko tu musimy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Co innego jest wysłać taki rodzaj instrukcji do pracownika w Niemczech, co innego do dziennikarzy w Polsce. Sytuacja ta wygląda bardzo niezręcznie i pokazuje kompletny brak wyczucia ze strony niemieckiej. W czasie, gdy jest ostry spór polityczny, do Polski zostaje wysłana instrukcja ingerująca w politykę. To nie powinno mieć miejsca. Teraz pozostaje pytanie: na ile dziennikarze faktycznie realizują to, co otrzymują w piśmie z Niemiec? A to już trzeba rozpatrywać bardziej indywidualnie. W mediach tego koncernu były wcześniej artykuły niezbyt przychylne poprzedniej władzy. Pytanie, jaka wtedy była treść listów. Sprawa ta na pewno może budzić niesmak wśród Polaków.

Czy czytelnik takich mediów, jak Onet.pl, „Newsweek”, „Fakt” może czuć się urażony i w jakieś mierze oszukany przez te media?
Przeciętny czytelnik widzi w tym momencie, że szef zagranicznego koncernu medialnego stara się sterować debatą publiczną w Polsce. Polakom, ze względu na zaszłości historyczne, bardzo źle kojarzą się tego rodzaju instrukcje z Niemiec. Widać, że prezesowi Ringier Axel Springer zabrakło wyczucia sytuacji.
 
Panie profesorze, na ile jest w Polsce potrzebna repolonizacja mediów?
Jest to niezdrowa sytuacja dla debaty publicznej w Polsce, że koncentracja prasy lokalnej jest w jednym czy dwóch rękach. Tutaj pojawia się pytanie, jak przeprowadzić taką repolonizację? Wydaje się, że najlepiej określić dopuszczalny procentowy udział w rynku dla jednego koncernu /firmy i dać na przykład rok, dwa, na dostosowanie się tym, którzy tego warunku nie spełniają. A wtedy będą mogli zrobić to na zasadach rynkowych, przenosząc prawo własności, ale na zasadach rynkowych.

Dzisiaj w „Gazecie Wyborczej” pojawił się zarzut, że media będą w rękach tylko Jarosława Kaczyńskiego. A repolonizacja ma służyć jedynie temu, żeby PiS wygrało wybory samorządowe.
Jest to zarzut w stylu deklarowanej opozycji. Skoro „Gazeta Wyborcza” krytykuje takie działanie, to powinna również skrytykować, że źle dzieje się również w Niemczech, bo tam sto procent mediów jest w rękach kapitału niemieckiego, podobnie jest we Francji. A przecież chcemy wzorować się na zachodnich rozwiązaniach.


Rozmawiała Ewelina Steczkowska.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W Gdyni znaleziono "coś" co należy do sąsiadów z za zachodniej granicy. To już prawie 78 lat mija gdy niemiecki Wehrmacht zdradziecko zaatakował Polskę,to już prawie 72 lata mija od zakończenia II wojny światowej a znalezione Panzerfausty oraz pociski artyleryjskie z tych czasów, mogą w dalszym ciągu wyrządzić krzywdy i śmierci niewinnych,przypadkowych ludzi i ciągle przypominają o agresji Niemiec na sąsiadującą z nimi Polskę. Osobiście-- to bym nie detonował tych pocisków i Panzerfausta, tylko zapakował,opisałbym czerwonym tuszem """Achtung!!!! Bomby!!!"" i wysłał je z powrotem do prawowitych właścicieli tych przedmiotów, np. do ANTY POLAKA Martina Shulca czy Makreli Angeli(aby ten drobny gest przypominał im, że były takie stworzone przez szaleńców miejsca na ziemi, jak NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY około 11 MILIONÓW LUDZI, różnej narodowości na terytorium okupowanej POLSKI jak i na własnym terytorium III Rzeszy). To tak dla przypomnienia szefostwu zagranicznego koncernu medialnego co stara się sterować debatami publicznymi w Polsce.

Gazeta Wyborcza nie jest w rekach niemieckich ani w polskich.
Jak repolonizacja mediow to wsystkich bowiem nie mozna tego robic selektywnie i Niemcy beda miec sluszne pretensje ze sa dyskryminowani.

W POLSCE--- powinno być dokładnie tyle samo niemieckich mediów, ile jest polskich w w Niemczech.(I w tedy mogłoby to być partnerstwo?!)a tak kwiczą jak świnki z głodu albo jakby je(ich) ze skóry obdzierano.

To tylko POtwierdza,że naczelni z mendi polskojęzycznych ich pieski gończe i totalne osły są bezmózgami.Ta hołota nawet nie zdaje sobie sprawy że szwaby mają ubaw widząc takich debli jak oni.Wiadomo nie od dziś że ścierwo zawsze zostaje ścierwem!!!Ci dziennikarzyny???pracujacy dal onet.pl udowadniają,że nie rozumieją że uczestniczą w pełazjący terroryźmie.Węglarczyk wnuk NKWD-owskiego zwyrodnialca powonie byyć pociągnięty do odpowiedzialności za manipulacej wywiadu,którgo udzielił Pan Wolski.Węglarczyk w programie ,,minęła dwudziesta" udowdnił,że jest POsPOlitym olszewickim sprzedajnym bśmieciem

-Polskę ale nigdzie nie uslayszlem dobrej diagnozy tego stanu rzeczy. Myślę że powodem tego jest ich zmartweinie że Polska odzyskuje szacunek i silę gospodarczą i militarną w świecie - a wedle nich -TAK NIE MIALO BYĆ ! - chcą jeszcze rzutem na taśmę zdestabulizować nasz kraj i ponownie wladzę obsadzić agentami i zdrajcami dzialającymi na szkodę naszej Ojczyzny. Ja wiem ze pokrętne świnie ubierają swój cel w ladne slowa o prędkościach,braku solidarności i chęci integracji z Unią ale to tylko slowa wytrychy bo nie mogą powiedzieć wprost że mieli dla nas inny plan :) demontarzu i marginalizacji. Ot i "tajemnica mundialu". Prosilbym polityków PiS aby chodzili na szkolenia przekazywania ludziom poglądów i kierunków dzialań oraz opini w normalny,przejrzysty sposób i zrozumialy dla zwyklych ludzi.O doborze wlaściwych osób chyba nie trzeba mówić.Powodzenia ! - ja jestem szcześliwym czlowiekiem po odzyskaniu prawdziwej niwepodleglosci :) :)

- próbują teraz nam przypiąć latkę "podejrzliwy jak Polak" aby oslabić i wydrwić naszą czujność - oni są za to czuli,taktowni i wrażliwi jak doktor Mengele.

Polaku! Miej honor! Nie wspomagaj finansowo poprzez zakup niemieckiego jadu lanego na Polskę! Bojkot - najlepsze narzędzie!

Pamiętacie bojkot empiku i znak-u za promocje grossa? Poskutkowało! Teraz też się uda!

Piszcie lepiej o tym, co robią władze z tą naganną sytuacją, pół kadencji mija, a MKiDzN z Glińskim i z RMN i Czabańskim śpią za grubą kasę,ustawy medialnej BRAK, a Teatr Powszechny w Warszawie za "Klątwę" w nagrodę dostaje wypasioną dotację. O zgrozo z tymi mediami i nieudolnym Glińskim i Czabańskim.

Sprawy by wcale nie było, gdyby durni Polacy nie kupowali niemieckich szmat, nie czytali niemieckich portali (onet, wp, pudelek, doopelek itp.).

Nie uda się tego wprowadzić w stopniu wystarczającym - chodzi o nie kupowanie prasy niemieckiej.
Znaczna większość społeczeństwa nie jest zaangażowana wystarczająco aby mogła śledzić wydarzenia i podejmować decyzję. Najlepszym przykładem oddziaływania mediów na społeczeństwo jest uznanie przez większość statystyczną gen Jaruzelskiego za bohatera-patriotę, Kiszczaka człowieka honoru, a Kuklińskiego - dzięki któremu, być może, uniknęliśmy III W.Ś. i zagłady państwa Polskiego i Polaków - za zdrajcę, "bo złamał przysięgę na sojusz Polsko - Radziecki".
Te przykłady są bardzo charakterystyczne dla naszej najnowszej historii i wymagałyby naukowego opracowania zachowań społeczności pod wpływem medialnej propagandy.

A ja piszę i piszę a swojej poczty jak nie mogę założyć na Niezależnej tak nie mogę :( Pytam DLACZEGO? Czy może mi ktoś mądry odpowiedzieć. A na onecie czy wp czy pudelku kundelku można.

Zawsze twierdziłem, że w Polsce wybory wygrywają media. Intensywna propaganda medialna przed wyborami - negatywna do "niechcianych osób" i pozytywna, ukrywająca wszelkie obciążające fakty u "chcianych osób" miały kolosalny wpływ na wynik wyborów.
Jeżeli obecnie okazuje się,że 80% mediów było i jest pod zarządem niemieckim tonie można się dziwić, że wybory, przez 20 lat miały takie wyniki i "reformy" przebiegały tak w niekorzystny sposób. Cały przemysł maszynowy, stocznie, cementownie, cukrownie zostały rozprzedane. I to w imię prawa i zgodnie z prawem.
Przez ochronę medialną wszelkiej anomalii w sądach i prokuraturze, doprowadzono do patologii spotykanej jedynie w w "kolonialnych republikach bananowych", a pojęcie praworządności nabrało znaczenia negatywnego, kabaretowego.

Dal mnie sprawa jest prosta: Nie kupować szwabskiego gówna i tyle.

Giga-zbrodniczy i giga-złodziejscy niemcy wciąż są winni Polsce 1000 Miliardów dolarów - nie licząc odsetek ! Niemcy to

naród, prymitywnych, bauerskich ćwoków pierdząch i bekających przy jedzeniu, które kiedy nie czują bata na swojej d..pie

to zmieniają się w barbarzyńskie bydło grabiące i mordujące miliony kobiet i dzieci. A potem po tchórzowsku uciekają przed

kacapską swołczą i liżą jej śmierdzącą d..ę aż do dzisiaj (tfuu!!). Pomimo tego po I-szej i po II-giej wojnie światowej,

Amerykanie każdorazowo umarzali, wrednym płaczącym niemiaszkom płacenie wielkich reparacji wojennych i jednocześnie poda-

rowywali im gigantyczną pomoc gospodarczą. Dzisiaj jest podobnie. Niemcy nie mając nad sobą bata podstępnie ograbili gospo-

darczo południe i wschód Europy. Z Polski, która szczególnie dotknięta jest szwabską, wredną zarazą musiało wyemigrować za

chlebem 3 miliony Polaków ! Do tego dochodzą ciągle nie zapłacone Polsce odszkodowania za grabież i zbrodnie niemieckie

podczas II-WŚ. Niemcy panicznie boją się tych gigantycznych odszkodowań winnych Polsce - 1000 miliardów dolarów za straty

materialne, nie licząc zaległych odszkodowań za zamordowanie 6,5 mln bezbronnych Polaków (wg. norm USA 1 mln $ za zamor-

dowaną osobę). Dlatego zmasowanie szkalują na całym świecie Polaków - patrz gebelsowskie seriale "Nazi Matki Nazi Ojcowie",

"polskie obozy koncentracyjne" perfidne przypisywanie Polakom faszyzmu itp. Wyłgują się przy tym ze swoich gigantycznych

zbrodni dokonanych na Polakach w niemieckich obozach koncentracyjnych i w masowych zbrodniach dokonywanych przez niemiec-

kie, zbrodnicze, powszechne organizacje jak wermaht, grencszuc, zelbstszuc, hitlerowska żandarmeria, eses, gestapo itp. Naród

Polski to najbardziej wymordowany i okradziony naród podczas II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów

dolarów ! co stanowiło 85 % Majątku Narodowego Polski ! Dlatego dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów

podstępnie ograbia Polskę i Europę. Polska - która gdyby nie niemiecki holokaust na niej, byłaby 60-milionowym krajem z

gospodarką na poziomie francuskiej - ma moralne prawo do patrzenia złodziejskiemu szwabstwu na łapy. I powinna zawierać

sojusze dla nowego traktatu unijnego i przeciwko szwabskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moral-

nej zapaści Europy oraz do islamistycznego potopu. Korzystne jest to, że międzynarodowa pozycja 4-rzeszy - która sprowadzi-

ła na Europę islamski terroryzm, gwałty na kobietach, gnojenia wolności słowa, dezintegrację Unii (Brexit) - spada na pysk

co daje szansę Polakom szybko przywrócić w Polsce praworządność i oczyścić ją z PO-PSL-SLD-KOD-KIKUZ-NOVO-żydokomu-

nistycznych, agenturalnych śmieci na usługach antypolskiej szwabsko-kacapskiej koalicji.

Polacy nie sa zbulerwosani tylko rzad i jego media bo tam byla krytyka
prostackiego popumlizmu i odchodzenia od wartosci europejskich jakimi sa demokracja i praworzadnosc .

Polski Rząd i Polskie Media ,czyli Polacy.
Było koryto ,była demokracja i praworządność.
Nie ma koryta ,nie ma demokracji i praworządności.
Największą europejską wartością jest dla was kasa, dla niej
oddali byście Polskę w niewolę Niemcom.

Ty lewacki DURNIU .... ze napisze wprost !!!!

Ciekawe, czym sa dla ciebie te oszołomskie rzekome "wartosci jewropejskie" :o((

Jak dla mnie Polaka .... to wartoscia europejska jest przede wszystkim Chrzescijanstwo .... bez ktorego Europa nie byłaby w stanie w ogole ZAISTNIEC, jako wcześniejsza zdziczała, wojownicza zbieranina róoznych narodów, tradycji, oraz wierzen !!!!

Puknij sie w swoj pusty historycznie łeb, a potem zastanow sie dobrze, zanim cokolwiek tutaj napiszesz jeszcze !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Czy teskni Ci sie do demokracji PO-PSL? Ta przeminela razem z wymarciem dinozaurow. A Ty dalej siedzisz w jaskini.

NIe wypowiadaj sie w imieniu obywateli polskich, .... a pisz raczej sam za siebie .... pro-niebieski lewacki opłacany pro-germanski TROLLU, z gwiazdeczkami w pustej głowie !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Kiedy portale niepolskie przestaną używać .pl?

Ciekawe jakim samochodem jeździsz. Polskim?

Czyli jakby ci dali merca albo beemke za pol ceny to wystawilbys matke, siostre, corke pod latarnie czy sam bys wypiął tylek?. Scierwo.

Samochód nie Polski, ale kieruje nim Polak.

"Telewizja Polska" moze powinna w tej oto paskudnej niemieckiej sprawie, to pogrzebac w swoich filmowych archiwach.

Nastawić sie powinni na odnalezienie filmu produkji DDR (NRD), gdzieś z konca lat 60-tych, pod tytułem oryginalnym:

"ICH AXEL CESAR SPRINGER" ... "Ja Aksel Cezar Springer"

Dla przypomnienia oraz odswierzenia polskiej pamieci ... powinni to puścić w telewizji publicznej i to koniecznie w godzinach najwiekszej ogladalności !!!!

To jest film z czasow komunizmu w DDR, ukazujacy zycie Alexa Springer'a, od poczatku jego "błyskotliwej kariery", az do czasu uzyskania przez niego statusu medialnego MAGNATA w NRF (BRD) !!!!

Wielu wspołczesnym pro-jewropejskim und pro-niemieckim krzykaczom, zamknełoby to ich parszywie ujadajace MORDY, a zapewniam was wszystkich, ze rowniez i wielu komuchom powypadałyby jeszcze dzisiaj szczeki z geby, na blaty ich własnych stołow !!!!

Pamietam doskonale tę NRD-owska produkcję filmowa jak dzisiaj, składała sie z dwoch pełnometrazowych części (Teil-1 und Teil-2).

I choć jw byłem wowczas tylko dorastajacym dzieckiem, to nijak nie moglem zakumać, jak to jest i dlaczego isnieja tuz obok siebie dwa NIENAWIDZACE SIE WZAJEMNIE panstwa niemieckie .... to "lepsze" > oraz to "gorsze" ..... :o))

A jak sie w sumie wspołczesnie okazuje, to obecnie jest to .... jeden CH_J !!!!

Tak to właśnie jest ...... ty Łotrze parszywy !!!!

:o((

OJPD !!!!

I dlatego dajesz Szwabom prawo do rozstawiania Polaków w Polsce po kątach?

Ciekawe na jaką partię głosujesz - Polską. Czy może przez finansowane przez Niemców PO lub Nowoczesną finansowaną przez Putynowską Rosję

Szanowni państwo, wprawdzie to trochę obok tematu ale też dotyczy obłudy i zakłamania Niemców. Otóż wydaje się mi, że umyka publicystom bardzo ważny wątek związany z wizytą Makreli w USA. Otóż Donald Trump jednoznacznie domagał się od Niemiec zwiększenia wydatków na NATO, bo okazuje się że Niemcy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań.
Dlaczego ta informacja jest tak ważna? Ano dlatego, że dowiadujemy się o tym w tym samym czasie gdy Merkel zarzuca Polakom egoizm i brak solidarności w sprawie tzw. uchodźców.
I co my tu mamy? Otóż ktoś kto sam nie zamierza być solidarny z sojuszem NATO, gdy chodzi o obronność, faryzejską oskarża znacznie biedniejszy kraj, że ten nie chce utrzymywać arabskich nierobów i roszczeniowców. Polski rząd powinien natychmiast wykorzystać tą wiadomość i stale przypominać szkopom, że to oni nie są solidarni z krajami z sojuszu NATO.

Niesmak wśród Polaków? Autorka rozmawiała tylko z jednym.

Cieszysz się z tego, że Szkopy chcą rządzić w Polsce? Kim jesteś, folksdojczem?

Fascynujące, że tak roztrząsacie wydawanie redakcyjnych "prikazów" w Axel spronger, ale jednocześnie w ogóle nie przeszkadza wam, że media które sami czytacie, działają na tej samej zasadzie. Myślę że za 100 lat, socjologowie będą pisać o was i o lemingach jako o widowiskowym przykładzie grupowego zaślepienia. Dwie grupy,które robią to samo świństwo, zarzucają je sobie nawzajem. To jest piękne. To tyle mówi o ludzkości jako takiej, o ludzkiej słabości, o miałkości ludzkiego intelektu, o małostkowości.. To jest biblijna przypowieść o 'belce w oku', przełożona na współczesne realia. gratuluję wszystkim aktorom tej przypowieści.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl