niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Miliony złotych na modernizację dróg

Dodano: 20.03.2017 [18:25]
Miliony złotych na modernizację dróg - niezalezna.pl
foto: gddkia.gov.pl
Prawie 80 km dróg gminnych i powiatowych w województwie pomorskim zostanie zmodernizowanych w tym roku. Dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 43 mln zł otrzymały 23 projekty. Dziś w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim oficjalnie zawarto umowy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 102 mln zł.

W sali im. Lecha Kaczyńskiego PUW wojewoda pomorski Dariusz Drelich uroczyście podpisał umowy z przedstawicielami samorządów.

Przypomniał, że przez cały okres trwania programu zrealizowano już 248 inwestycji, co pozwoliło na modernizację ok. 892 km dróg w województwie pomorskim. A suma udzielonych dotacji przez 8 lat funkcjonowania programu to ponad 347 mln zł.

Liczę, że uda się jeszcze pozyskać dodatkowe środki, które wystarczą na realizacje kolejnych 5-6 inwestycji – poinformował Dariusz Drelich.

Podczas naboru prowadzonego w roku 2016 o dofinansowanie złożono 87 wniosków. Realizacja zadań pozwoli zmodernizować ok. 77,3 km dróg lokalnych w województwie pomorskim.

Dofinansowanie otrzymały m.in. Wejherowo, Kartuzy, Sulęczyno, Bytów, Przodkowo, Starogard Gdański, Chojnice, Rumia, Lębork czy Kościerzyna.

W przypadku dróg powiatowych największe wsparcie otrzymały powiaty: wejherowski, słupski, chojnicki, gdański i bytowski.

– Planujemy tak zmienić kryteria, aby dać szanse samorządom będącym w gorszej sytuacji finansowej i z tego względu np. może pojawić się kryterium dochodowe – mówił podczas uroczystości wojewoda pomorski.

Dariusz Drelich zaapelował również  do samorządów, które do tej pory nie skorzystały z dotacji, aby wzięły udział w programie.

Liczba dofinansowanych inwestycji może ulec zwiększeniu, jeżeli powstaną oszczędności przetargowe. Ostateczny termin rozliczenia i zakończenia wszystkich projektów modernizacji dróg ma potrwać do końca tego roku.


ZOBACZ UROCZYSTE PODPISANIE UMÓW:
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Z DOFINANSOWANIA z budżetu państwa to kpina!
Taka kodziara z ratusza w warsiawie,na kancie gruntowym zarobiła też około 43 bańki!!!

Nowak dostał od Rządu R.P. kasę na drogi na ukrainie to i na Polskę coś tam dali.

Niech ktoś sprawdzi na co i jak te pieniądze są rzeczywiście wydawane.
W mojej wiosce są plany poszerzenia drogi o ścieżkę rowerową. Geodeci już wymierzyli teren ponabijali kołków.

Są tylko dwa problemy "inwestycja" nie mieści się w istniejącym pasie drogowym więc mają odkupować od ludzi grunt.
Ruch rowerowy jest niewielki więc sens istnienia takiej infrastruktury jest wątpliwy.

Ktoś na tym zarobi niezłą kasę.

Dlaczego rząd inwestuje we wrogie sobie tereny?I tak tamtejsza popegeerowska czerwona ciemnota nie będzie głosować na PiS.

Tak mieszkam na "popegeroskiej" wsi, tak nie głosowałem na PiS (ani na żadną inną partię , bo nie znam żadnej na którą miał bym głosować mam poglądy "sydykalistyczne" ) ale mieszkam w tym kraju tu pracuję i płacę podatki , a ty chcesz mnie karać gorszymi drogami , tylko za to że mieszkam w tym a nie inny województwie , wiesz może jestem "ciemny" ale nie czerwony , jeśli masz problemy z historią woj pomorskiego to poczytaj sobie czym dla nas jest "Gryf" czym był dla nas kl stutthof , z jakich ludzi składała się armia Pomorze i nie chodzi mi bynajmniej o kadrę oficerską , i w końcu czym dla pomorza jest PIAŚNICA

Kolejny plagiat. Tym razem Schetynówki.

Schetynówki+, a to już całkiem inna para kaloszy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl