niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Saryusz-Wolski nie odpuści Platformie. Będzie wniosek do Trybunału Sprawiedliwości

Dodano: 20.03.2017 [16:36]
​Saryusz-Wolski nie odpuści Platformie. Będzie wniosek do Trybunału Sprawiedliwości - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Jacek Saryusz-Wolski poinformował, że odwołał się od decyzji w sprawie pozbawienia go członkostwa w komisji spraw zagranicznych oraz komisji ds. konstytucyjnych europarlamentu. Zapowiedział wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Wykluczenie Saryusz-Wolskiego z zasiadania w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego było konsekwencją usunięcia go z Platformy Obywatelskiej i frakcji Europejskiej Partii Ludowej po tym jak zgodził się zostać kandydatem polskiego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

O formalnej decyzji ws. członkostwa europosła w komisjach poinformował 13 marca przewodniczący europarlamentu Antonio Tajani. W komisji spraw zagranicznych PE Saryusz-Wolskiego zastąpiła europosłanka PO Julia Pitera, a jego miejsce w komisji spraw konstytucyjnych zajął Michał Boni. Saryusz-Wolski zajął miejsce w komisji petycji, zwolnione przez Piterę.

Pozbawienie mnie członkostwa w komisjach PE: ds. zagranicznych i konstytucyjnych bezprawne w świetle art. 199. regulaminu. Wniosłem odwołanie; wystąpię do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości 

– napisał na Twitterze Saryusz-Wolski.


Artykuł 199. regulaminu Parlamentu Europejskiego obecnej kadencji mówi, że w przypadku gdy poseł zmienia grupę polityczną, zachowuje on miejsca w komisjach parlamentarnych do końca dwuipółrocznej kadencji. Przepisy przewidują jednak, że jeżeli „fakt zmiany grupy politycznej przez jednego z posłów zakłóca równowagę w zakresie reprezentacji różnych opcji politycznych w jednej z komisji”, konferencja przewodniczących, czyli kierownictwo PE musi przedstawić nowe propozycje składu tej komisji.
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trudno byłoby mi wskazać bardziej niesympatycznych EUposłów niż Pitera i Boni, no może tylko Janusz Lewandowski i Róża Thun.

To prawdziwy skandal.

Platforma oszustow wynagradz swoich oslow stanowiskami aby rzneli glupa i doili kase!

Jakie kwalifikacje ma Julia Pitera, czy Michał Boni?

Zadnych!

Zaden z tych PelOwskich blaznow nie posiada kwalifikacji jakie posiada Jacek Saryusz-Wolski nieslusznie wykluczony PE, i z PO jak jego kandydatura zostala zgloszona zamiast Volksdeutscha Donalda Tuska!!

Wywalic Tuska na zbity ryj!

Pitera czy Boni to typowi antypolacy oplacani z zagranicznych zrodel typu Soros, ale tez pupile brukselskiej mafii osmieszania Polskich interesow.

Pitera czy Boni to typowi antypolacy oplacani z zagranicznych zrodel typu Soros, ale tez pupile brukselskiej mafii osmieszania Polskich interesow.

Lewaków również trzeba wywalić.
To oni ściągnęli tyle nieszczęść na Europę.

Szczyt hipokryzji.
Ponizej peany na temat Wolskiego, a tu taki zonk :
Prawica kopie leżącego Saryusza-Wolskiego. "To jego porażka jest główną przyczyną gorszych wyników sondażowych PiS" - Jeśli ktoś myślał, że Jacek Saryusz-Wolski nie mógł w polityce upaść niżej, ten był w wielkim błędzie. W poniedziałkowy wieczór postanowił wyprowadzić nas z tego błędu prawicowy publicysta i politolog Bartłomiej Orzeł. Jak oznajmił w Radiu Maryja, za topniejące notowania Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzialność ponosi właśnie były europoseł Platformy Obywatelskiej, który nieudolnie próbował walczyć z Donaldem Tuskiem o fotel szefa Rady Europejskiej. Jednym z najbardziej rozgrzewających opinię publiczną tematów ostatnich dni jest najnowszy sondaż Instytut Badań Społecznych i Rynkowych, z którego wynika, iż poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już prawie tak samo wysokie, jak dla Prawa i Sprawiedliwości. Jak informowaliśmy w naTemat, na PiS zagłosowałoby dziś 29 proc. Polaków, a na PO 27 proc. Partia rządząca zanotowała ostatnimi czasy 5-punktowy spadek poparcia, a słupki największej partii opozycyjnej poszybowały w górę aż o 10 pp.
Na opozycji zapanowała euforia, w obozie rządowym za wszelką cenę próbuje się to zjawisko wytłumaczyć. To też uczynić spróbował w poniedziałkowy wieczór w Radiu Maryja politolog i publicysta Bartłomiej Orzeł. I podrzucił ekipie "dobrej zmiany" świetne wytłumaczenie w sprawie tego, kogo powinno winić się za utratę sympatii wyborców. – Porażka europosła Jacka Saryusz-Wolskiego w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej jest główną przyczyną gorszych wyników sondażowych Prawa i Sprawiedliwości – oznajmił prawicowy ekspert.

Zacytuję Noblistę: "Stłucz pan termometr nie będziesz pan miał gorączki". W tłumaczeniu: Nie wierz pan w sfabrykowane sondaże a będziesz miał zdrowy pogląd.

To w miarę porządny człowiek (choć dał się kupić). Nie dziwi, że woli nawet w sromie wrócić do PO, niż choćby w chwale, należeć do PiS. Jasno pokazuje gdzie ma wyborców i członków PiS i co o nich myśleć.

Czy Ty POtrafisz czytać ze zrozumieniem?
On nie chce wrócić i z pewnością nie wróci do PO.
Chodzi o stanowisko w PE , które bezprawnie mu odebrano, tam nie ma mowy o powrocie do PO.

Wyborców PO łączą niskie możliwości POznawcze, ciągle dajecie tego przykłady.

PiS ma większość, więc pytam dlaczego jeszcze kolaboranci sowieccy mają prawo zasiadać w polskim parlamencie nie mówiąc już o posadach w UE ?!?!? Czy to takie trudne zagłosować ?

Platformie wzrosło o 10%, bo zastępując Saryusza Piterą, dorównała do normalnego poziomu peowskiego elektoratu.

Hańba!!! Kapuś i kłamca boni TW Znak i kłamczucha pitera upośledzona umysłowo lewaczka od dorsza, bezkarnie lekceważąca wyroki zaprzyjaźnionych lewackich sądów.

Takich degeneratów reprezentujących dno moralne i intelektualne schetyna i PO zaproponowało na stanowiska w PE aby upokorzyć POLAKÓW

Zdrowia Panie Pośle, i sił w środę w walce o wolną Polskę w PE, przed chwilą wysłuchałem w TV-Republika Pana Michalkiewicza, i dał do myślenia po co Merkelowa pojechała do USA i dlaczego tak chłodno została przyjęta, otóż szwaby mają za złe USA bo 2 wojny przegrały przez nich, druga sprawa ten gest mógł być właśnie sprzeciwem Pana Trampa ażeby za bardzo nie wtrącała się ta hegemonistka w nasze prywatne sprawy. Oby tak było.

********* AMBULANS PSYCHIATRYCZNY DLA *jj* ! ************ Internauta *jj* dał do pieca! . Lecz się gościu!. Ty zwario wałeś? Tusk na Prezydenta RP (sic?). Prokurator powinien in terweniować *z urzędu* gdyż ta propozycja ma charakter przes tępczy gdyż godzi w żywotny interes narodowy !!!. Tusk może kandydować na Premiera Niemiec a NIGDY W POLSCE! .

Brawo, Panie Pośle i Europejczyku, należy gonić bezprawie, walczyć ze słaboscia i lenistwem tych, ktorzy tego u siebie nie widza a bogacenie sie nad prawem przedkładaja!

Ja to widzę inaczej - i ma to sens: Wolski zawarł układ z Tuskiem by wsadzić PiS na minę. Plan udał się w 100%. Całość układanki świetnie pasuje. Nagroda wkrótce po objęciu przez Tuska urzędu prezydenta RP.

S.Wolski musiałby być 100 razy mniej mądry niż jest, aby takie zero brać sobie na wspólnika. Zresztą zawsze mówię, że dotyczy to też Putina. Mądremu wystarczy.

TFusk i inni jak ty folksdojcze wypad z POLSKI!!!!!! jak chce to niech sobie w PERU kandyduje ten łachmyta antypolski!

Jak tak widzisz, to idź do "lekarza od oczu".

Prędzej księżyc się zderzy z ziemią niż kiedyś Tusk zostanie prezydentem. Może tej cześć którą zaanektują po nowym rozbiorze Polski.

zdebilaly trollu tfuSSk to nawet urzedu dziadka klozetowego nie obejmie, a plemie jego bedzie w Polsce przeklete na wieki.

Panie Jacku,za to co Pan zrobił,kiedyś postawią Panu pomnik.

Dziękuję za odwagę...i miłość do Ojczyzny..a nie do pełowćów

Czapki z głów...hołd dla Pana Sariusza Wolskiego

Wolski to juz polityczny trup.. Nikt z nim nie bedzie chcial nawet w kiblu parlamentarnym zamienic slowa..

Pracujesz w tym kiblu, że taki jesteś pewien?

A z panem, panie Andaluz, to nawet sobie juź dzis nikt nie będzie chciał nawet podać reki, bo jest najzwyczajniej zadżumiona tą europejską poprawnością.

Mów za siebie, chamie. Nie sądzę by "rozmowy po kiblach" były ważną działalnością parlamentarzysty.
Kibel to dla ciebie najważniejsze miejsce w Parlamencie, bo zapewne tam ćpasz.

U nich to norma: KIBEL, CMENTARZ, STACJA BENZYNOWA...

Polska to chłopak do bicia. Będzie szkalowana tak jak ją szkalował niejaki Karski, dla jednych bohater, powtarzając głupoty "mężów stanu" np. Metternicha, ze Polska to wrzód Europy.

Misja, jakiej Jan Karski się podjął, była ponad możliwości jednego człowieka. Jeśli pozwolił sobie na krytykę Polski, zapewne znał fakty, które to usprawiedliwiały. Był oficerem AK. Bez przygotowania, w oparciu o proste relacje przedstawicieli żydowskiej diaspory i wizje lokalne, wykonał swoje zadanie.

Przyzwoici ludzie też niekiedy potrzebują jakiegoś impulsu.
Wniosek dla Nas: Przyzwoici ludzie nie znajdują dla siebie miejsca w PO -lszewii.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl