niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Sprawa Amber Gold. Ile odzyskał syndyk? – WIDEO

Dodano: 20.03.2017 [16:44]
Sprawa Amber Gold. Ile odzyskał syndyk? – WIDEO - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Kwotę 45,6 mln złotych udało się uzyskać z majątku spółki Amber Gold. Kwota ta jest przeznaczona dla wszystkich wierzycieli – powiedział dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku Józef Dębiński, syndyk, który zajmuje się majątkiem po trójmiejskiej spółce.

Dziś w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie, w którym mieszkanka Starogardu Gdańskiego, poszkodowana w aferze finansowej Amber Gold, żąda od Skarbu Państwa 105 tys. zł odszkodowania. To bezprecedensowa sprawa, bo do tej pory jeszcze nikt nie złożył indywidualnego cywilnego pozwu w sprawie Amber Gold. 

Przypomnijmy w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej oszukano niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

Jak zeznał syndyk już 9 nieruchomości po spółce Amber Gold zostało zbytych, pozostały tylko 2 kamienice i jeden samochód, które już niedługo zostaną sprzedane. – Kruszce w postaci złota, platyny i srebra również zostały zbyte – dodał syndyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwszy cywilny proces ws. Amber Gold

Podczas dzisiejszej rozprawy Prokuratoria Generalna, reprezentująca w procesie Skarb Państwa, wniosła o odrzucenie pozwu

Moim zadaniem jest oddalenie powództwa. Chodzi o to żeby środki wszystkich obywateli nie były obciążone działaniami spółki Amber Gold. Po to prokuratoria zajmuje się tym zadaniem

– powiedział obrońca mec. Paweł Dobroczyk.

Prokuratoria podnosi, że roszczenie jest przedwczesne i nie ma potrzeby prowadzenia postępowania dowodowego.

Roszczenie jest przedwczesne a ze względu na ostrożność procesową podnosimy przedawnienie roszczenia. Moim zdaniem w tej sprawie nie ma potrzeby prowadzenia dalszego postępowania dowodowego Postępowanie cywilne służy wyjaśnieniu tylko tych okoliczności sprawy, które są potrzebne do zbadania zasadności roszczenia. Jeżeli z jakiegoś powodu to roszczenie zasadne nie jest, to nie ma potrzeby badania ich okoliczności. Dlatego wnoszę o uchylenie wszystkich wniosków dowodowych i zamkniecie sprawy w dniu dzisiejszym. To postępowania dotyczy się konkretnego roszczenia. Nie dotyczy poszczególnych działań prokuratury czy KNF. Wobec faktu, że roszczenie jest przedwczesne, postępowanie nie wymaga zbadania wszystkich okoliczności

– powiedział mec. Dobroczyk, który złożył wniosek o oddalanie powództwa.

Z kolei Adwokat poszkodowanej złożył wnioski dotyczące przesłuchania prokuratorów prowadzących i nadzorujących sprawę Amber Gold, pracowników KNF, którzy kierowali zażalenia w tej sprawie oraz Małgorzaty Wasserman przewodniczącej komisji sledczej ws, Amber Gold.

Jest to kuriozalna sytuacja dla nas i wewnętrznie sprzeczna. Jak roszczenie może być jednocześnie przedwczesne i przedawnione. Cała taktyka strony pozwanej zmierza w naszej ocenie do rozmycia tej sytuacji

– komentował wniosek obrońców adwokat poszkodowanej mec. Piotr Bartecki.

Takie stanowisko pozwanego uniemożliwia stronie działanie i obronę. Sama wiedza co do sumy wierzytelności nie jest wystarczająca co do tego, czy powódka doznała szkody czy nie. Tutaj absolutnie nie może być mowy, żeby to roszczenie się przedawniło

– dodał pełnomocnik mieszkanki Pomorza.

Sąd odroczył rozprawę do 22 maja 2017 r.

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO:
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No to zarobią. Dostaną po dwa tysiące z groszami. Chciwy dwa razy traci, taka prawda.
Tylko gdy wpłacali, to cichcem, żeby nikt nie wiedział, że mają tyle forsy i zacierali ręce ile jeszcze zarobią. Jakoś wtedy nie pomyśleli ani o prawnikach, ani zapewne nie chcieli podzielić się zyskiem ze społeczeństwem. Dlaczego więc teraz przychodzi olśnienie, że prawnik potrzebny i żeby od społeczeństwa żądać zwrotu tego, co swoją głupotą i pazernością zaprzepaścili?

Jak widać dokucza ci ostry ból dupy. Nie może być tak, że ktoś ma a inny nie ma, prawda? :-)

BŁAGAM NIEZALEŻNĄ WSPOMNIJCIE CHOCIAŻ O FINROYAL. Oszukano tysiące klientów - przyjmowano w depozyt oprócz PLN , USD , CAD , EURO , FRANK SZWAJC, FUNT BRYT,. Kto dał im zezwolenie na obrót walutą ??? kto kontrolował ten złodziejski proceder???
Działali na polskim rynku DŁUŻEJ JAK AMBER GOLD (5 lat) otrzymali wyróżnienie za 2011 rok LAUR KLIENTA JAKO OBJAWIENIE ROKU. Wygrywali procesy w POLSKICH SĄDACH . Główny macher pan Korytkowski chodzi wolno po Warszawie - chyba za dużo wie. (afera zamieciona skutecznie pod dywan )

Cwana baba, gdyby się okazało że dla niej już nie wystarczy pieniędzy zabezpieczonych przez syndyka to zawsze będzie mogła sądzić się w Sztrasburgu przeciwko państwu polskiemu,wszak to urzędnicy tego państwa sprawowali nadzór nad działalnością Marcina P. a więc tym samym ponoszą odpowiedzialność prawną.

Nic to ...resztę odda Donek, jego syn, Pawełek Adamowicz nasz gdański niuniuś, no i będący na topie mistrz fryzury sopockiej Jacuś Karnowski i wielu wielu innych....
Nie wiem na co czekają...zamykać i konfiskować mienie.

nie tylko amber gold-cwaniaków na mniejszą skalę jest więcej jak np."wnuczek" itp miesiąc temu był na Facebooku apel o poparcie Rządu Beaty Szydło ten kto poparł załapał się na płatne smsy kilka razy w tygodniu poczytajcie na Google o numerze 60555 ilu to nieświadomych ludzi naciągnęli cwaniaczki tak się wychodzi na popieraniu czegokolwiek i jakichkolwiek petycji!!!! Uważajcie!

Dlaczego miałbym z moich podatków płacić komuś odszkodowanie za to, że ktoś naiwny chciał się wzbogacić, podpisał umowę, wpłacił kasę z niewiadomego źródła, zamiast zysku został oskubany. Teraz niech płacą ci, co zawinili.

Prawda niech się uda do prezydenta PE może coś poradzi jej na to... Galantą pensję ma to może jej odpali na odszkodowanie

Dziadek z KODu jesteś czy od Tuska?

Bezpowrotnie przepadło 800 milionów złotych!

19 000 poszkodowanym UKRADZIONO średnio po 42 105 zł (ponad 42 tysiące zł) KAŻDEMU.
Kim byli wpłacający, skąd mieli taką kasę (bo przecież przeciętny Polak ma ZERO oszczędności)?

Dla wyobrażenia sobie jak jest to ogromna suma:
– ukradziono 19 tysięcy nowych Fiatów,
albo 64 wieżowce 11 piętrowe po dwie klatki schodowe w każdym,
albo 3200 mieszkań w blokach z lat 80-tych,
albo mieszkania dla co najmniej 10 000 ludzi, czyli niezłe miasteczko lub dużą dzielnicę większego miasta.

Gdzie podziały się tak ogromne pieniądze?

Może warto sprawdzić NAZWISKA wszystkich klientów Amber Gold, którzy odzyskali swoje wkłady z obiecanym im zyskiem (a może z jeszcze większym). To są prawdziwi twórcy tej piramidy finansowej, albo SŁUPY przez tych twórców podstawione.

Czy jakaś instytucja III RP choćby próbowała ustalić tę listę? Jeśli tak, to warto ją upublicznić.

Jak GIGANTYCZNĄ stratą zakończyła się działalność samej taniej linii lotniczej OLT Express?
Po co uruchomiono tę linię, skoro po zaledwie nieco ponad pół roku istnienia przyniosła taką stratę?
(wiemy, że prawie za darmo woziła kibiców piłkarskich na Euro 2012)
Kto wymyślił, zaakceptował, FINANSOWAŁ tak idiotyczny interes?

Ciekawych pytań są dziesiątki, tylko jakoś nie widać, żeby ktoś je zadawał publicznie.
Strach? Przed kim?

PS. Jak dotąd, i śledztwa, i dyskusja publiczna, dotyczą najmniej istotnych wątków, wręcz dupereli.
DLACZEGO?

Kowalski Wisniewski i pozostali moga sobie wyobrazic jaka fortune rozgrabiono.Czy polskie spoleczenstwo odczuwa" bul ?"iz zlodzieje nadal sie bogaca pieniedzmi podatnikow,na polskim terytorium,smiejac sie cynicznie z wlasnego kretynizmu.Takich malwersacji FINANSOWYCH CYWILIZOWANE KRAJE i swiat nie widzial,Czy 27panstw doskonale jest zorientowane z kim obecny demokratyczny Rzad RP MA DO CZYNIENIA?

@ Swietne podsumowanie

Pozwolę sobie na luźną spekulację.

Po co powstało Amber Gold? Dlaczego było możliwe?
Bo w państwie totalnego bezprawia, więksi złodzieje zwietrzyli okazję do bezkarnego ograbienia mniejszych złodziei.

Na tym polegały wszystkie piramidy finansowe na świecie, w tym te z PRL i III RP.
Takie „numery” są możliwe jedynie w państwach totalnego bezprawia i korupcji, w tzw. republikach bananowych, w „trzecim świecie”.
Jeżeli coś takiego bywa co jakiś czas u nas, to znaczy, że i my jesteśmy jeszcze od państwa cywilizowanego bardzo daleko.

Ale Amber Gold jest w tej powszechnej historii szczególna.
W tej aferze NAJWYŻSZE INSTYTUCJE PAŃSTWA dodatkowo okradły swoich obywateli w pozornie światłym „interesie państwa”.

Dla doraźnego celu propagandowego (Euro 2012) pieniądze ukradzione z przekrętu „Amber Gold” przekierowano na załatanie fuchy władz państwowych – kompletnej klapy organizacyjnej transportu kibiców na mistrzostwach Europy w piłce kopanej Euro 2012.

Tym sposobem złodzieje, pieniędzmi niewiadomego pochodzenia, wyłudzonymi dzięki zaangażowaniu autorytetu instytucji państwowych (np. KNF, NBP, media publiczne, władze samorządowe Gdańska, INSTYTUCJA pt. Lech Walesa) sfinansowali swoją kompletną nieudolność w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami o charakterze międzynarodowym (Euro 2012).

To nie pierwszy i nie ostatni „numer” tak wielkich rozmiarów. Warto wspomnieć choćby przejęcie składek z OFE i tzw. kredyty we frankach szwajcarskich.

Jest to tak wielka kompromitacja instytucji PAŃSTWA, że nawet PiS, w dobrze (?) pojętym interesie PAŃSTWA, nie jest w stanie przyznać, że coś takiego mogło stać się w POLSCE, szóstej gospodarce UE, kraju podobno demokratycznym i praworządnym.

Dlatego z wielkim sceptycyzmem patrzę na nieudolne (?) próby wyjaśnienia tych afer i rozwiązania ich skutków.
Przecież nie możemy przyznać wprost, że od świata cywilizowanego dzielą nas jeszcze dziesiątki lat świetlnych.

Re; Michałko!!!!
Nie mogę pozwolić sobie dyżurujący, ubliżajacy tylko innym forumowiczom co chcą wnieść coś do Naszej Polskiej Wiary i K Kultury,jednak nade wszystko wnieść i wyprostować te zakłamania jakimi się karmi Naród Polski!!!Nie chce z takim człowiek dyskutować i udowadniać Swoje-Moje racje ale tylko wspomnę że jak się sprzeciwiasz że np Episkopat Polski czele z Prymasem Polski-Biskupem Józefem Michalikiem na Zamku Warszawskim, Królewskim ZJEDNYWAŁ SIE Z PRZEDSTAWICIELEM KOSCIOŁA WSCHODNIEGO-Rosji i także Episkopat Polski też przedstawicielem Wschodniego-Ukraińskiego Kościoła tez Zjednywał się-POJEDNYWAŁ BEZ nawet wspomnienia o Ludobójstwie na Narodzie-Rodzinach ,Dzieciach i Starszych Osobach=na LUDOBÓJSTWIE Band UPA-Ukraińcach którzy w ohydny nie ludzki sposób mordowali nasz Polski Naród na Ziemiach Wschodnich, na Wołyniu!!!Tyle w temacie i na przyszłość jak jesteś choc trochę Polakiem ( a wątpię bardzo że tak jest !!) to jeżeli jesteś choc troszeczkę to na pewno już więcej nie będziesz obrażał nikogo i bronił cos co jest Oczywistą prawdą że Polityka i poprawność z tym związana bardzo krzywdzxą Przeszłość i tych co ucierpieli w Przeszłości Nasi Rodacy-Polacy !!!
P.s. Zyczę Tobie Michałko -aby natchnął Cię Duch Święty bo jak widać to samodzielnie nie potrafisz myśleć !!!
Szczęść Wam Bożę Polacy-Rodacy !!!!
P.s. mam jeszcze wrzutke do tego obecnego Rządu Polskiego na czele z pania Premier Beatą Szydło że np.SPRAWA PODWÓJNEGO OPODATKOWANIA Emerytur POLSKICH I AMERYKAŃSKICH CZYLI PRZEPRACOWANIA MINIMUM 35 LAT w jednym i drugim Kraju( 25 lat w Polsce i 10 lat w Ameryce ) i do tej pory nic a to nic nie uczynieniem w tej sprawie do dziś jest ZWYKŁYM DRAŃSTWEM I ŚWISTWEM do entej potęgi bo jak wiem to z tej polskiej emerytury biorą minimum 50 % czyli np jak ktoś dostaje 1.000 złotych miesięcznie to z tego biorą -500 złotych po przeliczeniu tej kwoty złotówkowej na dolary !!! Nic Polski Rządzie nie zrobiłeś w tej sprawie już przez ponad półtora roku i zabieracie biednym ciężko zapracowanym Polakóm ciężko zarobione pieniądze !!!!Wtstydzcie się Rządzący w Polsce -to jest chańba, to jest wolna amerykanka w BIAŁY DZIEŃ !!!!!!Tyle w temacie !!

To nie obecny skarb państwa ma być tym co wyplaci za błędy zaniechanie i świadome umarzanie dochodzenie.To ci co spowalniali ,chronili i brali udział w ochronie przestępstwa powinni z własnej kieszeni wiele lat spłacać straty.Dosłownie wszyscy z prezydentem gdańska,urzędami, Premierem włącznie ci co stracili pamięć i nic nie pamiętają.

niech milioner tusk i kolesie płacą a nie my podatnicy !

Czy syndyk sprawdził jak to się stało że majątek OLT został sprzedany za symboliczne EURO.

Chyba żartujesz wiesz co on sprawdził- swoje kieszenie

A mi tych chciwych głupków co uwierzyli w bajeczki o darmowych fortunach wcale nie żal. Za chciwość i głupotę trzeba płacić. Dobrze że tak mało było tych idiotów, biorąc pod uwagę skalę kampanii reklamowej.

Co to znaczy???? poszkodowana w aferze finansowej Amber Gold, żąda od Skarbu Państwa 105 tys. zł odszkodowania??? Dlaczego ma iść z moich podatków????????????
Niech jej oddadzą ci którzy byli wtedy u władzy.Niech dorzucą Kijowski, opozycja ta która zbierała na nowy samochód dla kierowcy z Oświęcimia. To za PO/PSL ludzie zostali okradzeni -jak działało państwo platformiane?

Syndyk odda ze swej doli nie obawiaj sie!

Prośba!!!
Podpisujcie Petycję o Odebranie koncesji Stacji TVN,TVN-22!!!
Oto Link do tej petycji:http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie
Pozdrawiam Was i apeluję Polacy-Rodacy abyście wzięli w Swoje ręce zmiany i odrodzenie się patriotyzmu w Naszej Ojczyżnie!!!jeszcze jedno! czy wiecie jakie pieniądze zarabiają Ci co wciskają nam ciemnotę z tej telewizji?????Myślę że nie będę Was Drodzy Polacy-Rodacy informował bo szkoda jest mnie waszych stresów i zdenerwowania, więc przynajmniej zróbcie teraz i już i podpisz petycje !!!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy w Kraju i za Granicą !!
P.s. pomóżcie ratować Zamykanie Pięknych Zabytkowych Kościołów w Chicago jakie się teraz dokonuje i dzwońcie i Zmuszajcie Episkopat Polski zajął się to sprawą i odpowiedni wydał w tej sprawie KOMUNIKAT a nie zajmował się przyjażnią z Rosja czy Ukraina jaka dokonuje tego razem z Tym także Obecnym Rządem Polskim!!Obudż się Polsko-Ojczyzno Moja co czują Cię tylko umysły poczciwe !!!!!

Niech od razu odbiorą koncesję Tv trwam czy TV Republika która są mistrzami manipulacji, chciałbym również aby tzw. "strefa wolnego słowa" która z tą nazwą nie ma nic wspólnego również została zamknięta i zaorana. Wszelkie propagandowe paszkwile robiące debilom pranie mózgu tj. niezalezna, wpolityce, wsieci itp zostały zamknięte i całkowicie wykasowane z archiwów internetu.

Jak Platforma Oszustów pod patronatem Putina wróci do władzy, to na pewno tak sie stanie "katoliku" z G...O Wyb. czyli "organu Michnika".

Tą petycją chcesz sie uwiarygodnić, ale to jest przysłowiowa "lipa", bo petycja tu nie pomoże.
Masz od swoich mocodawców zadanie do wykonania, ale ci sie to nie uda Janosiku platfusiku, albo KODasiku..

Nie wierzę ci. Udajesz wielkiego katolika, a nim nie jesteś. Ani Episkopat w Polsce, ani Rząd Polski nie ma nic wspólnego z przyjażnią z Rosją i tu sie sypnąłeś.
Jesteś na tym portalu, aby mącić, Janosiku lewaku.

Ha ha co to za syndyk jak nawet końcówki kwoty w całości nie odzyskał 851mln ukradli ludziom a on się chwali że z tego odzyskał 45,6mln rozumiał bym jego dumę gdyby odzyskał 800mln z tej kwoty ale jaja ciekawe ile też z tego mu się dostało?

w jakim kierunku polecialy miliony ,zloto itp i kto jest posiadaczem tych utraconych kamienic i pozostalych Aut?

Calosc. Przeciez nie po to odzyskiwal, zeby sie z kiims dzielic ;-) No moze z sedziami, zeby mu w przyszlosci nadal podsuwali fuchy.

Przed komisją śledczą w sprawie Amber Gold już wiadomo, przynajmniej mniej więcej, kto jest winny, zasądzić od urzędników w osobach sędziów, prokuratorów, kuratorów, nadzorujących i nie pamiętających, przepadek mienia, utratę części poborów emerytalnych, na rzecz pokrzywdzonych i jako nauczkę dla potomnych.
Oj nie da się, gdyż szeryf Ziobro obiecywał lat temu 10 przepadek mienia i gratyfikację dla pokrzywdzonych, ale jakoś nie widzę tego prawa.
Jak to się dziwnie składa, no!!

czas najwyzszy zasadzic wszystkich winnychg sedziow, urzednikow iprokuratorow , wyslac ich na emerytury i od kazdego pobierac zasadzone kary(do konca zycia) na rzecz SP aby byl fundusz na wszystkuie odszkodowania ambergoldowcow, frankowiczow I innych pokretnych mafijnych dzialan ktore wczesnij czy poizniej zostana zasadzone.Podatnicy powinni byc bezpieczni zeby rzad im nie kradl ich podatkow na pokrycie strat poprzednio rzadzacej szajki. odbierac majatki na rzecz przyszlych slusznych roszczen.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl